• پنجشنبه / ۲۱ تیر ۱۳۹۷ / ۱۱:۵۷
  • دسته‌بندی: قم
  • کد خبر: qom-49760
  • خبرنگار : 50152

عفاف و حجاب موجب کرامت و عزت نفس زن است

عفاف و حجاب موجب کرامت و عزت نفس زن است

عضو هیات علمی جامعة الزهراء قم گفت: تحکیم خانواده،امنیت اخلاقی، نشاط اجتماعی و تعالی جامعه ره آورد فرهنگ عفاف و حجاب است.

معصومه ظهیری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، با اشاره به 21 تیرماه روز عفاف و حجاب عنوان کرد:گسترش عفاف و حجاب در جامعه نیازمند فعالیت های فرهنگی و شناخت ضرورت آن است.

عضو هیات علمی جامعة الزهراء قم افزود: تحکیم خانواده، امنیت اخلاقی، نشاط اجتماعی و تعالی جامعه ره‌آورد فرهنگ عفاف و حجاب است.

وی تصریح کرد: عفاف و حجاب به معنای محصور شدن زن نیست، بلکه حضور اجتماعی زنان در عرصه‌های مختلف را امکان پذیر می نماید؛ البته عفاف و حجاب تنها مختص بانوان نیست و بخشی از حقوق شهروندی در گروه توجه به عفاف و حجاب است.

وی اظهار کرد: عفاف و حجاب به زن، شخصیت، کرامت و عزت نفس می‌بخشد و او را از تیررس نگاه‌های آلوده مصون می‌دارد.

عضو هیات علمی جامعة الزهراء قم با بیان اینکه یکی از شاخص‌های مهم در افزایش آمار طلاق، بی توجهی به عفاف و حجاب در جامعه است، گفت: با پایبندی به عفاف و حجاب می‌توان از حریم خانواده صیانت کرد و با حفظ بنیان خانواده، جامعه متعالی می‌شود.

ظهیری گفت: برخی از آسیب‌های اجتماعی به واسطه بی توجهی به عفاف و حجاب به وجود می‌آید که تبعات جدی به همراه دارد؛ متاسفانه دشمنان و بدخواهان در تلاشند عفاف و حجاب از جامعه دینی رخت بندد و از این رو در فضاهای حقیقی و مجازی انواع و اقسام توطئه‌ها را می‌بینیم، در حالی‌که مهم ترین دستاوردهای عفاف و حجاب آرامش و امنیت خاطر است.

عضو هیات علمی جامعة الزهراء قم تصریح کرد: بی حجابی در جامعه موجب تنش در خانواده می‌شود و امنیت و آرامش زن را در جامعه به مخاطره می اندازد.

وی گفت:عفاف و حجاب اثرات اجتماعی زیادی دارد و یک مساله فردی و شخصی نیست‌ اگر زنان به عفاف و حجاب پایبند باشند، در زمینه‌های مختلف آموزشی، اشتغال، ازدواج و فعالیت های اجتماعی به رشد و تعالی می‌رسند.