• شنبه / ۹ تیر ۱۳۹۷ / ۲۱:۲۴
  • دسته‌بندی: قم
  • کد خبر: qom-49634
  • خبرنگار : 50152

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم:

تولیدکنندگان و اصناف سربازان عرصه اقتصادی هستند

تولیدکنندگان و اصناف سربازان عرصه اقتصادی هستند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: تولیدکنندگان و اصناف سربازان عرصه اقتصادی هستند و در ثبات و امنیت بازار نقش به سزایی دارند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، محمود سیجانی امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار در استانداری قم عنوان کرد: مسئولان استان قم در جهت حفظ ثبات قیمت کالاهای اساسی در بازار در تلاشند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: ما در جنگی اقتصادی به سر می بریم و باید امنیت بازار در این شرایط به خوبی حفظ شود، تولیدکنندگان و اصناف سربازان عرصه اقتصادی هستند و در ثبات و امنیت بازار نقش به سزایی دارند.

سیجانی بیان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت قم به عنوان دبیر ستاد تنظیم بازار جلساتی را در جهت ثبات قیمت ها و جلوگیری از گرانی اقلام و نظارت بر عملکرد اصناف برگزار کرده است.

در این جلسه معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم نیز خاطرنشان کرد: یکی از اهداف مهم ستاد حفظ ثبات قیمت در بازار است.

احمدرضا سمیعی نسب افزود: در قیمت برخی از کالاها شاهد نوسان بوده ایم در این راستا ۵۸ کالای اساسی در قم 10 درصد نوسان داشته است.

وی عنوان کرد: قیمت گوشت نسبت به سال قبل 20 درصد افزایش داشته اما برنج نسبت به سال قبل با کاهش قیمت همراه بوده است.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم بیان کرد: آنفلوآنزای مرغی در سال گذشته نیز تا حدی در قیمت این کالا نوسان ایجاد کرد که با تمهیداتی قیمت به ثبات رسید.

در ادامه معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم تصریح کرد: در ماه‌های اخیر قیمت آرد غله 9 درصد افزایش پیدا کرده است که در این خصوص برخی از آزادپزها قیمت و تعرفه نان را افزایش داده بودند.

امیر محمدی چهر بیان کرد: با توجه به بازگشت قیمت آرد به قیمت اولیه هرگونه افزایش قیمت نان ممنوع اعلام شده است و با متخلفان برخورد می شود.

وی اظهار کرد: بیش از 1 هزار و 60 مورد بازرسی از واحدهای تولید نان در خردادماه امسال صورت گرفت که در نهایت 96 پرونده تخلف تشکیل‌شد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم عنوان کرد: خوشبختانه در تنظیم بازار 50 تن گوشت مرغ در سردخانه‌های استان قم ذخیره شده است.

وی گفت: در سال جاری در جهت ایمنی مرغداری ها در برابر آنفلوآنزا بیش از 75 درصد جوجه ریزی کاسته شد.

در این جلسه مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم در خصوص ساماندهی بازارهای روز بیان کرد: در حال حاضر 11 بازار روز داریم و در برخی از ایام دو بازار روز فعال است.

مجید آوری فرد توضیح داد:یکی از مشکلات جدی کمبود زمین است شهرداری باید به ساماندهی وضعیت بازارهای روز بپردازد.

وی عنوان کرد: بازارهای روز با دو هدف مهم عرضه تولیدات خانگی و روستایی و همچنین ساماندهی دستفروشان تشکیل می شود.