• جمعه / ۸ تیر ۱۳۹۷ / ۰۲:۱۴
  • دسته‌بندی: قم
  • کد خبر: qom-49612
  • خبرنگار : 50151

آیت‌الله مکارم شیرازی: امروز زمان تسویه‌ حساب‌های شخصی و حل اختلافات انتخاباتی نیست

آیت‌الله مکارم شیرازی: امروز زمان تسویه‌ حساب‌های شخصی و حل اختلافات انتخاباتی نیست

آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان این که نمی‌توان منکر شد که در همه جا و از جمله دولت ضعف‌هایی وجود دارد، تصریح کرد: با این اوصاف اما در شرایط فعلی هرگونه تضعیف دولت امری کاملاً خلاف است و همه باید از دولت حمایت کرده و در زمانی که دشمن همه توان خود را به کار گرفته تا به نظام جمهوری اسلامی ضربه بزند، باید دولت را تقویت کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه قم، این مرجع عالیقدر جهان تشیع در این دیدار که عصر پنج‌شنبه در قم انجام شد، افزود: امروز زمان تسویه‌ حساب‌های شخصی و حل اختلافات انتخاباتی نیست و اگر هم دولت در جایی ضعف دارد، همه باید کمک کنیم تا این ضعف‌ها برطرف شود.

وی اظهار کرد: امروز آمریکا از هر زمان دیگری منزوی‌تر است و شاهد آن هستیم که در موضوع خروج آنها از برجام حتی دوستان اروپایی‌شان نیز با آمریکایی‌ها همکاری نکردند و این مسأله خیلی مهم و نقطه قوت ماست؛ به ویژه آن که دولت جدید آمریکا نشان داده است که تنها با ایران و برجام مشکل نداشته و با همه مشکل دارد.

آیت‌الله مکارم شیرازی شرایط امروز را یک امتحان تاریخی برای ملت ایران و دولت و نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: در این شرایط بسیار مهم است که دولت درباره عملکرد و اقدامات خود اطلاع‌رسانی گسترده، دقیق و به‌هنگام داشته باشد و آنچه را که مایه امیدآفرینی برای مردم است، با هنرمندی به آنها انتقال دهد و البته ضعف‌ها و نقص‌های احتمالی را نیز صادقانه بپذیرد؛ چرا که این مسأله تأثیر روانی بسیار مثبتی خواهد داشت.

او با درخواست ابلاغ سلامش به رئیس‌جمهور، افزود: دولت در صدر اولویت‌های خود معیشت و زندگی عامه مردم را باید مراقبت کند و به گونه‌ای باشد که به دغذغه‌های اصلی مردم همانند ایجاد اشتغال بیشتر و مبارزه با قاچاق، مفاسد اقتصادی و گرانی اقلام اساسی، اهتمام بیشتری کند.

محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور نیز در این دیدار با ابلاغ سلام روحانی به این مرجع معظم تقلید شیعه، گفت: رئیس‌جمهور پیوسته بر ارتباط مستمر اعضای دولت با مراجع عظام تقلید و حوزه های علمیه و استفاده از نظرات ایشان تاکید دارد و امروز نیز به دستور رئیس جمهور خدمت شما رسیده ام تا گزارشی را از وضعیت دولت و کشور ارائه کنیم.

رییس دفتر رییس جمهور اظهار کرد: امروز در وضعیتی قرار داریم که همه باید یک‌صدا و یک نظر درباره آنچه پیش رو کشور است و اینکه چه باید کرد، اتفاق نظر داشته باشیم.

واعظی با اشاره به مواضع دولت جدید آمریکا علیه ایران اسلامی، افزود: دولت از ابتدا تسلیم این زیاده خواهی ها نشده و با قوت پاسخ اظهارات و مواضع دولت ترامپ را داده است.

وی گفت: امروز همه بر مقاومت در برابر زیاده خواهی های دولت آمریکا اتفاق نظر دارند و دولت نیز با برنامه ریزی و بررسی همه گزینه‌ها، اجازه نخواهد داد زندگی مردم خیلی تحت تأثیر جنجال‌سازی‌ها و فشارهای آمریکا قرار گیرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: بسیار مهم است که در شرایط حاضر یک پیام و آن هم پیام وحدت و انسجام از ایران به جهان مخابره شود و برای تحقق این هدف نیز باید با تعامل نزدیک‌تر با مردم، ارتباط بین نظام و مردم و ارتباط مسئولان بخش‌های مختلف با یکدیگر را بیش از پیش تقویت کنیم تا به این ترتیب از دوره‌ای که باور دارم خیلی طولانی نخواهد بود، با موفقیت عبور کنیم.

واعظی با اشاره به دستور مقام معظم رهبری برای تشکیل جلسات هفتگی مشترک بین مسئولان سه قوه، گفت: با جنگ روانی شدیدی مواجهیم که از خارج کشور مدیریت می‌شود، اما کشوری که ستون خیمه‌اش، ولایت فقیه است، قادر است از این سختی‌ها عبور کند.