• جمعه / ۴ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۶:۰۳
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: orumiyeh-44535
  • خبرنگار : 50139

امام جمعه سلماس:

بیشترین تمرکز جنگ فرهنگی دشمن بر تغییر شیوه زندگی ملت ایران است

بیشترین تمرکز جنگ فرهنگی دشمن بر تغییر شیوه زندگی ملت ایران است
امام جمعه سلماس گفت:یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی برگزاری نماز جمعه در اقصی نقاط ایران اسلامی است.

به گزارش ایسنا منطقه اذربایجان غربی، حجت الاسلام سید محمد موسوی در خطبه های این هفته نماز جمعه سلماس با تبریک چهلمین سالگرد برپایی نماز جمعه در جمهوری اسلامی ایران، گفت: تا قبل از سال 58 و برگزاری اولین اجتماع عظیم نمازجمعه درکشور، مردم ایران نمی توانستند چنین اجتماعاتی را برپا کنند، اما به لطف نفس های گرم امام خمینی(ره) و یاران انقلاب اسلامی، سنت نماز عبادی سیاسی جمعه از 40 سال پیش تاکنون با قوت و قدرت در اقصی نقاط کشورمان برگزار شده و می شود.

امام جمعه سلماس افزود: تقویت آگاهی های مردم در زمینه سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، تقویت بین مذاهب، تحول روحیه مردم در اجتماع، ارتقای همبستگی و انسجام ملی، تقویت هویت ملی و مشارکت سیاسی از جمله برکات برپایی نماز جمعه در میان احاد مردم مومن ایران است.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به دیدار هیات عالی رتبه جنبش مقاومت اسلامی فلسطین با مقام معظم رهبری، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار فلسطین را قضیه اول و مهمترین مسئله دنیای اسلامی دانستند و با تمجید از ایستادگی و مقاومت شگفت اور مردم فلسطین و گروه های مقاومت از جمله حماس، بر این نکته تاکید فرمودند که پیروزی بدون مقاومت و مبارزه به دست نمی آید.

وی تصریح کرد: در سالهای نه چندان دور فلسطینی ها با سنگ مبارزه می کردند اما اکنون به موشک های نقطه زن مجهز شده اند و این چیزی جز پیشرفت را نمی رساند.

خطیب جمعه سلماس باتاکید براینکه امروزه بیشترین تمرکز جنگ فرهنگی دشمن بر تغییر شیوه زندگی و علایق مردم و خصوصا جوانان ما است تصریح کرد: باید در این زمینه دستگاههای فرهنگی با سرمشق گیری از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، اقدامات موثرتری انجام دهند.