• سه‌شنبه / ۵ تیر ۱۳۹۷ / ۱۴:۵۰
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: tabriz-103333
  • خبرنگار : 50012

مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر در سراسر استان برگزار می‌شود

 مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر در سراسر استان برگزار می‌شود
همزمان با هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی ، از ششم الی دوازدهم تیرماه و در سالروز شهادت مظلومانه حضرت آیت الله دکتر بهشتی و 72 تن از یاران باوفایش، مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیرروز پنجشنبه در سراسر شهرهای استان برگزار خواهد شد.

 به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، به پاس قدردانی و تجلیل و تکریم از مقام شامخ این شهدای عالی مقام، مجلس بزرگداشتی همزمان با سراسر شهرهای استان در شهر  تبریز از طرف نماینده ولی فقیه در استان و استاندار آذربایجان شرقی  و با همکاری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، تشکیلات قضائی و کلیه اعضای ستاد بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در روز پنجشنبه  از ساعت 11 قبل از ظهر الی 13 در مسجد مقبره تبریز برگزار می شود.

اقشار مختلف مردم به ویژه خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، روحانیت معظم و طلاب حوزه های علمیه، دانشجویان و دانشگاهیان، دانش آموزان و فرهنگیان، اصناف و بازاریان، کارگران و کارفرمایان، کارمندان و مدیران ادارات و سازمان‌ها و نهادها و نیروهای نظامی و انتظامی، تشکل‌های دینی، انجمن‌های اسلامی، هیئت های حسینی و مادحین، بسیجیان جان برکف و جامعه هنرمندان و ورزشکاران  می توانند در این مراسم معنوی شرکت کرده و یکبار دیگر با آرمان‌های شهدای هفتم تیر تجدید میثاق کرده و برای تداوم راه آنان و حفظ وحدت و انسجام و آگاهی در مقابل توطئه های طراحی شده از طرف دشمنان اسلام تاکید کنند. 

بر اساس این گزارش؛ فاجعه دردناک هفتم تیر(انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی)، واقعه غم انگیزی همانند حادثه عظیم عاشورای حسینی را در اذهان عموم ملت ایران زنده می کند.

در این فاجعه جانسوز یکی از استوانه های علمی و سیاستمداری برجسته و صاحب نظر و پیشرو در سازماندهی انقلاب اسلامی، تدوین قانون اساسی و انسجام تشکیلات قضائی، مجاهدی نستوه، شهید و الامقام حضرت آیت ا... دکتر  بهشتی به همراه 72 تن از اصحاب با وفای اسلام و یاران جان بر کف معمار کبیر انقلاب اسلامی، در راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران با دسیسه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار در آتش کینه دیرینه گروهک های التقاطی و منافقین کوردل و خودباختگان و فریب خوردگان داخلی سوختند و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند. 
  
  شهدای مظلوم هفتم تیر با شهادت مظلومانه خود، پرده از جهل و کبر و نفاق و فتنه های غبارآلود زدوده و نور معرفت و آگاهی و بصیرت را در جامعه و افکار عمومی تاباندند و چهره کریه گروههای کج اندیش، التقاطی و لیبرالیستی را که برای جلب رضایت اربابانشان و در رأس آنها شیطان بزرگ آمریکا به این جنایت دست زده بودند را افشا کردند.