• پنجشنبه / ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۵:۵۱
  • دسته‌بندی: چهارمحال و بختیاری
  • کد خبر: shahrekord-44693
  • خبرنگار : 50123

عنصر مدیریت نادیده گرفته نشود/ موضوع آب از مسیر کارشناسی حل شود

عنصر مدیریت نادیده گرفته نشود/ موضوع آب از مسیر کارشناسی حل شود

وزیر کشور گفت: وقتی مدیر ضعیف  بر سرکار گذاشته می‌شود انتظار توسعه وجود ندارد، بنابراین نباید عنصر مدیریت را نادیده گرفت.

به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – عبدالرضا رحمانی فضلی 17 مردادماه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به موضوع آب استان‌های چهارمحال و بختیاری، خوزستان، اصفهان و یزد، اظهار کرد:  تا حدودی با مسائل حوزه آب آشنا هستم که باید مشکلات این موضوع از مسیر کارشناسی حل شود و از استفاده‌های مقطعی از این موضوع پرهیز کرد.

وی افزود: موضوعات مطرح شده در جلسه اقتصاد مقاومتی به جلسه تبدیل و آنچه در وسع وزارت کشور است انجام می‌شود و برخی از آن‌ها نیازمند ارجاع به دولت و پیگیری دولت دارد، گرچه استاندار و نمایندگان مجلس نیز پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهند، خوشبختانه وحدت و هماهنگی نمایندگان مجلس با وزارت کشور ارتباطی منطقی و سازنده است.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه چهارمحال و بختیاری به نسبت دیگر استان‌ها وضعیت خوبی دارد، تصریح کرد: کل کشور دچار عقب‌افتادگی تاریخی است که در کنار آن عدم توازن و تعادل قرار گرفته است، علت عقب افتادگی کشور این بوده که دنیا با قدرت و سرعت به سمت پیشرفت صنعت، تکنولوژی پیش‌ می‌رفته ولی در کشور ما حرم‌سراها گسترش می‌یافت.

وی ادامه داد: حتی بعد از قرن 19 عقب‌افتادگی داشتیم زیرا جنگ، ظلم و جور و ... ادامه یافت و در زمانی که نفت در اقتصاد کشور جای گرفت به دلیل عدم استفاده صحیح و عدم حضور مردم در صحنه تولید و اقتصاد نتوانستیم استفاده کنیم.

وزیر کشور گفت: عدم توازن و تعادل در حوزه اقتصادی وجود داشته و ریشه آن به سال‌های 40 و 42 برمی‌گردد که نظام برنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی کشور مبتنی بر نگاه‌های کارشناسی وارداتی شکل گرفت و تعادل در کشور برقرار نشد.

وی بیان کرد: در گذشته زیرساخت‌ها در کشور فراهم نبوده ولی اکنون وجود دارد، بعد از انقلاب اسلامی در حوزه خدمات و زیرساخت‌ها به مرحله قابل قبولی رسیده‌ایم و این امر نشان از تقویت تعادل و توازن است.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه ارتباط نظام مالیاتی با توسعه و توازن قطع است، تصریح کرد: در حال حاضر به مالیات به عنوان کسب درآمد نگاه می‌شود ولی در قالب بودجه هزینه می‌شود که این موضوع برای مردم ملموس نیست.

وی تاکید کرد: منظومه اقتصادی یک منظومه متعالی توازن ساز متعادل‌ساز نیست باید گام‌های بلندی برداشت.

وزیر کشور ادامه داد: چندین سال است که مقام معظم رهبری بر بحث اقتصاد مقاومتی در کشور تاکید دارند، اقتصاد از منظر انسانی، دینی، سیاسی، قدرت ملی امری مهم بوده که باید به آن توجه و اقتصاد مقاومتی را در کشور بیش از هر زمان دیگری تقویت کرد.
وی گفت: تمام دعوای دشمنان نظام بر سر این است که ما را در بحث اقتصادی درگیر کنند اگر می‌خواهیم انقلاب پایدار داشته باشیم باید الگوسازی صورت گیرد.

رحمانی فضلی بیان کرد: باید بر روی اقتصاد از هر نظر کار شود در کشور ما عناصر و عوامل توسعه یافته اقتصادی وجود دارد که مفقود نیستند، منابع و مواد اولیه، نفت، معادن و ... وجود دارد و محدودیتی در کشور وجود ندارد مهمترین امر نحوه مدیریت است.

وی ادامه داد: یکی از عناصر توسعه اقتصادی مدیریت است که باید خود را با شرایط مطلوب تجهیز کنیم تا اقتصاد فعال شود.

وزیر کشور افزود: در حوزه مدیریتی بخش خصوصی تجربه خوبی داریم تجار و تولیدکنندگان ورزیده در کشور وجود دارد که در حوزه مدیریت تولید و تجاری در تمام سطوح فعالیت دارند.

وی تصریح کرد: به عنوان مدیران دولتی کلاه خود یعنی وجدان خود را قاضی کنیم و مشخص کنیم نگاه ما به توسعه چیست، چرا برخی از مدیران موفق هستند؟ آیا به دنبال شایسته سالاری بوده یا نسبت به عنصر مدیریت در مسیر توسعه یافتگی غفلت کرده‌ایم.
وزیر کشور گفت: وقتی مدیر ضعیف  بر سرکار گذاشته می‌شود انتظار توسعه وجود ندارد، بنابراین نباید عنصر مدیریت را نادیده گرفت.

وی بیان کرد: در این شرایط اگر به امید بودجه دولتی برای توسعه باشیم به هیچ وجه موفق نیستیم بنابراین مردم این استان و مدیران نباید به بودجه امید داشته باشند.

رحمانی فضلی افزود: تمام ثروت‌های طبیعی، اقتصادی، مغزهای فعال و تجربه‌های گران‌بها را استفاده کنیم، اقتصاد مقاومتی این است که بیان کنیم که زیر پای سرمایه‌گذار فرش قرمز پهن می‌کنیم،  چهارمحال و بختیاری بهشت سرمایه‌گذاران است اگر این امر اتفاق بیفتد بسیاری از مسائل درست می‌شود.

وی گفت: در شرایط کنونی که دشمن تمام حیله‌های خود را برای کشور به کار برد و با تهدید‌هایی که در دی‌ماه انجام داد فکر می‌کرد کشور در حال فروریختن است.

وزیر کشور بیان کرد: ما مدیران استان را اداره می‌کنیم باید دست به دست یکدیگر دهیم و تولید کننده را حمایت و سرمایه‌گذار به استان بیاوریم و نظارت کافی را انجام دهیم.
وی تاکید کرد: استاندار نماینده حاکمیت در استان است باید با قدرت برخورد کند، حرام است اگر استاندار مدیری را در جایی تائید کند در حالی که شایستگی لازم را نداشته باشد.