• یکشنبه / ۲۴ تیر ۱۳۹۷ / ۲۱:۵۹
  • دسته‌بندی: چهارمحال و بختیاری
  • کد خبر: shahrekord-41531

هیچ مکتبی جز اسلام به حرمت گذاشتن به بانوان تاکید ندارد

هیچ مکتبی جز اسلام به حرمت گذاشتن به بانوان تاکید ندارد
استاد حوزه و دانشگاه گفت: هیچ مکتبی جز اسلام به حرمت گذاشتن به بانوان تاکید ندارد.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - حجت الاسلام حبیب‌الله فرحزاد  24تیر ماه در جشن روز دختر به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) در بوستان ملت شهرکرد، اظهار کرد: باید در معاشرت با خانم‌ها بسیار ملایمت داشت.
وی افزود: هر انسان عاقل، فهیم و کریم که احترام بانوان را نگه دارد این احترام به خود آن شخص بازگشت داده خواهد شد.
حجت الاسلام فرحزاد با بیان اینکه هیچ مکتبی جز اسلام به حرمت گذاشتن به بانوان تاکید ندارد، خاطرنشان کرد: قبل از اسلام بدترین حجمه‌ها بر دختران و بانوان بود  و اگر آیه صریح قرآن نبود کسی باور نمی‌کرد که زمانی دختران را زنده به گور می‌کردند.
وی ادامه داد: در این شرایط پیغمبر اسلام (ص)، بالاترین احترام را به همسر، مادر و ... می‌گذاشتند و بارها برای همسر خود گریه می‌کردند و می‌فرمود من عاشق شما هستم و به حضرت خدیجه (س) افتخار می‌کرد.
حجت الاسلام فرحزاد با اشاره به اینکه هیچ جای دنیا سراغ ندارید که یک شخصیت عالم، به اندازه رکوع خم شود  و دست دختر خود را ببوسد، تاکید کرد: پیامبر اسلام هر زمان فاطمه زهرا (س) وارد منزل می‌شد به استقبال ایشان می‌رفت،خوش آمد می‌گفت و می‌فرمود بوی بهشت را از شما استشمام می‌کنم.
وی اظهار کرد: پیامبر دخترش را در جای خود می‌نشاند و در مقابل ایشان زانو می‌زد و به دخترش افتخار می‌کرد.
حجت الاسلام فرحزاد تصریح کرد: پیامبر اسلام (ص) به احترام گذاشتن به بانوان و دختران سفارش داشتند و فرمودند آن زمان خداوند بسیار غضب می‌کند که بانوان مورد ظلم و ستم قرار گیرند.
وی گفت: امید پروردگار توفیق دهد تا در راه اهل بیت که تکریم بانوان به ویژه دختران است که قرار است در آینده سکان‌دار تربیت فرزندان شوند، کوشا باشیم.
حجت الاسلام فرحزاد خاطرنشان کرد: حضرت معصومه (س) شخصیتی است که سه امام معصوم فرمودند با زیارت ایشان، بهشت بر شما واجب می‌شود.