• چهارشنبه / ۶ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۱
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: tabriz-114545
  • خبرنگار : 50010

نماینده مردم هشترود و چاراویماق:

صدای العطش روستاییان هشترود گوش فلک را کر کرده است

57347039
نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل کمبود آب در روستاهای هشترود بیداد می کند و صدای العطش روستانشینان گوش فلک را کر کرده است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، سید حمزه امینی در جمع دهیاران بخش مرکزی اظهار کرد: چندین سال است که 48 روستای بخش مرکزی با مشکل کمبود شدید آب مواجه هستند و با تانکر به آنها آب رسانی می شود.

وی یادآور شد: در صورت انتقال آب از سد کلقان به هشترود تمامی روستاهایی که مشکل آب دارند از بی آبی نجات پیدا خواهند کرد.

سید حمزه امینی خاطر نشان کرد: چندین سال بود که کنکوری های هشترود و چاراویماق از سهم خود برای ورود به دانشگاه ها کم بهره بودند و نمی توانستند به آنچه را که حق مسلم شان است برسند و افرادی از سایر شهرستانها از سهم این دو شهرستان استفاده می کردند اما با تلاش و پیگیری هایی که انجام پذیرفت از این به بعد هیج یک از شهرستانها حق ندارند از سهمیه کنکوری واستخدامی هشترود استفاده کنند.

وی افزود: وضعیت راه‌های روستایی هشترود مناسب آمد و شد نیست و لازم است مسئولان مربوطه در این خصوص کاری اساسی انجام دهند.

وی ادامه داد: تجهیز بیمارستان هشترود به آندوسکوپی و تلاش برای ایحاد سی تی اسکن از طرف مسئولان بهداشت و درمان قابل تقدیر است و من از وزارت بهداشت و درمان میخواهم که بیمارستان هشترود را به امکانات روز مجهز کنند تا مراجعه کنندگان به این مرکز درمانی که اغلب مسافران عبوری از اتوبان پیامبر اعظم(ص) هستند، بدون هیچ مشکلی به درمان خود بپردازند.

امینی یادآور شد: با پیگیری های انجام گرفته از طریق مجلس شورای اسلامی، مبلغ دو میلیارد و 400 میلیون تومان برای باز سازی استخر هشترود و مبلغ 12 میلیارد تومان برای لایروبی رودخانه، احداث دیواره سنگی و خیابان کشی به شهرستان هشترود اختصاص یافت.