• یکشنبه / ۲۴ تیر ۱۳۹۷ / ۱۷:۲۸
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: zanjan-87065

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان:

سه طرح و پروژه آبی در شهرستان طارم اجرایی شد

سه طرح و پروژه آبی در شهرستان طارم اجرایی شد


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: امسال 3 طرح عمرانی در زمینه آب‌رسانی به شهرهای این شهرستان اجرایی شدند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از روابط‌عمومی شرکت آبفای زنجان، علیرضا جزءقاسمی در دیدار با فرماندار شهرستان طارم ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت آب‌رسانی به شهرهای شهرستان طارم، به دو طرح مصوب بودجه‌ای در رابطه با مطالعه تامین آب شرب شهر آب‌بر اشاره کرد و افزود: اعتبارات لازم برای اجرای این طرح‌ها از محل منابع استانی و 3 درصد نفت تامین خواهد شد.

 

وی، میزان اعتبار اختصاص یافته برای اجرای این طرح‌ها را 3 میلیارد و 550 میلیون ریال اعلام و تصریح کرد: پس از اجرای مطالعه و امکان‌سنجی‌های لازم این دو پروژه اجرا و عملیاتی شدند.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان به اجرای طرح اصلاح شبکه آبرسانی شهر آب‌بر نیز اشاره کرد و گفت: این طرح نیز با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون ریال اجرا شده است.

 

جزءقاسمی با اشاره به فرسودگی بخشی از شبکه توزیع آب شرب در شهر آب‌بر، تصریح کرد: طرح بازسازی تاسیسات آبی در مرکز شهرستان طارم با اعتباری معادل یک میلیارد و 900 میلیون ریال از دیگر طرح‌های مصوب شرکت آب و فاضلاب استان زنجان برای شهر آب‌بر در سال‌جاری بوده که به مرحله اجرایی رسیده است.

 

مدیرعامل شرکت آبفای استان زنجان، اصلاح و بازسازی خط انتقال آب چشمه کوثر به شهر آب‌بر را جزو پروژه‌های شاخص آبرسانی در استان اعلام کرد و گفت: این طرح برای نگهداری و اصلاح تاسیسات تامین و انتقال آب به شهر آب‌بر با طول 18 کیلومتر که بسیار حیاتی است، اجرایی می‌شود.

 

فریدون هاشم‌نژاد، فرماندار شهرستان طارم نیز در این دیدار ضمن تقدیر از مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در رابطه با تامین آب شرب شهرهای شهرستان طارم در خصوص تامین اعتبارات لازم برای اجرای طرح‌های حوزه آبرسانی به شهرهای این شهرستان قول مساعد داد.