• چهارشنبه / ۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۵:۲۱
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: tabriz-113623
  • خبرنگار : 50005

رئیس کل جدید دادگستری آذربایجان شرقی معرفی شد

رئیس کل جدید دادگستری آذربایجان شرقی معرفی شد
طی مراسمی با حضور مسئولان کشوری و استانی، موسی خلیل اللهی به عنوان رییس جدید دادگستری آذربایجان شرقی معرفی شد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، رئیس کل سابق دادگستری استان در این مراسم اظهار کرد: اقدامات بسیار موثری در دادگستری استان در نتیجه تلاش همکاران، قضات عالی‌مقام و باسواد انجام شده که در این مراسم مجالی برای ذکر آن نیست. 
  
حجت‌الاسلام حکمت‌علی مظفری با بیان اینکه در حوزه‌های مختلفی چون حوزه‌های عمرانی و حقوق عامه اقدامات بسیاری در دادگستری استان انجام شده است، افزود: خوشبخاته دادگستری استان امروز در وضعیت مناسبی قرار داشته و تعامل و دلسوزی در تمامی بخش‌های آن جاری است. 
  
وی با بیان این‌که حفظ استقلال دستگاه قضایی در استان از دیگر اقدامات بوده است، افزود: در این رابطه از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و تمامی توان خود را جهت تعامل سازنده با دستگاه‌های استانی به کار گرفتیم. 
  
رئیس شوراهای حل اختلاف کشور با اشاره این‌که دیدارهای مردمی دستگاه قضایی استان نیز نتایج بسیار مثبتی در پی داشت، بیان کرد: بیش از ۱۰ هزار فقره پرونده در این ملاقات‌های مردمی بررسی شده و حدود ۶۰۰ پرونده نیز جهت بررسی به تهران ارسال شد. 
  
وی در ادامه به حمایت از واحدهای تولیدی ورشکسته نیز اشاره کرد و گفت: چندین واحد تولیدی ورشکسته  در استان را احیا کرده و اکنون بیش از ۲۰ واحد ورشکسته تولیدی مشغول به کار بوده و ۱۴۰۰ کارگر تحت نظارت دادگستری در این واحدها مشغول به کار هستند. 
  
مظفری با تاکید بر این‌که حین ورود به دادگستری آذربایجان شرقی، حدود ۳۴ هزار فقره پرونده مسن و معوقه وجود داشت که اکنون به زیر 300 فقره رسیده است، اظهار کرد: تکریم ارباب رجوع و همچنین قضات نیز از جمله برنامه‌های ما بوده و در سال‌جاری نیز با اتکا به عملکرد، پاکدستی و...، پنجمین دوره مراسم تشویق قضات در استان برگزار شد. 
  
وی در ادامه انتصاب موسی خلیل اللهی به عنوان رئیس کل جدید دادگستری استان را تبریک گفت و افزود: ایشان فردی توانمند بوده و همواره تا پاسی از شب فعالیت داشته و به سرکشی از زندان و... می‌پرداخت؛ همچنین صبر در برخورد با مردم و مسئولان نیز از دیگر ویژگی‌های رئیس کل جدید دادگستری استان است. 
  
برای احیای حقوق عامه، تامین آزادی‌های مشروع، حفظ امنیت و آرامش جامعه تلاش خواهم کرد

رئیس کل جدید دادگستری استان نیز در این آیین اظهار کرد: تمامی تلاش خود را به کار خواهم گرفت تا دستگاه قضایی استان با تمامی دستگاه‌های اجرایی و نهادهای انقلابی به ویژه دستگاه‌های امنیتی تعامل و همکاری تنگاتنگی داشته باشد. 
  
موسی خلیل اللهی گفت: به موازات وظایف قانونی و شرعی خود در راستای تکریم ارباب رجوع تلاش کرده و همچنین توان خود را به کار خواهم گرفت تا اهتمام ویژه‌ای به عزت و کرامت همکاران قضایی و اداری دادگستری استان مبذول شود. 
  
وی با بیان اینکه خود را مکلف می‌دانم که در راستای احیای حقوق عامه و تامین آزادی‌های مشروع و همچنین حفظ امنیت و آرامش جامعه تلاش کرده و با جدیت فعالیت کنم، گفت: با مظاهر فساد و به ویژه مفاسد اقتصادی برخورد قاطع کرده و از سرمایه‌گذاری‌های مشروع و اشتغال جوانان در راستای تحقق شعار سال حمایت خواهیم کرد؛ البته در این رابطه اقدامات بسیار خوبی نیز توسط رییس کل سابق دادگستری استان انجام شده است. 
  
رئیس کل جدید دادگستری استان بر بهره‌گیری از دانش و تجربه و ظرفیت‌های مجامع علمی و حقوقی استان در مسیر وظایف خود تاکید کرد و گفت: باتوجه به پرتنش بودن فعالیت‌های کارکنان دستگاه‌ قضایی، توجه به ارتقای رفاه و وضعیت قضات و کارکنان را نیز در برنامه داریم. 
  
وی با اشاره به اجرای برنامه قرآنی شفا در زندان تبریز از سال ۹۲، اظهار کرد: ۱۸۰۰ نفر از زندانیان در زندان تبریز در فعالیت‌های قرآنی شرکت داشته و حافظ یک جزء تا حافظ کل قرآن هستند؛ همچنین حدود ۳۰۰ نفر از خانواده‌های زندانیان نیز در فعالیت‌های قرآنی فعالیت دارند. 
  
وی در ادامه به اجرای طرح غدیر در زندان تبریز نیز اشاره کرد و افزود: در این طرح 800 نفر از زندانیان فعالیت دارند. 
  
خلیل اللهی در خاتمه انتصاب حجت‌الاسلام مظفری را به سمت معاونت قضایی رییس قوه قضائیه تبریک گفت و افزود: از زحمات و تلاش‌های چهار و نیم ساله ایشان در دادگستری استان قدردانی می‌کنیم.