• پنجشنبه / ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۴:۳۵
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: semnan-40828

در آستانه سالروز تشکیل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی عنوان شد:

شوراي هماهنگي تبليغات بیشترین بازدهی و کمترین هزینه را برای انقلاب دارد

شوراي هماهنگي تبليغات بیشترین بازدهی و کمترین هزینه را برای انقلاب دارد

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان سمنان در آستانه سالروز تشکیل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به فرمان امام راحل گفت: شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي به‌عنوان یک نهاد انقلابی بیشترین بازدهی و کمترین هزینه را برای مردم و انقلاب اسلامی داشته است.

به گزارش خبرنگار ايسنا، منطقه سمنان، حجت‌الاسلام‌ غلامرضا قندهاری در جمع خبرنگاران ضمن تبریک 12 مردادماه سالروز تشکیل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در سال 59 اظهار کرد: هر انقلاب و نظام نوپایی برای رسیدن به اهداف و آرمان‌های خود نیازمند ابزار و امکاناتی است و انقلاب اسلامی نیز در بدو تاسیس برای تحقق اهداف خود نیازمند شکل‌گیری برخی ابزارها و ساختارهای جدید بود که یکی از مهمترین آنها نهاد انقلابی شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي بود.

وی با بیان اینکه در ابتدای انقلاب نگاه‌های متفاوتی به نهادها و دستگاه‌های اجرایی وجود داشت ادامه داد: برخی معتقد بودند که باید همه نهادهای موجود در کشور دستخوش تغییر قرار گرفته و نهادهای جدیدی ایجاد شود که رویکردی افراطی بود.

وی با بیان اینکه برخی معتقد بودند که همه دستگاه‌ها باید دست نخورده باقی مانده و حفظ شوند خاطرنشان کرد: در آن سال‌ها برخی نیز بر این باور بودند که برخی نهادها باید همانگونهکه از قبل بودند حفظ شوند، برخی اصلاح و برخی نیز برچیده و به جای آنها نهادهای دیگری ایجاد شود که این نگرش، نگرش معقولانه‌تری بود که مورد موافقت رهبری انقلاب هم قرار گرفت.

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان سمنان ادامه داد: در همین راستا بود که در کنار ارتش، نهاد مقدس سپاه شکل گرفت و یا نهادهای جدیدی همچون شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي تشکیل شد.

وی از تبلیغات به عنوان یک مقوله مهم و حیاتی در دنیای امروز نام برد و گفت: شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي نقش مهمی در تحقق اهداف انقلاب داشته است.

قندهاری از شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي به عنوان نهادی مردمی نام برد و گفت: این نهاد در استان تنها 6 نیروی رسمی دارد اما هر ساله و در مناسبت‌های خاص گاه در پنجاه-شصت نقطه استان برنامه‌ها و راهپیمایی‌هایی برگزار می‌کند.

وی با بیان اینکه بخش مهمی از برنامه‌ها از سوی رابطان و نیروهای افتخاری برگزار می‌شود ادامه داد: این نیروهای افتخاری علی‌رغم زحمات زیادی که می‌کشند هیچ حقوقی دریافت نمی‌کنند.

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان سمنان از برگزاری راهپیمایی‌ها و تظاهرات در مناسبت‌های ملی و دینی به عنوان کی از مهمترین ماموریت‌های این شورا نام برد و خاطرنشان کرد: مردم دارای سلایق متفاوتی هستند و یکی از بزرگترین هنرهای رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي این است که همه مردم را با وجود این تنوع  سلایق در کنارهم و زیر علم انقلاب اسلامی قرار می‌دهد.

وی از برگزاری 167 مراسم در سطح استان با محوریت این شورا در سال جاری خبر داد و گفت: نشر 2 هزار و 583 متر بنر، توزیع 116 هزار پوستر، برگزاری بیش از 108 نشست ، تجلیل از یاوران شورا،و...از جمله فعالیت‌های شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان سمنان در این مدت بوده است.

قندهاری از برگزاری چندین نشست با موضوع تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در سال جاری خبر داد و افزود: این نشست‌های تبیینی در سال جاری ادامه دارد و شورای هماهنگی برنامه‌ریزی خوبی در ارتباط با بیانیه گام دوم انجام داده است.

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان سمنان بر لزوم امیدبخشی به مردم و خصوصا نسل جوان تاکید و تصریح کرد: در این شرایط دشورار که مردم وفادار ایران با مشکلات اقتصادی هم روبرو هستند دشمنان انقلاب با همه توان به دنبال مایوس کردن مردم هستند و لذا وظیفه همه دوستداران انقلاب این است که در زمینه امیدبخشی به مردم و جوانان به میدان بیایند.