• یکشنبه / ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ / ۲۱:۵۰
  • دسته‌بندی: چهارمحال و بختیاری
  • کد خبر: shahrekord-44764
  • خبرنگار : 50123

508 نیرو جذب آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری می‌شود

508 نیرو جذب آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری می‌شود

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: برای سال تحصیلی جدید 508 نیروی انسانی جدید جذب آموزش و پرورش می‌شود که 188 نفر آن‌ها از طریق آزمون و 320 نفر با استفاده از سهمیه دانشگاه فرهنگیان به کارگیری می‌شوند.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - اقبال عباسی  27 مردادماه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان، با اشاره به میزبانی استان در مسابقات ورزش دانش‌آموزی و شرکت بیش از دو هزار و 300 دانش‌آموز، اظهار کرد: از این تعداد 900 نفر والدین دانش‌آموزان هستند که این امر ظرفیت و برکات خوبی برای استان به همراه دارد زیرا موجب شناخت بهتر استان می‌شود.
وی افزود: اگر این افراد با خاطره خوش استان را ترک کنند قطعا در سال‌های آتی به این استان سفر می‌کنند زیرا این گونه اقدامات بستر توسعه استان را فراهم می‌کند.
وی افزود: می‌توان توسعه استان را در این استراتژی تعریف کرد، هر چه بتوان فرصت‌ها را برای آن‌ها فراهم کرد رضایتمندی بهتر را در بر دارد.
عباسی ادامه داد: لازم است سخت‌افزار و نرم‌افزارهایی که قرار است در اختیار دانش‌آموزان در این مسابقات قرار گیرد، همچنین هر چه محل اسکان‌، تغذیه، سالن، ادبیات، فرهنگ و رفتارها استاندار باشد قطعا در روحیه آن‌ها تاثیرگذار است.
وی با اشاره به اینکه یکی از عوامل مهم توسعه، نیروی انسانی است، تصریح کرد: نیروی انسانی به عنوان امر توسعه در آموزش و پرورش محسوب می‌شود که باید برای تقویت نیروی انسانی تلاش کرد.
استاندار ادامه داد: باید سرمایه اصلی که همان نیروی انسانی است را به درستی تعلیم و تربیت کرد تا سرمایه اصلی توسعه، بتواند نقش خود را به خوبی ایفا کند.
استاندار در خصوص تشکیل کارگروه‌های ساماندهی و سازماندهی نیروی انسانی با محوریت تعیین نیروی انسانی، جلب رضایتمندی عمومی و رفع تبعیض، تصریح کرد: هر چه تبعیض‌ها کاهش یابد رضایتمندی افزایش می‌یابد.
وی خاطرنشان کرد: برای سال تحصیلی جدید 508 نیروی انسانی جدید جذب آموزش و پرورش می‌شود که 188 نفر آن‌ها از طریق آزمون و 320 نفر با استفاده از سهمیه دانشگاه فرهنگیان به کارگیری می‌شوند.
در ادامه مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به ساماندهی مدارس کم جمعیت استان، گفت: به واسطه پراکندگی مدارس در استان، 175 مدرسه وجود داشت که تعداد دانش‌آموزان آن‌ها کمتر از انگشتان دست بود که تصمیم گرفته شد بنا به کمبود نیروی انسانی، این مدارس تجمیع شوند.
فرحناز قائدامینی با اشاره به پروژه مهر و لزوم برنامه‌ریزی برای بازگشایی مدارس، بیان کرد: قبل از مهرماه و بازگشایی مدارس، مانور بازگشایی را خواهیم داشت تا بتوان مشکلات را احصا کرد.