• چهارشنبه / ۶ تیر ۱۳۹۷ / ۱۵:۰۶
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: tabriz-103363
  • خبرنگار : 50018

شب شعر «بزم رزم» در تبریز برگزار شد

 شب شعر «بزم رزم» در تبریز برگزار شد
شب شعر و موسیقی«بزم رزم» همزمان با هفته حقوق بشر آمریکایی در تبریز برگزار شد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، شب شعر و موسیقی «بزم رزم» همزمان با هفته حقوق بشر آمریکایی با حضور خانواده شهدای ترور، شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم، اساتید، خوانندگان و شاعران انقلابی، در شهر تبریز برگزار شد. 
  
در این مراسم،  پس از پخش کلیپی با عنوان" فتنه رنگ ها"،  علی زکریایی خواننده و طنزپرداز انقلابی به عنوان مجری برنامه روی سن حاضر شد. 
  
در ادامه این شب شعر و موسیقی، حمیدرضا استادیان برای اجرای قطعه جعبه سیاه نیر روی سن حاضر شده و پس از آن رضا شیبانی اصل از شاعران انقلابی تبریز، برای خواندن شعرش که درباره مسائل و وضعیت کشور بود، روی سن رفته و قطعه خود را اجرا کرد. 
  
همچنین در این شب شعر و موسیقی، هنرمندان سرودهایی را درباره سلطه طلبی و زورگویی آمریکا، حمله موشکی ناو وینسنس آمریکا علیه هواپیمای مسافربری کشورمان، سرودهای ضداستکباری سالهای انقلابی، قطعه «تندیس آزادی» را درباره جنایات آمریکا اجرا کرده و سپس به طنز و کاریکاتور های انقلاب اسلامی پرداختند. 
  
براساس این گزارش،  این شب شعر و موسیقی «بزم رزم» با همکاری باشگاه ترانه و موسیقی راه و دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در تبریز برگزار شد و هشتم تیر ماه در شهر اهواز و چهاردهم تیر ماه در شهر شیراز نیز چنین برنامه ای برگزار خواهد شد.