• یکشنبه / ۱۷ تیر ۱۳۹۷ / ۱۶:۴۳
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: tabriz-103687
  • خبرنگار : 50005

استاندار آذربایجان‌شرقی:

قرآن برای تمامی اعمال و رفتار انسان برنامه دارد

قرآن برای تمامی اعمال و رفتار انسان برنامه دارد

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به جامعیت آیات قرآنی در رابطه با زندگی بشری، گفت: قرآن کریم برای تمامی رفتارها و امور بشری برنامه و توصیه دارد که نگاه کردن، صحبت کردن، فکر کردن، شنیدن، رفتار با پدر و مادر و خانواده و... از جمله این موارد است. 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، مجید خدابخش در آیین اختتامیه چهل و یکمین دوره سراسری مسابقات قرآنی با تاکید بر اهمیت جاری شدن فرهنگ قرآنی در جامعه، تاکید کرد: عمل به آیات قرآنی، قلب و زندگی و همچنین جامعه بشری را نورانی می‌کند.

وی با بیان این‌که ترتیل، حفظ و... مقدمه‌ای برای عمل به قرآن است، یادآور شد: اگر زندگی انسان منطبق بر آیات قرآنی باشد، جامعه نیز نورانی می‌شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر این‌که به عنوان یک مسلمان باید به قرآن عمل کنیم و اوامر و نواهی موجود در آن را رعایت کنیم، خاطرنشان کرد: با عمل به آیات قرآنی، آرامش قلبی انسان فراهم شده و جامعه نیز از بسیاری گرفتاری‌ها و آسیب‌ها نجات می‌یابد.

وی با اشاره به این‌که باید از قرآن بینش بگیریم، یادآور شد: باید صدای تلاوت قرآن از خانه‌ها شنیده شده و جامعه با قرآن مانوس شده و در آیات قرآنی تدبر و تفسیر شود.

وی با بیان این‌که خداوند متعال همواره بر مخلوقات خویش نظر داشته و اموراتشان را پیگیری می‌کند، افزود: عمل به قرآن، رفتار، فکر و قلب انسان را سلیم کرده و این قلب سلیم است که در آخرت کمک حال ما خواهد بود.

خدابخش با اشاره به فعالیت‌های قرآنی توسط سازمان‌های مردم نهاد، گفت: خیل عظیمی از بخش خصوصی در استان مشغول آموزش قرآن بوده و باید این فعالیت‌ها را توسعه دهیم و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در رابطه با تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآنی کمر همت ببندیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی در پایان تاکید کرد: به یقین هرکس که توفیق حفظ و تلاوت قرآن را دارد، قلبش نورانی شده و مشمول رحمت الهی است.