• چهارشنبه / ۹ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۶:۰۵
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: zanjan-93387
  • خبرنگار : 50162

یک مسئول در سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر:

فعالیت کانون‌های جوانان بر اساس علایق برنامه‌ریزی می‌شود

فعالیت کانون‌های جوانان بر اساس علایق برنامه‌ریزی می‌شود


معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر گفت: فعالیت کانون‌های جوانان بر اساس علایق برنامه‌ریزی می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی گنج‌کریمی ظهر امروز در حاشیه آیین اختتامیه اردوی منطقه‌ای نشاط و امید شمال‌غرب جمعیت هلال‌احمر، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۱۸ هزار کانون هلال‌احمر در کشور فعال است، اظهار کرد: خوشبختانه کانون‌های هلال‌احمر از جمله 1200 کانون دانشجویی و نزدیک به ۹۰۰ کانون جوانان را شامل می‌شود و همه تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا شاهد حضور جمعیت کثیری از جوانان در فعالیت‌های داوطلبانه هلال‌احمر باشیم.

 

این مسئول با اشاره به اینکه موضوع مذکور از طریق کانون‌های هلال‌احمر پیگیری می‌شود، ادامه داد: سعی جمعیت این است که فعالیت‌ها در حوزه‌های دانشجویی و جوانان با مدنظر قرار دادن علایق و سلایق افراد باشد. در همین راستا، باشگاه‌های تخصصی برای اعضای دواطلب، از جمله باشگاه سلامت روان و محیط زیست راه‌اندازی شده است.

 

وی با اشاره به اینکه به صورت پایلوت، هشت باشگاه تخصصی در کشور راه‌اندازی شده است، افزود: البته این باشگاه‌ها، فعالیت کانون‌های هلال‌احمر را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد و قرار نیست که فعالیت کانون‌ها کم‌رنگ شود.

 

گنج‌کریمی خاطرنشان کرد: امسال علاوه بر اردوهای منطقه‌ای نشاط و امید، اردوی کانون‌های هلال‌احمر دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در نیشابور در حال برگزاری است.

 

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان نیز در ادامه این گفت‌وگو، اظهار کرد: هدف از برگزاری اردوی «نشاط و امید»، افزایش مشارکت اعضای جوان در تصمیم‌گیری‌ها و زمینه‌سازی برای برقراری مستمر اعضا با این جمعیت به منظور بهره‌مندی از ظرفیت آن‌ها بود.

 

شهرام میرزایی افزود: اردوی منطقه‌ای نشاط و امید در دو بخش خواهران و برادران برگزار شد و شرکت‌کنندگان در این اردوها 132 نفر خانم و 205 نفر آقا از دبیران و اعضای فعال کانون‌های دانشجویی، جوانان و روستایی بودند که از استان‌های البرز، قزوین، گیلان، آذربایجان‌غربی، اردبیل، همدان، کردستان، آذربایجان‌شرقی، کرمانشاه و زنجان دور هم جمع شدند.

 

وی خاطرنشان کرد: اتکای اصلی این سازمان، به جوانان و دانشجویان داوطلبی است که در حوادث مختلف، بدون کوچک‌ترین چشم‌داشتی برای ارائه خدمات انسان‌دوستانه ورود می‌کنند. خوشبختانه استان زنجان نیز ظرفیت‌های قابل توجهی برای برگزاری اردوها و مسابقات منطقه‌ای و کشوری دارد.