• دوشنبه / ۴ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۹
  • دسته‌بندی: قم
  • کد خبر: qom-54894
  • خبرنگار : 50154

آیت الله سعیدی:

مصوبات قرارگاه ۱۹ دی برای مجموعه های مختلف استان لازم‌الاجراست

20190826053557131953 (1)

نماینده ولی‌فقیه در استان قم گفت: مصوبات قرارگاه 19 دی بر اساس مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی لازم‌الاجراست، به همین علت ما باید مصوبات قانونی را دنبال کرده تا این مصوبات توسط مجموعه‌های مختلف مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی در نشست قرارگاه ۱۹ دی استان قم که در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) برگزار شد، با بیان اینکه در این قرارگاه به دنبال بیان واقعیات در جامعه هستیم، اظهار کرد: رفع مشکلات و معضلات مختلف در استان قم اولویت نخست قرارگاه ۱۹ دی استان قم است.

نماینده ولی فقیه در استان قم با تاکید بر اینکه ما باید به مزاق مردمی نیز توجه لازم را داشته باشیم، اضافه کرد: مصوبات قرارگاه ۱۹ دی بر اساس مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی لازم‌الاجراست به همین علت ما باید مصوبات قانونی را دنبال کرده تا این مصوبات توسط مجموعه‌های مختلف مورد توجه قرار گیرد.

آیت‌الله سعیدی با بیان اینکه در قرارگاه ۱۹ دی به دنبال محاکمه مجموعه‌ها نیستیم، تصریح کرد: این قرارگاه به دنبال بیان مشکلات وارائه راه حل و رسیدن به راهکارهای رفع این مشکلات است به همین علت باید همه آسیب‌ها و موانع به صورت کامل مطرح شود.

همچنین در این نشست، حجت الاسلام صفر فلاحی، از برگزاری نشست‌های مشترک با حضور مسئولان اصناف قم در قرارگاه ۱۹ دی به‌منظور ساماندهی وضعیت اصناف یاد کرد و افزود: با توجه به اینکه بیشتر مسافران در اطراف حرم مطهر حضور دارند تصمیم گرفتیم تا ساماندهی اصناف این محدوده جغرافیایی را به صورت ویژه‌ دنبال کنیم.

مشاور تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) در امور فرهنگی خاطرنشان کرد: اگر قوانین موجود با وجود برخی از خلل هایی که دارد اجرا شود شاهد تحول فرهنگی و قابل توجهی در سطح استان خواهیم بود.
همچنین، سید موسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم طی سخنانی با اشاره به اینکه با تصویب اعضای قرارگاه می‌توان برای استان قم کارهای ابتکاری متناسب با شأن این استان را دنبال کرد، عنوان کرد: شرایط استان قم متفاوت است به همین علت در برخی از حوزه‌ها نیازمند تصمیم‌های ابتکاری برای این استان هستیم.