• چهارشنبه / ۱۳ تیر ۱۳۹۷ / ۱۵:۲۱
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: qazvin-37655
  • خبرنگار : 50059

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین معرفی شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین معرفی شد
مراسم تکریم و معارفه مدیرکل سابق و جدید سازمان اوقاف و امور خیریه استان قزوین برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
مراسم تکریم و معارفه حجت‌الاسلام‌والمسلمین عادل مدیرکل سابق و حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مصطفی مجیدی مدیرکل جدید سازمان اوقاف و امور خیریه استان قزوین در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد.

در این مراسم عبدالرضا عابد قائم‌مقام سازمان اوقاف کشور، حجت‌الاسلام نوروزپور مسئول امور روحانیون در سازمان اوقاف، آیت‌الله عابدینی نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه قزوین، مدیران دستگاه‌های اجرایی، هیئت‌امنای موقوفات و بقاع متبرکه و متولیان اوقاف استان قزوین حضور داشتند.

واقفان در وقف‌های متناسب با نیاز روز جامعه ورود جدی‌تری داشته باشند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عادل مدیرکل سابق استان که ازاین‌پس به‌عنوان معاونت فرهنگی سازمان اوقاف کشور خدمت خواهد کرد، در سخنانی بابیان اینکه خدمت در آستان بقاع متبرکه و وقف و موقوفات یکی از افتخارات او است، اظهار کرد: بی‌شک وقف می‌تواند به‌عنوان باقیات‌صالحات برای واقفان باشد.

وی افزود: در استان قزوین 2 هزار و 500 مورد موقوفه و 263 امام‌زاده وجود دارد که سرمنشأ برکات بسیار برای این استان به شمار می‌رود.

معاونت فرهنگی سازمان اوقاف کشور تصریح کرد: امروز نیازهای جدیدی وابسته به نیازهای روز جامعه وجود دارد که می‌توان در سایه وقف این‌گونه نیازها را کاهش داد لذا واقفان می‌توانند در این وادی ورود جدی‌تری داشته باشند.

مردم خواهان مدیران شایسته در کشور هستند

عبدالرضا عابد قائم‌مقام سازمان اوقاف کشور نیز در سخنانی بابیان اینکه مردم خواهان مدیران شایسته در کشور هستند، افزود: حجت‌الاسلام والمسلیمین عادل در طول مدت مدیریتی خود در استان قزوین به‌عنوان مدیری شایسته شناخته‌شده است، جانشین وی در استان فردی است که مدت‌ها در این استان حضور دارد و کاملاً نسبت به زوایای مختلف آن شناخت داشته لذا نیازهای استان را به‌خوبی می‌شناسد.

این مسئول تصریح کرد: پیاده‌سازی منویات مقام معظم رهبری در حوزه وقف در کنار رعایت احکام شرعی متناسب با نیات واقفان و تعامل و همراهی در سطح استان ازجمله انتظاراتی است که از مسئول جدید اوقاف داریم.

خواهان حمایت و همراهی مسئولان برای موفقیت در مسئولیت محوله هستم

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مصطفی مجیدی نیز در سخنانی کوتاه خواستار ادامه همراهی و حمایت مسئولان استانی از مدیریت اوقاف و امور خیریه در استان شد تا به پشتوانه این حمایت و همراهی مسیر مقبول درگاه الهی را پیموده و رضایت مردم استان را به دست آورد.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از زحمات حجت‌الاسلام‌والمسلمین عادل مدیرکل سابق تقدیر و حکم انتصاب حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مصطفی مجیدی به‌عنوان مسئول جدید سازمان اوقاف و امور خیریه استان قزوین به وی داده شد.