• چهارشنبه / ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ / ۰۹:۴۴
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: qazvin-37343
  • خبرنگار : 50059

مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین:

امام علی(ع) الگویی والا برای چشاندن طعم عدالت به بشریت است

امام علی(ع) الگویی والا برای چشاندن طعم عدالت به بشریت است
مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین با بیان اینکه امام علی(ع) الگوی والایی برای جوامع اسلامی و حتی جوامع انسانی است، گفت: با بهره‌گیری از این الگوی ارزشمند بشریت می‌تواند طعم عدالت را بچشد. 

حجت‌الاسلام علی نعمت‌الهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در قزوین، با بیان اینکه شخصیت امام علی(ع) دارای ویژگی‌های برجسته و شاخصی است، اظهار کرد: شناخت ابعاد شخصیتی و وجودی آن امام دشوار است چرا که با شنیدن نام ایشان ویژگی‌هایی چون عدالت‌خواهی در اذهان متبلور می‌شود. 

وی ادامه داد: اگر چه دوران حکومت امیرالمؤمنین(ع) کوتاه و به مدت 4 سال و 9 ماه بود اما در این مدت آن حضرت عدالت‌خواهی را از ارکان اصلی و جدایی‌ناپذیر حکومت خویش قرار داد. 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین با اشاره به اینکه امام علی(ع) را می‌توان نماد عدل محض، میزان عدالت و حق و حقیقت دانست، بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) در این خصوص می‌فرمایند «علی با حق و حق با او است». 

وی اضافه کرد: توجه به مفهوم عدل و اقامه آن توسط این امام همام به گونه‌ای است که یکی از دلایل 3 جنگ ناکثین، قاسطین و مارقین علیه آن حضرت را می‌توان عدم پذیرش این میزان عدالت‌خواهی برخی از مخالفان برشمرد. 

حجت‌الاسلام نعمت‌الهی تصریح کرد: بسیاری از اطرافیان حضرت در مقابل تفکر عدالت‌خواهی امام علی(ع) تاب نیاورده و ایستادگی کردند چنان چه حضرت در محراب کوفه فدایی راه اقامه عدل در جامعه شد و به شهادت رسید.  

وی با بیان اینکه امام علی(ع) الگوی والایی برای جوامع اسلامی و حتی جوامع انسانی است، گفت: با بهره‌گیری از این الگوی ارزشمند بشریت می‌تواند طعم عدالت را بچشد. 

این مسئول با بیان اینکه حضرت امام راحل به مقابله با چپاول مستکبران عالم پرداختند، تأکید کرد: امروز انقلاب اسلامی ایران با شعار عدالت وارد عرصه شده و در عدالت‌خواهی و ظلم‌ستیزی توفیقات فراوانی را به دست آورده و برهم زننده معادلات سیاسی دنیای استکبار شده است. 

 مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین در پایان خاطرنشان کرد:  هر چند ادعای علوی بودن، ادعای سنگینی است اما باید در این مسیر تلاش کرد تا سیره اهل‌بیت را در جامعه جاری کنیم.