• جمعه / ۲۹ تیر ۱۳۹۷ / ۱۲:۴۳
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: zanjan-87163
  • خبرنگار : 50159

مهلت دو روزه برای حضور در جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها؛

ماراتن نفس‌گیر فعالان عرصه رسانه برای تندیس جشنواره چهارم

ماراتن نفس‌گیر فعالان عرصه رسانه برای تندیس جشنواره چهارم


مدیر خانه مطبوعات استان زنجان، از مهلت باقی‌مانده دو روزه برای شرکت در چهارمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های استان زنجان خبر داد.

 

یوسف ناصر در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه آخرین مهلت شرکت در چهارمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های استان تا 31 تیرماه امسال خواهد بود، افزود: مهلت تعیین شده برای شرکت در جشنواره مذکور به هیچ وجه قابل تمدید نبوده و به همین خاطر از همه علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره انتظار داریم تا حضور در این جشنواره و ارسال آثار خود در بخش‌های مختلف را به روزهای پایانی موکول نکنند.

 

وی در خصوص تعداد آثار ارسال شده به این جشنواره، اظهار کرد: تا پایان وقت اداری روز پنجشنبه 28 تیرماه تعداد 139 اثر در سامانه چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه‌های خبری استان زنجان در بخش اصلی ثبت شده است که از این تعداد 35 اثر گزارش، 6 اثر مقاله، 18 اثر یادداشت و سرمقاله، 28 اثر تیتر، 16 اثر خبر، 14 اثر مصاحبه، 9 اثر طراحی و صفحه‌آرایی، 11 اثر عکس و 2 اثر طنز مکتوب بوده و در بخش طراحی و کاریکاتور اثری بارگذاری نشده است.

 

این مسئول با یادآوری اینکه بر اساس شرایط اعلام شده در فراخوان، بخش‌های دارای کمتر از 5 اثر داوری نخواهد شد، ادامه داد: بر اساس اعلام مرکز ارتباطات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها که داوران جشنواره از سوی آنان انتخاب می‌شوند، شرکت کنندگان، اصل آثار بارگذاری شده را نیز به دبیرخانه جشنواره (اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان) تحویل دهند. آثار بخش جنبی نیز قابلیت بارگذاری در سامانه را ندارد و باید اصل آثار، در موضوعات اعلام شده در فراخوان به دبیرخانه تحول شود.

 

ناصر یادآور شد: چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان زنجان با هدف ارتقای سطح کیفی خبر و اطلاع‌رسانی در استان، گسترش فرهنگ مطالعه و روزنامه‌خوانی، شناسایی نقاط قوت و ضعف رسانه‌های استان و توسعه ظرفیت‌های موجود مطبوعات برگزار می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه این جشنواره در بخش‌های اصلی مقاله، یادداشت و سرمقاله، عکس (خبری، غیرخبری)، خبر، گزارش (خبری، تحلیلی)، مصاحبه، تیتر، طراحی و صفحه‌آرایی، طنز مکتوب و طرح و کاریکاتور برگزار خواهد شد، افزود: همچنین بخش‌های موضوعی جشنواره حمایت از کالای ایرانی، حقوق شهروندی، ایثار و شهادت، دین و معنویت، حجاب و عفاف، ورزش و نشاط اجتماعی، خانواده و سبک زندگی، آب، محیط زیست، چالش‌ها و آسیب‌های اجتماعی (طلاق، حاشیه‌نشینی، اعتیاد، فساد اداری، بیکاری، فقر) و نظام سلامت برگزار می‌شود.

 

مدیر خانه مطبوعات استان زنجان تصریح کرد: طبق موارد مطروحه در فراخوان جشنواره مبنی بر روابط و مقررات شرکت در جشنواره آثاری در جشنواره شرکت داده می‌شوند که در فاصله زمانی ابتدای تیرماه ۹۶ تا پایان خردادماه ۹۷ در یکی از نشریات استانی، خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های خبری استان و سرپرستی‌های نشریات سراسری منتشر شده باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: بر اساس بازخوردهای به دست آمده از سوی شرکت‌کنندگان در سه دوره گذشته، امسال بنا داریم داوری آثار ارسال شده در دو بخش رسانه‌های مکتوب و خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری به صورت جداگانه انجام شود.