• چهارشنبه / ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۷:۰۵
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: tabriz-114325
  • خبرنگار : 50018

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی:

تبریز می‌تواند مرکزی برای نجات مشکلات اقتصادی کشور باشد

تبریز می‌تواند مرکزی برای نجات مشکلات اقتصادی کشور باشد
رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی گفت: بازرگانان، صنعتگران و کشاورزان تبريز ثابت کرده‌اند که اين شهر می‌تواند مرکزی برای نجات مشکلات اقتصادی کشور باشد؛ چراکه این افراد در تمامی عرصه ها حرفی برای گفتن دارند


به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمد وحدتی در آیین تکریم و معارفه روسای جدید و پیشین سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: خوشبختانه موقعیت‌ و ظرفيت‌های استان بی نظیر است، به خصوص انتخاب آقای پورمحمدی به عنوان استاندار آذربایجان شرقی  رابطه‌ای بین دانشگاه و صنعت  ایجاد کرده است که این امر آرزوی چنین ساله ما بوده و موفقیت بزرگی محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر در این شرایطی که در استان وجود دارد، به فکر حل مشکلات صنعت، معدن و تجارت استان نباشیم، ممکن است دیگر این موقعیت پیش نیاید؛ از این رو باید تمامی تلاش‌های خود را برای رفع مشکلات این بخش به کار گیریم.


وی ادامه داد: با حرکت‌های جهادی و شبانه روزی باید استان را طوری پیش ببریم که الگویی برای کشور و جهان باشد.

وحدتی با بیان این‌که بازرگانان می‌توانند مشکلات کشور را حل کنند، افزود: لازمه آن فراهم کردن بستر لازم است؛ ولی متاسفانه این افراد حتی برای دریافت یک مجوز درگیر بروکراسی اداری می‌شوند.

وی تصریح کرد: اگر در این رابطه مشکلی قانونی باشد حاضریم در مجلس قانون را تصویب کنیم تا علاوه بر شکوفایی صنعت و معدن استان شاهد توسعه استان نیز باشیم.

گفتنی است؛ حبیب امین زاده به عنوان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان معرفی شده و از زحمات حسین نجاتی رئیس پیشین این سازمان قدردانی شد.