• بسته روحانی

  نقد آری، پشیمانی نه

  در سال ۱۲۷۵ خورشیدی و بعد از آن که تیر میرزا رضای کرمانی ناصرالدین شاه قاجار را از پا انداخت و خود به چنگ نظمیه‌چی‌ها افتاد، اولین سوالی که نظم‌الدوله پرسید، این بود: «کی پشت دروازه شهر ایستاده و آماده است که این را انداختی؟»

 • کاریکاتور/آغاز تیراندازی با تفنگ به موش‌ها

  شهرداری تهران اعلام کرده برای کاهش مشکلات ناشی از وجود حیوانات موذی مانند موش، اکیپ‌های تیراندازی با تفنگ بادی به این حیوانات را راه‌اندازی کرده است.

 • انور خامه‌ای:

  بیهوده به شوروی خوشبین بودیم

  «ما از همان ابتدا یک خوشبینی نسبت به شوروی داشتیم. در واقع عموم کسانی که مارکسیست بودند یا عقاید سوسیالیستی داشتند، از شخص سلیمان میرزا اسکندری بگیرید تا خلیل ملکی و دیگران، همه نسبت به شوروی خوشبین بودند، در واقع بیهوده خوشبین بودند. ما معتقد بودیم چون شوروی دارای ماهیت مارکسیستی است نمی‌تواند به امپریالیسم و سلطه‌گری متمایل شود. توجه داشته باشید که در آن زمان مملکت ما از جانب امپریالیسم زخم‌های زیادی خورده بود. ما باور داشتیم چون در شوروی، سوسیالیسم حاکم است و یک شخص سوسیالیست هم نمی‌تواند طرف باطل را بگیرد، در نتیجه نسبت به شوروی خوشبین بودیم ولی اشتباه می‌کردیم و بیخودی خوشبین بودیم!»

 • آواربرداری مناطق زلزله زده سر پل ذهاب

  رئیس سازمان مدیریت بحران:

  تهران زلزله بیاید،جهان را باید به کمک بطلبیم

  از چند ‌سال قبل، لایحه مدیریت بحران کشور روی زمین مانده است و از مجلسی به مجلس دیگر و از کمیسیونی به کمیسیون دیگر دست به دست می‌شود. در آن سوی ماجرا اما حوادثی مثل سیل و زلزله یکی بعد از دیگری جان می‌گیرد و آدم‌ها را خانه‌خراب می‌کند.

 • روحانی

  داستان دشمنان روحانی

  «ما اصلا رییس‌جمهوری انتخاب کرده‌ایم که بتوانیم نقدش کنیم نه آن که صبح تا شب قربان‌صدقه‌اش برویم و مخالفت با او را مخالفت با خدا فرض کنیم و منتقدان او را جاسوس و معاند و منافق لقب دهیم.»

 • عیسی کلانتری

  عیسی کلانتری:

  من دعوا نداشتم، آنها دعوا داشتند

  «من تلاش می‌کنم محیط ‌زیست استان خوزستان را اصلاح کنم. من که با کسی دعوایی نداشتم. آنها دعوا داشتند. آنها باید بیایند عذرخواهی کنند.»

 • image.png

  پاسخ معاونت علمی ریاست‌جمهوری به «جمهوری اسلامی»

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به مطلبی که از قول قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی همدان در روزنامه جمهوری اسلامی منتشر شده بود، واکنش نشان داد.

 • فراموشخانه اصولگرایان

  آدم وقتی حرف‌های برخی در مورد احمدی‌نژاد را می‌شنود با خود می‌گوید جل‌الخالق! شاید این افراد راست می‌گویند و ما اشتباه می‌کنیم.

 • احمدی نژاد

  جبهه پایداری: هیچ صنمی با احمدی‌نژاد نداریم

  «گُنده کردن موضوع احمدی‌نژاد به نفع نظام نیست. همه هم می‌دانند پایداری با احمدی‌نژاد هیچ صنمی ندارد. اصلا پایداری درست شد که خط رهبری را پیگیری کند.»

 • عباس جدیدی

  عباس جدیدی: شاید دوباره به سیاست بازگردم

  «بدون شک نمی‌توان درباره آینده نظر قطعی داد اما شاید دوباره به سیاست بازگردم. من در شورای شهر نیز در هیچ حزب، گروه و دسته‌ای نبودم. تنها عضو مستقل شورا بودم و از همین ناحیه نیز آسیب دیدم. من از منافع مردم دفاع می‌کردم و دیدید که با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم کردم. گاهی برخی افراد از دست من ناراحت می‌شدند اما به نظرم مشکلی وجود ندارد زیرا من به نفع حزب‌ها و گروه‌ها کار نمی‌کردم بلکه صلاح مردم را در نظر می‌گرفتم. هر چند معتقدم گاه اشتباهاتی نیز داشته‌ام؛ همان‌طور که رییس‌جمهور نیز اشتباهی داشته و این مسائل در سطح کلان همواره اتفاق می‌افتد.»

 • ۱۰ نشانه کُند شدن سوخت و ساز بدن

  با برخی علائم شایع آهنگ کند سوخت و ساز بدن آشنا شوید.

 • جشن پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری - مشهد

  سخنی با ذوق‌زدگانِ انتقادها از حسن روحانی

  آقایان و خانم‌های محافظه‌کار! اگر روحانی شکست بخورد، معنایش این نیست که مردم به سمت شما خواهند آمد بلکه گستره و عمق ناامیدی‌ها، آن قدر زیاد خواهد بود که سمت هیچکس نخواهند رفت.

