• سه‌شنبه / ۱۲ تیر ۱۳۹۷ / ۱۴:۵۶
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: yazd-61805
  • خبرنگار : 50217

معاون استاندار یزد:

لزوم پیشتازی برنامه‌های یزد در دو حوزه گردشگری و میراث فرهنگی

لزوم پیشتازی برنامه‌های یزد در دو حوزه گردشگری و میراث فرهنگی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با اشاره به ثبت یزد به عنوان شهر جهانی، گفت: ‌لازم است استان يزد در بحث ميراث فرهنگي مركز تبادلات داخلي و خارجي قرار گيرد و در هر دو شاخص گردشگري و استانداردهاي علمي ميراث فرهنگي در کشور پیشتاز باشد .

«محسن صادقیان» معاون هماهنگي امور عمراني استانداری در اين نشست با اشاره به اهميت ثبت جهاني يزد، اظهار کرد: انتظار مي‌رفت بعد از اين رويداد بزرگ و مهم، استان يزد در بحث ميراث فرهنگي مركز تبادلات داخلي و خارجي قرار گيرد و در هر دو شاخص گردشگري و استانداردهاي علمي ميراث فرهنگي پيشتاز کشور باشد .

وی با بيان اين‌كه نبايد تنها به نام «يزد جهاني» افزود: بر اهميت شناساندن و معرفی دوره های تاريخي، ‌بزرگان، مفاخر، مشاهير و ‌همچنین آداب و رسوم مردم استان يزد به جهان تأكيد و خاطرنشان كرد: در هفته يزد با بهره‌گيري از برنامه‌هاي فرهنگي، هنری، ورزشي و تفريحي به ‌معرفی پتانسيل‌ها و ظرفيت‌هاي استان يزد پرداخته و از همه دست اندرکاران ثبت جهاني بافت تاريخي شهر يزد نیز قدرداني خواهد شد .

معاون هماهنگي امور عمراني استانداری همچنين با اشاره به اين‌كه وحدت، انسجام و همدلي مسئولان استان يزد در گذشته و حال حاضر در هر حزب و جناحي موجبات توسعه استان را فراهم نموده است؛ گفت: برنامه‌هاي هفته يزد جهاني بايد با مشارکت مردم، هماهنگي و همكاري دستگاه‌هاي اجرايي به گونه‌اي برگزار گردد كه همراه با توسعه صنعت گردشگري، شب‌هاي خوبي براي مردم يزد رقم بخورد .

صادقیان تصریح کرد: با توجه به ثبت جهاني شهر يزد در تيرماه سال ١٣٩٦و همچنين به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، جشنواره‌اي در هفته يزد برگزار خواهد شد و در ٢٣ الي ٢٩ تيرماه سال جاري ويژه‌ برنامه‌اي با عنوان شب‌هاي فيروزه‌اي از شبكه تابان يزد و شبكه سراسري ٥ سيما بروي آنتن خواهد رفت .

وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: در اين ويژه برنامه دستاوردهاي ٤ دهه انقلاب اسلامي در زمينه‌هاي مختلف و همچنين ثبت جهاني يزد به عنوان يك رويداد بزرگ فرهنگي و اجتماعي منعکس خواهد شد .

«محمود شاكري شمسی» مديركل دفتر امور شهري و شوراهاي استانداري يزد نيز در اين نشست با اشاره به اين‌كه ميزان اثربخشي برنامه‌هاي فرهنگي و اجتماعي به مخاطبين آن وابسته است، گفت: بايد به گونه‌اي رفتار نمود كه مردم به صحنه بيايند و با انتخاب محتواي مناسب برنامه‌ها ميزان رضايتمندي مردم افزايش يابد .