• پنجشنبه / ۲۱ تیر ۱۳۹۷ / ۲۰:۳۰
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: yazd-61930
  • خبرنگار : 50217

معاون استاندار یزد:

اصلاح ساختار نظام اداری موثرترین راهکار برای عبور از تحریم‌هاست

اصلاح ساختار نظام اداری موثرترین راهکار برای عبور از تحریم‌هاست

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد، گفت: راه عبور از تهدیدها و تحریم‌ها اصلاح ساختار نظام اداری و مدیریت صحيح در کشور و همچنین استفاده از اصول مدیریتی صحیح است.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«‌علی زینی وند» در نشست بررسی اقدامات انجام شده در زمینه استقرار سامانه پایش در استان، ‌اظهار کرد: ‌میزان موفقیت در حوزه‌های مختلف در کشور ما ارتباط مستقیم با شخص مدیر دارد و این یک واقعیت تلخ است که به جای برنامه محور بودن در اداره و مدیریت کشور، شخص محور هستیم.

وی افزود: ‌به عنوان مثال این را می توانیم در زمان‌های مختلف مشاهده کنیم که هرگاه در دوره‌ای استاندار و مجموعه مدیریتی در يک استان توسعه محور و با انگیزه بوده اند، شاهد پیشرفت استان بوده ایم و از سوی دیگر اگر مدیریت ارشد استان بی برنامه بوده و اقتدار لازم را نداشته اند، ‌استان آن توسعه لازم را به دست نیاورده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، گفت: لازم است با مدیریت صحیح و علمی در مسیر توسعه استان و کشور گام برداریم و این راه نجات و عبور از تهدیدها، ‌سختی ها و تحریمهاست.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: دستورکارهایی که در شوراها و کارگروهای استان در حوزه های مختلف قرار می گیرد باید کیفی، ‌علمی و به اصطلاح پخته شده باشد و مصوبات و خروجی های جلسات بر روند توسعه و پیشرفت استان تاثیرگذار باشد.

زینی‌وند در پایان سخنان خود سامانه پایش توسعه ‌استان ابلاغی از وزارت کشور را سامانه‌ای جدی، مناسب و ‌شاخصی علمی برای ارزیابی عملکرد استانها دانست و بر همکاری همه دستگاه های استان برای استقرار این سامانه و رفع نقایص آن با پیشنهادات علمی و منطقی تاکید کرد.