• شنبه / ۳۰ تیر ۱۳۹۷ / ۱۸:۳۷
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: zanjan-87103
  • خبرنگار : 50165

یک مسئول در اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان تاکید کرد:

لزوم توزیع متناسب دانش‌آموزان در رشته‌های تحصیلی

لزوم توزیع متناسب دانش‌آموزان در رشته‌های تحصیلی


معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: توزیع دانش‌آموزان در رشته‌های مختلف باید متناسب باشد.


محمود شهبازی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به نقش هدایت تحصیلی، اظهار کرد: آموزش و پرورش در بحث هدایت تحصیلی باید آگاهی دهد تا دانش‌آموزان آزادانه انتخاب کنند و هر کسی طبق استعداد و علاقه‌ای که دارد ادامه تحصیل دهد.

 

این مسئوا ادامه داد: اگر توزیع دانش‌آموزان در رشته‌های تحصیلی متناسب نباشد و با تراکم در یک رشته و عدم اقبال در رشته‌های دیگر مواجه شویم، در آینده‌ای نه چندان دور شاهد افول و انقراض برخی رشته‌ها در بازار کار جامعه خواهیم بود.

 

وی با تاکید به انتخاب رشته آزادانه و آگاهانه، افزود: دانش‌آموزان باید در انتخاب رشته‌ای آزادانه و آگاهانه داشته باشد و هدایت تحصیلی دانش‌آموزان فقط مختص به آموزش و پرورش نیست و یک اراده قوی فراسازمانی می‌طلبد.

 

شهبازی با اشاره به تاثیرات تصمیمات مسئولان در سطح جامعه، افزود: هدایت تحصیلی با آینده شغلی و آینده اشتغال کلی کشور ارتباط دارد و تبعات تصمیمات گرفته شده در چند سال بعدی نمایان می‌شود به همین دلیل باید برنامه‌ریزی‌های مناسبی برای این مهم انجام گیرد.

 

 معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان، یادآور شد: براین اساس اعتقاد بر این است که دانش‌آموزان باید در مقوله هدایت تحصیلی رشته و شغل آینده‌یشان را بر اساس علایق و استعدادها و نیازهای اساسی و روز کشور انتخاب کنند تا در آینده در ارتباط با شغل مشکلی نداشته باشند.