• شنبه / ۳۰ تیر ۱۳۹۷ / ۱۶:۲۰
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: zanjan-87183

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان:

استان زنجان 588 آزاده دوران دفاع‌مقدس دارد

استان زنجان 588 آزاده دوران دفاع‌مقدس دارد


مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: استان زنجان در مجموع 588 آزاده دوران دفاع‌مقدس دارد که پنج آزاده نیز که در زمان اسارت به درجه شهادت نائل آمده‌اند .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، 26 مردادماه سال 1369، ایران شاهد حضور آزادگان سرافرازی بود که پس از سال‏‌ها تحمل اسارت در زندان‏‌ها و اسارت‌گاه‏‌های مخوف رژیم بعث عراق، قدم به خاک میهن اسلامی گذاشتند ستاد رسیدگی به امور آزادگان که در 22 مرداد 69 تشکیل شده بود به تبادل انبوه اسرا پرداخت. این ستاد با مساعدت و همراهی دیگر دستگاه‌‏ها، تبادل حدود چهل هزار آزاده را با همین تعداد اسیر عراقی انجام داد .


آزادگان، با ایمان راسخ خود در برابر همه فشارهای جسمی و روحی دشمنان ایستادند و روابط اجتماعی جامعه کوچک اردوگاهی خود را بر پایه اخلاق حسنه بنا نهادند و از شکنجه‌‏های مزدوران بعث هراسی به خود راه ندادند آزادگان، صبورتر از سنگ صبور و راضی‏‌ترین کسان به قضای الهی بودند که از همه جا و همه کس بریده و به خدا پیوسته بودند، نام‌شان آزاده بود چون از قید نفس و نفسانیات رهایی یافته بودند.


مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان اظهار کرد: استان زنجان در مجموع 588 آزاده دوران دفاع‌مقدس دارد که پنج آزاده غریب هم دارد که در زمان اسارت به درجه شهادت نائل آمده‌اند .


وی افزود: 65 درصد از آزادگان استان زنجان سابقه بیش از پنج سال اسارت در اردوگاه‌های رژیم بعث عراق را دارند .


مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در ادامه خاطرنشان کرد: آزادگان استان در زمره افراد موفق جامعه هدف بنیاد هستند و این اداره‌کل همه تلاش خود را برای تامین نیازهای این گروه تا حد ممکن انجام داده است .


کاظمی افزود: جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان بالغ بر 50 هزار نفر است، این استان در طول دوران دفاع‌مقدس 3 هزار شهید و 6 هزار جانباز و آزاده را تقدیم نظام کرده است .


وی خاطرنشان کرد: ارائه همه قالب‌های خدماتی به جامعه هدف نیازمند تامین اعتبار مورد نیاز است که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید ۷۰ درصد از خدمات قابل ارائه به جامعه هدف بنیاد شهید و ایثارگران ارائه می‌شود.