• چهارشنبه / ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۵:۴۲
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: zanjan-93501
  • خبرنگار : 50162

نماینده عالی دولت در استان زنجان خبر داد:

انتصاب 100 خانم در پست‌های مدیریتی استان

انتصاب 100 خانم در پست‌های مدیریتی استان


نماینده عالی دولت در استان زنجان گفت: امسال 100 خانم در حد رئیس گروه، مدیرکل و رئیس شهرستان انتصاب خواهند شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فتح‌الله حقیقی صبح امروز در نشست مشترک نمایندگان و مسئولان امور زنان و خانواده دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، دانشگاه‌ها، نهادها و سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه زنان و خانواده استان با تبریک به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار، اظهار کرد: به اعتقاد بنده، بخشی از اقدامات مجموعه استانداری، بخش عمومی جامعه را شامل می‌شود و به اهدافی از جمله مراقبت، توسعه همه‌جانبه، مثبت بودن شاخص‌های توسعه و برقراری امنیت ختم می‌شود.

 

استاندار زنجان ادامه داد: امسال با وجود مشکلات زیاد مالی، حجم سرمایه‌گذاری استان منهای واحدهای کوچک و خرده‌پا، حداقل جمعیت بالای 300 نفر را پوشش می‌دهد؛ در واقع حجم سرمایه‌گذاری طی امسال بالای 2500 میلیارد تومان برآورد شده است و این جای خوشحالی دارد.

 

وی افزود: زنجان مظهر محبت و عطوفت است و می‌توان «مهرانه» را نمونه‌ای از این عطوفت دانست؛ چرا که ماهانه به‌طور متوسط 700 میلیون تومان به حساب این موسسه خیریه واریز می‌شود. همچنین عدم علاقه زنجانی‌ها به استفاده از کالای خارجی در کشور، رتبه دوم را کسب کرده است و این نشان می‌دهد که مردم زنجان در عمل، تا چه اندازه به فرامین مقام معظم رهبری اعتقاد دارند.

 

حقیقی تصریح کرد: مدیریت فقط به این نیست که در پی به مدیریت رساندن زنان جامعه باشیم؛ چراکه صیانت از نهاد خانواده به هزاران مدیریت می‌ارزد. باید به جای حرف زدن، عمل‌گرا باشیم. راهکار رفع مشکلات حوزه زنان و دروازه ورود به اقدامات بزرگ نیز تشکیل هیئت اندیشه‌ورز است.

 

استاندار زنجان افزود: هر آنچه که در هیئت اندیشه‌ورز مورد بررسی قرار گیرد و نتیجه دهد، حتما مورد حمایت قرار خواهد گرفت. به طوری که مقرر شده است 2500 فقره وام پرداخت شود و هیئت اندیشه‌ورز می‌تواند پرداخت این تسهیلات را به سمت حوزه زنان سوق دهد.

 

وی یادآور شد: تا به امروز 49 خانم در سطح استان به عنوان رئیس شهرستان، مدیرکل، رئیس گروه و یا معاون مدیرکل منصوب شده‌اند. اینکه جمعیت دختران فارغ‌التحصیل در دوره دکتری 3 درصد بیشتر از پسران است باید مورد توجه قرار گیرد؛ در واقع بانوان باید به سهمی که لیاقت‌اش را دارند، دست یابند.