• چهارشنبه / ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۵:۴۶
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: orumiyeh-44874
  • خبرنگار : 50139

فرماندار سلماس خبرداد:

برگزاری نخستین جشنواره گردشگری، فرهنگی و بازیهای بومی محلی در روستای آبگرم سلماس

برگزاری نخستین جشنواره گردشگری، فرهنگی و بازیهای بومی محلی در روستای آبگرم سلماس

فرماندار سلماس گفت: نخستین جشنواره گردشگری، فرهنگی و بازیهای بومی محلی بخش مرکزی سلماس در روستای گردشگری آبگرم (ایستی سو) برگزار می شود.

مرتضی اصغری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی، گفت: نخستین جشنواره گردشگری، فرهنگی و بازیهای بومی محلی بخش مرکزی سلماس در آستانه هفته دولت و با هدف ترویج گردشگری و معرفی صنایع دستی و تولیدات شهرستان و بازی های بومی و محلی در  ۳۰   و ۳۱ مردادماه سال جاری در محل چشمه آب درمانی روستای آبگرم برگزار می شود.

اصغری بیان کرد: هدف اصلی این جشنواره معرفی هر چه بیشتر پتانسیل های گردشگری و تولیدات روستاهای سلماس، بویژه روستاهای بخش مرکزی می باشد و امیدواریم ضمن معرفی این پتانسیل ها ، شاهد رشد و بهبود زمینه های اشتغال و رونق تولید باشیم .

فرماندار سلماس بیان کرد: اهمیت بازی‌های بومی و محلی و نقش تاثیرگذار آن در حفظ و بقای خرده فرهنگ‌های هر منطقه زیاد است و به همین دلیل مسئولان و مدیران فرهنگی باید در سیاست‌گذاری‌های کلان و خرد نگاهی ویژه به این مقوله داشته باشند .

وی افزود: برپایی جشنواره های فرهنگی ورزشی بومی و محلی فرصتی برای احیای آیین ها، رسوم و بازی هایی سنتی است و در همین راستا از تمام مردم سلماس و گردشگران عزیز دعوت می کنیم ضمن حضور در این جشنواره ، از صنایع دستی و گردشگری و نیز طبیعت بسیار زیبای بخش مرکزی سلماس بهره ببرند.

به گزارش ایسنا؛ بخش مرکزی سلماس یکی از بخش‌های تابعه این شهرستان در آذربایجان غربی است که طی سرشماری مرکز آمار ایران در سال  ۱۳۸۵ جمعیتی بالغ بر 152هزار و 372 نفر را در خود جای داده است.