• چهارشنبه / ۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۴:۱۱
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: tabriz-113617
  • خبرنگار : 50004

فرماندار شهرستان مراغه خبر داد

سهم 11.5 درصدی مراغه در تولید آبزیان آذربایجان شرقی

سهم 11.5 درصدی مراغه در تولید آبزیان آذربایجان شرقی
فرماندار شهرستان مراغه گفت: شهرستان مراغه هم ‌اکنون 11.5 درصد از تولید آبزیان استان را به خود اختصاص داده و این در حالی است كه میزان تولید آبزیان در این استان از رتبه نخست به رتبه چهارم استانی افت كرده است. 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حمید شکری در بازدید از پایاب سد علویان و منطقه زینق مراغه اظهار کرد: با ایجاد شهرک شیلات در مراغه و با تصفیه آب حاصل از آن می‌توان بالغ بر ٢٠٠٠ تن در سال از این منطقه ماهی سرد آبی تولید کرد. 

وی افزود: بیشترین ماهی قزل ‌آلای آذربایجان شرقی شهرستان مراغه در سال‌های گذشته مختص این شهرستان بوده و کشاورزان مراغه‌ای در پرورش ماهی قزل ‌آلا رتبه نخست استان را به خود اختصاص دادند. 
  
وی گفت: در تلاشیم با ایجاد این شهرک، شیلات مراغه را همچون سال‌های نه‌چندان دور احیا کنیم. با توجه به وجود منابع آبی مناسب و زمین‌های مستعد برای پرورش آبزیان و ماهی، این شهرستان از ظرفیت بسیار بالایی در تولید این محصول در منطقه برخوردار است. 

شكری خاطرنشان کرد: در این راستا، از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در ایجاد و احداث مجتمع‌های تولید و پرورش آبزیان و ماهی بر اساس چشم‌انداز توسعه شیلات در این شهرستان استقبال و حمایت می‌کنیم.