• یکشنبه / ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۳:۴۲
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: semnan-38422

افزایش توانمندی‌های مهارتی فارغ‌التحصیلان دانشگاه سمنان با برپایی استارت‌آپ‌های مهارتی

افزایش توانمندی‌های مهارتی فارغ‌التحصیلان دانشگاه سمنان با برپایی استارت‌آپ‌های مهارتی

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان از انعقاد یک تفاهم‌نامه همکاری با هدف افزایش و تقویت توانمندی‌هایمهارتی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه خبرداد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، دکتر علی حقیقی‌اصل بااعلام این خبر اظهار کرد: این تفاهمنامه همکاری به‌منظور توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه سمنان باهدف حضور موثرتر دانشجویان در بازار کار و نیز تقویت بخش اشتغال بین دانشگاه سمنان و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان منعقد شده است.

وی ادامه داد: این تفاهم‌نامه به امضای دکتر مسعود نصیری زرندی سرپرست دانشگاه سمنان و فاطمه منصوری مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان رسید   .
حقیقی اصل، استفاده از ظرفیت‌های آموزشی، پژوهشی، تحقیقاتی ،کارگاهی و آزمایشگاهی را از جمله اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه عنوان کرد و افزود: فراهم‌سازی بسترهای اشتغال مولد دانش‌آموختگان و ارتقاء سطوح مهارت های عمومی دانشجویان از دیگر اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه است .
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان به موضوعات این همکاری اشاره و اظهار کرد: زمینه‌سازی برای برگزاری استارت‌آپ‌های مهارتی در زمینه‌ ICT ، تحلیل بازار کار و شناسایی مشاغل اولویت‌دار مرتبط با هر یک از رشته‌های تحصیلی، برگزاری دوره های مهارت‌آموزی متناسب با برخی از واحدهای درسی به‌ویژه کارورزی و کارآموزی برای رشته‌های مختلف، بخشی از موضوعات این تفاهم‌نامه است .
به گفته دکتر حقیقی‌؛ برگزاری دوره‌های مهارت‌آموزی ویژه دانشجویان با ارائه گواهینامه معتبر، برگزاری همایش های مشترک، پشتیبانی از پایان‌نامه های دانشجویی، تامین نیروی متخصص برای تدریس دوره های آموزشی و همکاری در بازنگری و تدوین استاندارهای آموزشی و برگزاری دوره های توانمندسازی مربیان آموزش فنی و حرفه ای از دیگر موضوعات این تفاهم‌نامه است .
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان انعقاد این تفاهم‌نامه‌ها را یکی از عوامل مهم در تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت برشمرد و گفت: هر چه ارتباط مؤثر بین صنعت و دانشگاه و سازمان‌های مرتبط با رویکرد اشتغال با یکدیگر بیشتر باشد خروجی آنها برای جامعه سودمندتر خواهد بود.
این عضو هیئت علمی دانشگاه سمنان خاطرنشان کرد: این تفاهم‌نامه به مدت دو سال قابل اجراست و در صورت توافق طرفین تمدید خواهد شد