• پنجشنبه / ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۳:۰۷
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: qazvin-37492
  • خبرنگار : 50061

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار:

آموزش‌وپرورش نقش موثری در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دارد

آموزش‌وپرورش نقش موثری در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دارد
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار با بیان اینکه آموزش‌وپرورش نقش موثر و مهمی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دارد، گفت: برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های این حوزه در سلامت اجتماعی بسیار موثر است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، علیرضا آشناگر ساعتی پیش در جلسه توسعه ی مشارکت های مردمی اظهار کرد: با توجه به تأثیر مهمی که آموزش و پرورش در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دارد برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های این حوزه در سلامت اجتماعی بسیار موثر است.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار نقش آموزش و پرورش را در شکل‌گیری شخصیت آینده‌سازان جامعه بسیار موثر دانست و ادامه داد: با عتوجه به این امر که پایه ی اصلی تربیت دانش‌آموزان در دوران ابتدایی و دبستان شکل می‌گیرد، اگر این امر به درستی انجام شود نگرانی در خصوص آینده دانش‌آموزان وجود نخواهد داشت.

آشناگر برضرورت همراهی دستگاه‌های اجرایی در اجرای طرح‌های آموزش‌وپرورش در خصوص پیشگیری از مواد مخدر و سایر معضلات و آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد.

وی تأکید کرد: اطلاع‌رسانی موثربه خانواده‌ها امر بسیار مهمی است که بایستی در برنامه‌های آموزش‌وپرورش مد نظر قرار گیرد و در این راستا بهره‌مندی از ظرفیت رسانه ملی، شبکه‌های اجتماعی داخلی و رسانه‌های جمعی در خصوص آموزش اولیاء در پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر و سایر آسیب‌های اجتماعی راهکار موثری است که بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

آشناگر ادامه داد: می‌توان با بهره‌مندی از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی ارتباط دوسویه‌ای را با جوانان و نوجوانان برقرار کرد و از این طریق آنان را به انواع آسیب‌های اجتماعی آگاه ساخت.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت حساس شدن اولیاء دانش‌آموزان در پیشگیری از اعتیاد تأکید کرد و ادامه داد: آموزش‌وپرورش در اجرای برنامه‌ها و طرح‌های خود لازم است که به جلب مشارکت اولیاء و خانواده‌های دانش‌آموزان نیز توجه داشته باشد زیرا این امر باعث می‌شود تا در برنامه‌های خود موفق‌تر باشد.

در این جلسه گزارشی از طرح‌های اجرا شده از سوی اداره کل آموزش‌وپرورش استان ارائه شد.

به گزارش ایسنا، اجرای طرح مراقبت اجتماع محور، طرح پیشگیری اولیه از اعتیاد و رفتارهای پرخطر با مشارکت وزارت کشور و شورای مبارزه با مواد مخدر استان و طرح همکاری خانه و مدرسه از جمله اقدامات اجرایی در استان قزوین بود.