• شنبه / ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۴:۵۲
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: yazd-68144
  • خبرنگار : 50214

در گفت‌وگو با ايسنا مطرح شد؛

عدم همسویی عملکرد سیستم بانکی یزد با اهداف سال رونق تولید

عدم همسویی عملکرد سیستم بانکی یزد با اهداف سال رونق تولید

عضو انجمن اقتصاددانان ایران گفت: عملکرد بانک‌ها در دو فاکتور مانده سپرده‌ها و تسهیلات با اهداف سال رونق تولید همسویی ندارد و نیازمند آسیب‌شناسی و بررسی دقیق است.

«عباس علوي راد» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا – منطقه يزد، با اشاره به کاهش سپرده‌ها در بانک‌های استان یزد، اظهار کرد: جدیدترین گزارش بانک مرکزی کشور حاکی از این است که تحولات بانکی در راستای دو فاکتور مهمِ عملکردی یعنی مانده سپرده‌ها و تسهیلات طی فرودین ماه 98 در استان یزد، با اهداف سال رونق تولید همسویی ندارد.

وي تأکید کرد: اولویت‌های اقتصادی استان یزد در راستای رسیدن به اهداف رونق تولید باید حول محول جهت‌گیری نقدینگی‌ها، تجهیز منابع مالی بانک‌ها و هدایت اعتبارات بانکی به تولیدکنندگان قرار گیرد.

علوی‌راد در تشریح این وضعیت گفت: با توجه به این که مانده کل سپرده‌های بانک‌ها و مؤسسات اعتباری کل کشور در فرودین ماه با افزایش همراه بوده است، این شاخصه در استان یزد و در همین بازه زمانی نسبت به اسفندماه سال 97، معادل ۱۸۱ میلیارد تومان کاهش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: در بخش تسهیلات نیز مانده کل در بانک‌ها و مؤسسات اعتباری استان یزد در فرودین ماه امسال نسبت به اسفند 97، معادل ۵۷ میلیارد تومان کاهش یافته و این در حالی است که این آمار در کل کشور افزایش داشته است.

ريیس دانشگاه آزاد اسلامی ابرکوه در پايان نيز اظهار كرد: با توجه به آمار فوق ادعای عدم همسویی عملکرد سیستم بانکی استان در فروردین ۹۸ با اهداف سال رونق تولید، واضح بوده و نیازمند آسیب‌شناسی دقیق است.