• دوشنبه / ۴ تیر ۱۳۹۷ / ۱۵:۵۰
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: tabriz-103308
  • خبرنگار : 50005

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی:

بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در مجلس کلید خورد

بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در مجلس کلید خورد

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی از بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، زهرا ساعی در این رابطه اظهار کرد: مقوله نیازهای کودکان و نوجوانان از اهمیت خاصی در شرایط کنونی برخوردار است و با توجه به اهمیت این قضیه، نمایندگان مردم در خانه ملت، در یکی از جلسات هفته جاری، بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

وی با اشاره به روند بررسی لوایح و لزوم وجود مصوبه هیات وزیران و درخواست موضوع از مجلس تشریح کرد: تا به امروز، دولت هیچ تقاضایی از مجلس شورای اسلامی در این مورد نداشته است و به همین دلیل، هیات رییسه محترم مجلس، آن را به عنوان مصوبه تلقی نکرده است.

وی با بیان اینکه با تلاش فراکسیون زنان، کمیسیون اجتماعی و برخی دیگر از کمیسیون‌های مربوطه، بررسی این لایحه بر اساس ماده 104 آیین نامه تقاضا می‌شود، افزود: اگر نمایندگان به این لایحه، رای مثبت بدهد قطعا بررسی‌های بهتر و تخصصی‌تری در این زمینه آغاز خواهیم کرد.
 
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش تجاوز به کودکان و نوجوانان در سال‌های اخیر و وجود خلا قانونی در این زمینه، اظهار کرد: قوه مقننه تلاش می‌کند در این زمینه گام‌های مثبتی را با تصویب قوانین حمایتی به کار گیرد که در کنار این موضوع، نباید از اهمیت آموزش و آگاهسازی به جامعه هدف غافل شد.

ساعی بر ضرورت افزایش برنامه‌های فرهنگی در راستای آگاهسازی هرچه بیشتر خانواده‌ها تاکید کرد و افزود: در این زمینه، رسانه ها نقش بسیار موثری دارند و امیدواریم صدا و سیما نیز بتواند نقش بسیار تعیین کننده‌ای در آموزش، آگاهسازی خانواده‌ها و پیشگیری از معضلات اجتماعی در بین کودکان و نوجوانان داشته باشد.