• سه‌شنبه / ۵ تیر ۱۳۹۷ / ۱۴:۰۴
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: semnan-38488

اعلان فراخوان هشتمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی+ منابع

اعلان فراخوان هشتمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی+ منابع

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان با اشاره به برگزاری جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در سمنان گفت: این جشنواره می‌تواند به نهادینه‌کردن اخلاق رضوی در کودکان و نوجوانان کمک شایانی کند.

به‌گزارش ایسنا-منطقه سمنان، نورعلی غلامحسین‌نیا‌ سماکوش مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان در دیدار با مهدی جمال مدیرکل کانون پرورش فکری این استان از اعلان فراخوان هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد و اظهار کرد:، استفاده از ظرفیت‌های کانون پرورش فکری در بخش کودکان و نوجوانان این جشنواره سراسری به غنای بیشتر جشنواره هشتم کمک می‌کند.

سماکوش در این دیدار، هدف از این جشنواره را ترویج فرهنگ رضوی، گسترش و ترویج مطالعه با موضوع فرهنگ غنی اسلامی و سیره ائمه معصوم(ع) و گرامی‌داشت دهه کرامت، عنوان و خاطرنشان کرد: دبیرخانه جشنواره از میان آثار منتشر شده طی سه سال اخیر، تعداد هفت عنوان کتاب با موضوع سیره امام رضا(ع) را به عنوان منابع هشتمین جشنواره کتابخوانی در سه رده سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» معرفی کرد.

وی در ادامه افزود: امکان شرکت برای کودکان در این بخش به دو روش تصویرسازی(نقاشی) از جذاب‌ترین بخش کتاب و همچنین ضبط و ارسال فایل ویدئویی از معرفی کتاب‌ها همراه با خوانش جذاب‌ترین بخش‌های کتاب، پیش‌بینی شده که با اعلام دبیرخانه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، روند ارسال برگه‌های نقاشی مخصوص شرکت در بخش کودک این جشنواره به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور انجام شده و علاقه‌مندان شرکت در این بخش از جشنواره می‌توانند با مراجعه به کتابخانه‌های عمومی و مراکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری سراسر استان، برای دریافت و تکمیل این برگه‌ها اقدام کنند.

مدیرکل کانون پرورش فکری استان سمنان نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از همکاری با اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی، گزارش کوتاهی از برگزاری جشنواره رضوی ارائه و به تعداد آثار برگزیده اعضا و مربیان در این جشنواره اشاره کرد.

وی در ادامه افزود: جشنواره رضوی فرصت مغتنمی است تا علاوه بر ترویج فرهنگ و مفاهیم رضوی، رویکرد جشنواره را به سمت مطالعه و بررسی کودکان و نوجوانان نسبت به وقایع و سبک زندگی امام رضا(ع) از کودکی تا شهادت سوق داده و اخلاق رضوی را در وجود آنها نهادینه کنیم.

جمال در پایان تصریح کرد: اعضا و مربیان مراکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری در سراسر استان برای شرکت در این جشنواره، آمادگی لازم را دارند.

به گزارش ایسنا؛ در رده سنی کودک(۴ تا ۱۱ سال) کتاب‌های «مهمان خراسان» اثر سعید بیابانکی و «مژده گل» نوشته محمود پوروهاب با موضوع داستان‌هایی از زندگی امام رضا(ع)، در رده سنی نوجوان(۱۱ تا ۱۷ سال) کتاب‌های «مسافر هشتم» با موضوع امام رضا(ع) و «کاش تو را می‌دیدم» با موضوع حضرت معصومه(س) نوشته مژگان شیخی و در بخش جوان و بزرگسال(۱۷ سال به بالا) این جشنواره نیز کتاب‌های «ماه هشتم» اثر مهدی غلامعلی با موضوع امام رضا(ع)، «مهر ولایت در آسمان ایران» اثر آیت‌الله کریمی جهرمی با موضوع امام رضا(ع) و کتاب «به سپیدی یک رؤیا» اثر فاطمه سلیمانی با موضوع حضرت معصومه(س) به عنوان منابع این جشنواره معرفی شده است.