• شنبه / ۹ تیر ۱۳۹۷ / ۱۳:۴۳
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: semnan-38504

با پایان برداشت گندم از مزارع آرادان اعلام شد:

گندم‌کاران آرادانی 14 هزار تن گندم تحویل مراکز خرید دادند

گندم‌کاران آرادانی 14 هزار تن گندم تحویل مراکز خرید دادند

رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان آرادان، اط تحویل حدود 14 هزار تن گندم از سوی کشاورزان این شهرستان خبر داد و گفت: تاکنون با همکاری شبکه تعاون روستایی و شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان 13 هزار و 659 تن گندم از کشاورزان شهرستان آرادان خریداری شده است.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان؛ اصغر رضایی، رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان آرادان، با اشاره به اینکه خرید تضمینی گندم در این شهرستان به پایان رسیده است، اظهار کرد: از 10 خردادماه امسال تاکنون 2 هزار و 673 محموله به مراکز خرید آرادان وارد شده است.

رضایی با اشاره به گلایه برخی کشاورزان این شهرستان از خرید تضمینی گندم گفت: قیمت خریدگندم تضمینی و مصوب دولتی است و ما فقط دستگاه اجرایی خرید این محصول از کشاورزان هستیم.

رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان آرادان، از پرداخت بخشی از مطالبه گندم‌کاران این شهرستان خبر داد و افزود: تاکنون50 درصد بهای گندم تحویلی 60 درصد کشاورزان این شهرستان پرداخت شده است.

وی از تلاش برای تسریع در پرداخت پول گندم خریداری شده کشاورزان خبر داد و یادآوری کرد: بهای گندم تحویلی کشاورزان به مرور و در اسرع وقت پرداخت خواهد شد.

رضایی با اشاره به لزوم پیگیری دریافت مطالبه کشاورزان از طریق سامانه الکترونیکی خاطرنشان کرد: اسامی کشاورزانی که گندم خود را به شبکه تعاون روستایی استان سمنان تحویل داده اند، در سامانه شرکت غله و خدمات بازرگانی ثبت شده است و طبق نوبت مبالغ آنها پرداخت می شود.