• جمعه / ۱۵ تیر ۱۳۹۷ / ۲۲:۱۴
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: zanjan-86570
  • خبرنگار : 50163

نقش تاثیرگذار سازمان‌های مردم‌نهاد در مبارزه با اعتیاد

نقش تاثیرگذار سازمان‌های مردم‌نهاد در مبارزه با اعتیاد


رئیس شبکه بهداشت و درمان خرم‌دره بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد در مبارزه با اعتیاد تاکید کرد .


جلیل کریم‌خانی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به هفته جهانی مبارزه با موادمخدر، اظهار کرد: همزمان با هفته جهانی مبارزه با موادمخدر برنامه‌های مختلفی در شهرستان برگزار خواهد شد که هدف و محور عمده آن پیشگیری و آموزش در این حوزه است .


وی با اشاره به مهم‌ترین این برنامه‌ها، تصریح کرد: از مهم‌ترین این برنامه‌ها می‌توان به آموزش مهارت‌های پیشگیرانه در ادارات، غربالگری به صورت اولیه، برگزاری کلاس‌های آموزشی، ارسال پیامک آموزشی، انجام فعالیت‌های ورزشی برای جمعیت تحت پوشش و نصب بنر در سطح شهر اشاره کرد .


کریم‌خانی با بیان اینکه اعتیاد جزو خانمان‌سوزترین بلایای قرن معاصر است، تصریح کرد: اعتیاد دلایل مختلفی دارد و تنها نمی‌توان یک علت را برای این ابتلای افراد به این پدیده شوم احصا کرد.


این مسئول با تاکید بر اینکه اختلافات خانوادگی، دوستان ناباب و بیکاری از علل عتیاد هستند، عنوان کرد: معضل اعتیاد به علت گستردگی و تنوع آن بسیار پیچیده است و روز به روز نیز پیچیده‌تر می‌شود، لذا باید عزم ملی برای مبارزه با این پدیده وجود داشته باشد .


وی از فعالیت 7 مطب در زمینه درمان اعتیاد در شهرستان خرم‌دره خبر داد و اظهار کرد: وجود کمپ NA  در شهرستان خرم‌دره ضروری است.