• یکشنبه / ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۶:۱۵
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: tabriz-114076
  • خبرنگار : 50011

چه خبر از طرح‌های توسعه مس سونگون؟

57706545
مدیرعامل شرکت ملی مس ایران گفت: به زودی پالایشگاه مس سونگون روی مدار توسعه خواهد آمد و کارخانه ذوب نیز در فاصله کوتاه راه‌اندازی می‌شود و ذخایر در اکتشافات نیز روز به روز بالاتر می‌رود؛ اکنون شاهد ذخیره 100 ساله ماده معدنی برای منطقه هستیم که آمار قابل توجهی است. 
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌ شرقی، اردشیر سعد محمدی در همایش استرداد ماشین‌آلات و تجهیزات طرح‌های توسعه مس سونگون، بیان کرد: شرکت مس در راستای تعهداتی که بر دوش من گذاشته است، امروز مسیر جدیدی را در فاز سه مجتمع مس سونگون ورزقان ایجاد کردیم که ظرفیت آن بیش  از ۱۰۰ هزار تن است. 
  
وی افزود: جلوی حاضرین من این تعهد اخلاقی را می‌دهم که انجام این پروژه را جزو وظیفه خود دانسته و قول می‌دهم تا این پروژه‌ را هر چه سریع‌تر به اجرا در بیاوریم؛ چرا که عصر مس در اتحادیه اروپا جزو ۲۰ عنصری است که سرمایه‌گذاری آن برای ۱۰ سال آینده تدوین شده است و  2.5 میلیون تن به تقاضا جهانی مس در دنیا اضافه می‌شود؛ از این‌رو یک فرصت کوتاهی داریم تا از آن استفاده کرده و قسمتی از بازار جهانی را از آنِ خود کنیم. 
  
مدیرعامل شرکت ملی مس ایران اظهار کرد: قطعاً  با کمک متخصصان و با برنامه علمی و با سرعت و دقیق این اتفاق را رقم خواهیم زد؛ به طوری که فاز سه حداقل ۱۳۰ میلیون دلار درآمد در سال ایجاد می‌کند و تأثیر آن را مردم لمس می کنند.