• شنبه / ۹ تیر ۱۳۹۷ / ۱۳:۴۸
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: zanjan-86716
  • خبرنگار : 50163

فرمانده انتظامی شهرستان خرم‌دره:

بیشتر پرونده‌های اخلاقی مربوط به فضای مجازی است

بیشتر پرونده‌های اخلاقی مربوط به فضای مجازی است


فرمانده انتظامی شهرستان خرم‌دره گفت: بیشتر پرونده‌های اخلاقی مربوط به فضای مجازی است که تعداد آن رو به افزایش است .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سرهنگ عباس حسنی ظهر امروز در  جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان خرم‌دره با تشریح فصول مختلف کتاب جامع عملیاتی و نیز نحوه اقدامات سلبی و ایجابی، عنوان کرد: اولویت اول در مقابله با ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی صبغه فرهنگی و ایجابی است .


وی با اشاره به اینکه کاهش پرونده‌های نزاع و درگیری جمعی و فردی یکی از اولویت‌های نیروی انتظامی در اقدامات پیشگیرانه است، افزود: امسال در شهرستان خرم‌دره طی سه ماه گذشته 65 درصد با کاهش پرونده‌ها مواجه بودیم .


این مسئول با اشاره به اینکه در حوزه مالی و اقتصادی نیز تشکیل پرونده‌ها طی سه ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 53 درصد کاهش داشته است، افزود: در اختلافات خانوادگی نیز 75 درصد تشکیل پرونده کاهش داشته است .


حسنی با بیان اینکه طی سه ماه گذشته خودکشی و قتل در شهرستان منفی بوده و موردی گزارش نشده است، تصریح کرد: دلیل عمده این امر نیز حضور به موقع پلیس و کنترل صحنه بوده است .


این مسئول با اشاره به اینکه در سه ماهه سال‌جاری 11 کیلو انواع موادمخدر در شهرستان کشف شد، بیان کرد: در مجموع در این حوزه نسبت به سال گذشته 71 درصد افزایش کشفیات داشتیم.


حسنی از کاهش 20 درصدی تصادفات جرحی نیز در شهرستان خبر داد و گفت: طی 16 ماه گذشته خوشبختانه شاهد تصادف فوتی در داخل شهر نبودیم که این امر بیان‌گر فرهنگ ترافیکی بالای مردم شهرستان با 82 درصد جمعیت شهری است .


وی با بیان اینکه بیشتر پرونده‌های اخلاقی مربوط به فضای مجازی است، گفت: متاسفانه پرونده‌های مربوط به فضای مجازی رو به افزایش است، لذا باید اقدامات فرهنگی بیشتر صورت گیرد .


این مسئول با تاکید بر ضرورت توجه جدی متولیان فرهنگی به آموزش در این حوزه، تصریح کرد: نیروی انتظامی در مدارس و مساجد کلاس‌های آموزشی برگزار می‌کند که این امر به تنهایی کافی نیست و باید سایر دستگاه‌ها همکاری کنند.


فرمانده انتظامی شهرستان خرم‌دره با تاکید بر اینکه شهرداری باید به لحاظ حضور خانواده‌ها در تفرجگاه‌ها بویژه در فصل تابستان و جلوگیری از سلب آرامش شهروندان، از ورود موتورسوران به پارک‌ها با انسداد مسیرها جلوگیری کند، گفت: علی‌رغم اینکه سال گذشته درخواست‌ها در این حوزه از شهرداری صورت گرفته ولی تاکنون این امر عملیاتی نشده است.