• چهارشنبه / ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۶
  • دسته‌بندی: چهارمحال و بختیاری
  • کد خبر: shahrekord-44741
  • خبرنگار : 50124

رئیس شورای اسلامی چهارمحال و بختیاری:

مسئولان نگاه ویژه‌ای به حوزه گردشگری و راه‌های مواصلاتی داشته باشند

مسئولان نگاه ویژه‌ای به حوزه گردشگری و راه‌های مواصلاتی داشته باشند
رئیس شورای اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به ورود گردشگر به استان انتظار است مسئولان نگاه ویژه‌ای در حوزه گردشگری و راه‌های مواصلاتی استان بیش از بیش داشته باشند.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی استان، خان‌محمد غیبی حاجیور در نشست بررسی مشکلات شوراهای اسلامی در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، با اشاره به حادثه ریزش یخچال‌های غار یخی چما، گفت: چهارمحال و بختیاری از نعمت خدادادی طبیعت بکر و آب و هوای  دلپذیر برخوردار است که  می‌طلبد مسئولین زیر ساخت‌های  لازم را  جهت حضور هر چه بیشتر گردشگران فراهم کنند که در این بین حادثه ریزش غار یخی چما در شهرستان کوهرنگ ناشی از عدم امادگی و اتخاذ تمهیدات لازم توسط مسئولین امر جهت ورود گردشگران به این مناطق  است.
 وی افزود: با توجه به ورود گردشگر به استان انتظار است مسئولین نگاه ویژه‌ای در حوزه گردشگری و راه‌های مواصلاتی استان بیش از بیش مبذول داشته باشند چرا که  تضمین مسافرتی آرامش بخش در گرو این  مهم است.
 
غیبی‌حاجیور با اشاره به حضور گردشگران در منطقه گردشگری آبشار شیخ علیخان شهرستان کوهرنگ، ادامه داد: اوج ترافیک این منطقه در ورودی آبشار است که به علت وجود نقطه مستعد حادثه و  عدم توجه برخی مسئولین  جای نگرانی وجود دارد.
 
وی با طرح این سوال  که گردشگری که در شهرستان حضور دارد میهمان مدیریت شهری است یا سازمان  گردشگری، گفت: سرانه جمعیتی شهر چلگرد با آمار حضور میهمانان از قبیل گردشگران و عشایر فصلی که به این شهر وارد شده مطابقت  نداشته و طبق آخرین آمار از ابتدا سال تاکنون شش میلیون گردشگر وارد شهرستان شده  و بجای این که تبدیل به فرصت شود به تهدید تبدیل شده است، در سال گذشته تنها در حوزه خدمات شهری بالغ بر 700 میلیون تومان برای شهرداری بار مالی داشته، این در حالی است که نه گردشگران از خدمات راضی هستند و نه شهروندان دائمی این شهر.
  
رئیس شورای اسلامی استان تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرستان کوهرنگ از مهم‌ترین قطب‌های گردشگری چهارمحال و بختیاری است  نبود نقشه راهنما گردشگری شهرستان، کمبود نیرو انسانی  در شهرستان، سرویس‌های بهداشتی، تور لیدر و ... از مشکلات اساسی است 
 
در پایان مقرر شد پل‌های آسیب‌دیده در شهرستان (خسرو آباد  و بخش صمصامی )تا یک‌ماه آینده بازسازی و همچنین نصب تابلوی علایم راهنمایی و رانندگی در جاده منتهی به آبشار شیخ علیخان و رفع مشکلات این جاده در دستور کار مدیران مدعو قرار گیرد.