• دوشنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۷ / ۱۵:۳۴
  • دسته‌بندی: قم
  • کد خبر: qom-49657
  • خبرنگار : 50152

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم:

تعامل بین فنی و حرفه‌ای و شهرک‌های صنعتی موجب مهارت‌افزایی در تولید می‌ شود

تعامل بین فنی  و حرفه‌ای و شهرک‌های صنعتی موجب مهارت‌افزایی در تولید می‌ شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: تعامل بین سازمان فنی حرفه‌ای و شهرک‌های صنعتی در ارائه آموزش های تخصصی ،موجب مهارت افزایی در تولید می شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، محمود سیجانی ظهر امروز در سیزدهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سالن جلسات امام جواد(ع)استانداری قم عنوان کرد: یکی از نیازهای مهم در روند تولید به روز رسانی آموزش ها است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: تعامل بین سازمان فنی حرفه‌ای و شهرک‌های صنعتی در ارائه آموزش های تخصصی ،موجب مهارت افزایی در تولید می شود.

وی تصریح کرد: به زودی ساختمان فنی و حرفه‌ای در شهرک صنعتی شکوهیه به شرکت شهرک‌های صنعتی واگذار می شود و در این باره توافقاتی صورت گرفته است.

سیجانی در مورد جلسات جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بیان کرد:در سه ماهه اول سال ۹۷ تعداد 12 جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تشکیل شده است.

وی توضیح داد: در این جلسات ۱۵۹ مصوبه ارائه شد که در این میان ۸۸ مصوبه اجرا شده و ۵۸ مصوبه نیز در دست اقدام می باشد و به طور کلی ۵۵ درصد از مصوبات انجام شده است.

وی در خصوص گزارش کمیته نظارت بر تسهیلات رونق تولید خاطرنشان کرد: در یکی از جلسات در قالب کمیته نظارت از چند واح تولید کننده که دارای مشکلاتی در روند تولید بوده اند بازدید شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: برخی از واحدها در جهت دریافت تسیهلات تولید به بانک های عامل معرفی شدند.

وی تصریح کرد: کمیته نظارت بر تسهیلات رونق تولید تاکنون از 61 واحد صنعتی بازدید داشته است که اشتغال این واحدها قبل از دریافت وام در حدود 2 هزار و 100 نفر بود و بعد از دریافت وام 134 شغل افزایش یافته است.

سیجانی با اشاره به برخی از مشکلات تولید کنندگان در تامین برق بیان کرد: از معضلات جدی کمبود برق در شهرک‌های صنعتی است که راندمان تولید را تحت شعاع خود قرار داده است.

وی اظهار کرد: برای حل این مشکلات بنا شد مازاد برقی که توسط واحدهای تولیدی و صنعتی خریداری‌شده است اما مورد مصرف قرار نمی گیرد به واحدهای دیگر واگذار شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم بیان کرد:هم افزایی دستگاههای اجرایی موجب رفع مشکلات تولید می شود.