• شنبه / ۲ تیر ۱۳۹۷ / ۱۴:۲۱
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: tabriz-103233
  • خبرنگار : 50012

اجرای 633 طرح اشتغال در کمیته امداد استان

اجرای 633 طرح اشتغال در کمیته امداد استان
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد آذربایجان شرقی از اجرای 633 طرح اشتغال از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: 9 میلیارد و 783 میلیون تومان برای اجرای طرح اشتغال مددجویان تحت حمایت این نهاد در بهار امسال هزینه  شده است.   
                                                                                             
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، یونس فاتح با اعلام این‌که بانک‌های عامل آذربایجان شرقی بیش از هفت میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان تحت حمایت این نهاد پرداخت کرده‌اند، افزود: امسال 410 نفر از مددجویان تحت حمایت مستعد اشتغال پس از معرفی به بانک‌های عامل تسهیلات اشتغال دریافت کرده اند. 
                                                                                                  
وی با اشاره به این‌که دو میلیارد و 572 میلیون تومان از تسهیلات پرداختی به مددجویان تحت حمایت، توسط صندوق امداد ولایت بوده است، افزود: 223 نفر از مددجویان با دریافت تسهیلات اشتغال از صندوق امداد ولایت صاحب شغل شده‌اند.     
                                                   
وی با اشاره به این‌که اکنون 27 هزار طرح اشتغال تحت نظارت این نهاد در حال اجرا است، گفت: ناظران طرح های اشتغال با نظارت‌های دقیق خود در طول اجرای طرح مشاوره و راهنمایی‌های لازم را به مجریان ارائه می‌کنند.              
                                                                                               
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد آذربایجان شرقی با بیان این‌که بیشترین شغل ایجاد شده برای مددجویان در زمینه دامپروری بوده است، بیان کرد: امسال 268 نفر از مددجویان پس از دریافت تسهیلات اشتغال به تولید لبنیات و سایر فراورده‌های دامی اقدام کرده اند.   
                                                                             
وی با بیان این‌که بهار امسال 213 طرح اشتغال در مناطق محروم آذربایجان شرقی اجرا شده است، افزود: 71 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی تحت حمایت این نهاد در سال جاری یک میلیارد و 266 میلیون تومان وام اشتغال دریافت کردند.