• شنبه / ۹ تیر ۱۳۹۷ / ۱۸:۰۹
  • دسته‌بندی: قم
  • کد خبر: qom-49631
  • خبرنگار : 50152

شهرداری باید وضعیت روز بازارهای قم را مشخص کند

شهرداری باید وضعیت روز بازارهای قم را مشخص کند
معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری قم گفت: شهرداری باید وضعیت روز بازارهای قم را مشخص سازد و آن ها را ساماندهی کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، مهرداد غضنفری در ظهر امروز در جلسه تنظیم بازار در سالن جلسات استانداری قم عنوان کرد:بازارهای روز قم فرصتی در جهت عرضه محصولات خانگی و صنایع دستی است، اما این روز بازارها در شرایط فعلی بسیار آشفته و نابسامان است و شهرداری باید وضعیت روز بازارهای قم را مشخص سازد و آن ها را ساماندهی کند.

وی بیان کرد: بر محصولاتی که در روزبازارهای قم عرضه می‌شود باید نظارت صورت پذیرد تا از نظر بهداشتی نیز مولفه‌ها و شاخصه‌ها به خوبی رعایت شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری قم تصریح کرد: دولت و دستگاههای اجرایی وظیفه نظارت بر روز بازارها را دارند، اما شهرداری رسالت مهمی در ساماندهی آن ها دارد؛ دخالت مستقیم دولت در روند فعالیت روزبازارها صحیح نیست اما باید تمهیداتی اندیشیده شود که کالاهای استاندارد و بهداشتی در آن عرضه گردد تا سلامت مردم به مخاطره نیفتد.

وی گفت: همچنین با توجه به شرایط اقتصادی فعلی ثبات و امنیت بازار باید حفظ شود و در این باره همه باید پیگیر مسائل و مشکلات اصناف باشیم.

غضنفری بیان کرد:فعالیت اصناف و بازار در هیچ شرایطی نباید دچار خللی شود چرا که تامین مایحتاج مردم اهمیت زیادی دارد.

وی خاطرنشان کرد:مشکلاتی در ارتباط با قیمت و کیفیت نان دیده می‌شود که کمیته باید بر فعالیت واحدهای آزادپز نظارت داشته و وضعیت آرد یارانه‌ای نیز مشخص شود.