• دوشنبه / ۳ دی ۱۳۹۷ / ۱۳:۱۸
  • دسته‌بندی: سیستان و بلوچستان
  • کد خبر: sistan-64053

کلنگ احداث بیمارستان 500 تختخوابی زاهدان با حضور وزیر بهداشت به زمین زده شد

کلنگ احداث بیمارستان 500 تختخوابی زاهدان با حضور وزیر بهداشت به زمین زده شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در جریان سفر دو روزه وزیر بهداشت به استان امروز در زاهدان کلنگ احداث بیمارستان 500 تختخوابی زاهدان توسط دکتر هاشمی به زمین زده شد.

دکتر هاشمی شهری در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: این بیمارستان، با زیربنای 52200 متر مربع و در 6 طبقه ساخته می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ادامه گفت: برآورد تقریبی این پروژه 300 میلیارد تومان است.

هاشمی گفت: همچنین برای تامین تجهیزات این بیمارستان نیز رقمی بالغ بر 160 میلیارد تومان هزینه برآورد شده است.

وی خاطرنشان کرد: هزینه ساخت و تجهیز یک تخت برای این بیمارستان نیز 920 میلیارد تومان برآورد شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان کرد: این بیمارستان شامل بخش های، بستری عمومی و تخصصی، جراحی عمومی و تخصصی، بستری روانپزشکی، آی سی یو و سی سی یو، کودکان و ... خواهد بود.

وی گفت: این بیمارستان در حاشیه شهر زاهدان احداث خواهد شد.

وی تصریح کرد: از آغاز اجرای طرح تحول نظام سلامت تاکنون چندین مرکز درمانی بزرگ در حوزه زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی در سیستان و بلوچستان راه اندازی شده است .

دکتر هاشمی گفت: با توجه به اینکه در حاشیه شهر زاهدان با جمعیت حدود 320 هزار نفر بیمارستانی برای ارائه خدمات وجود نداشت مقرر شد بیمارستانی در ورودی شمالی شهر که جزو مناطق کمتر توسعه یافته است ساخته شود .

وی کمبود نیروی انسانی متخصص را از دیگر مشکلات حوزه بهداشت و درمان ذکر کرد و اظهار کرد: با وجود اقدامات اساسی که برای تامین نیروی انسانی متخصص بومی انجام شده همچنان در رشته هایی مانند پرستاری نیاز به نیروی انسانی داریم .