 • علی اکبر ناطق نوری

  گلایه ناطق نوری از سازندگان مستند «قائم مقام»

  یک روزنامه‌نگار با اشاره به دیدار خود با ناطق‌ نوری از گلایه او نسبت به مستند قائم مقام خبر داده است.

 • رها کردن نوزادان بی جان در بیمارستان!

  ٥ خانواده در یک ماه برای فرار از پرداخت هزینه‌های درمانی، نوزادان مرده‌شان را در زایشگاه جا گذاشتند و فرار کردند.

 • به این مرده چوب نزنید!

  «بشر از دیرزمان آنگاه که یاد گرفت دانه‌ای بکارد، آبی استخراج کند، حیوانی رام کند تا از غار و جنگل به دشت کوچ کند اجتماع تشکیل دهد، دولت ایجاد کند، جنگ کند و خلاصه زندگی کند، متوجه این مهم شد که باید کسانی را که غذای اجتماع را تامین می‌کنند مورد حمایت قرار دهد. والله شما نمی‌دانید کشاورز چه می‌کشد، فقط در خبرها می‌خوانید باران نیامد، یا در تلویزیون می‌بینید سیل آمد. شاید اندکی مکث کنید، وای باران نبارید، ‌ای وای سیل آمد اما همین نیامدن باران و آمدن سیل، می‌دانید بر سر من کشاورز چه می‌آورد؟»

 • زنگنه

  زنگنه چرا باید به مجلس می‌رفت؟

  پرونده طرح به گل نشسته سالیان دور «ایران ال.ان.جی» را هم مطالعه کنید. شاید لازم دیدید برای بحث‌های مهم‌تری زنگنه را به مجلس بکشانید! حرفی نیست اگر مخالفان زنگنه، از هر فرصتی برای کاستن از اقتدار وزارتش استفاده کنند. فراموش‌شان نشود اما، نفت صنعتی ملی است.

 • مراسم ختم والده محمود احمدي‌نژاد

  طنز/ دو دو تا، محمود تا!

  «همه فکر می‌کردند محمود جواب درست را آخر پیدا کرده، یکهو دیدند که کل نماینده‌های دوره هشتم و نهم مجلس، کل اعضای شورای شهر، کل آدم‌های شهرداری و شهردار، کل مدیران، کل تحلیلگران و گزارشگران صداوسیما، کل بیلبوردهای تهران و خلاصه کل همه آن چیزی که توی ایران بود و حامی محمود بودند، یکصدا فریاد زدند: نه... یه فرصت دیگه بهش بده! و اینجا بود که مردم فهمیدند مسئله اصلا محمود نیست. هیشکی جواب درست را نمی‌داند اما هی به هم فرصت می‌دهند و این‌ طوری بود که دانشمندان جهان تصویب کردند پاسخ «دو دو تا؟» می‌شود هر چی محمود و طرفداراش به ذهنشان برسد.»

 • کنسرت موسيقي فیلم‌های مسعود کیمیایی

  دفاع ابراهیم گلستان از مسعود کیمیایی

  «من هیچ حقی ندارم که در قضاوت کسان دیگر دخالتی کنم یا آنها را تصحیح کنم تا آن اندازه که می‌توانم ببینم. دیدن این لیست شما مرا تکان داد و به تأسف انداخت. اجازه دهید که حرف آن پیر دیر هالیوود، ساموئل گلدوین را تکرار کنم و بگویم: «خواهش می‌کنم مرا از این وسط بیرون گذارید.»

 • 3000.jpg

  روزنامه‌نگاری با طعم مرگ

  می‌توانید در رسانه‌های اجتماعی دروغ پراکنی کنید و مطلقاً از مجازات معاف باشید، اما اگر دنبال حقیقت باشید، ممکن است کشته شوید.

 • دیدار والیبال تیم های ایران و صربستان - لیگ جهانی والیبال

  پادرمیانی مطهری برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها

  «زنان سوری به ورزشگاه رفتند، اما زنان ایرانی نه.» این خلاصه‌ای از حواشی بازی ایران و سوریه در آخرین بازی تیم‌ملی فوتبال برای صعود به جام‌جهانی بود. تیم‌ملی فوتبال به جام‌جهانی صعود کرده بود و اگرچه آن بازی با تساوی تمام شد اما حواشی آن بازی بیشتر از خود بازی در متن توجه قرار گرفت.

 • image.png

  وقتی کت احمدی‌نژاد برای نمایندگان متبرک بود!

  پنج سالی از خروج محمود احمدی‌نژاد از صحنه قدرت می‌گذرد اما به‌تازگی موضع‌گیری‌های اصولگرایان درباره او بیشتر و تندتر شده؛ البته سخنان او نیز درباره برخی چهره‌های سیاسی همین‌طور است. حالا نمایندگان ابایی ندارند از اینکه برخی رازهای مگوی دیروز را به‌صراحت برای خبرنگاران بازگو کنند؛ یکی اینکه گویا برخی نمایندگان نزدیک به جبهه پایداری محض تبرک دست به کت محمود احمدی‌نژاد می‌کشیدند و به خودشان می‌مالیدند. اکنون اما مجذوبان دیروز احمدی‌نژاد سکوت پیشه کرده‌اند.

 • یاسر هاشمی

  هاشمی: ممنوع الخروج نیستیم؛ بودیم اما رفع شد

  درحالی‌که صبح دیروز علیزاده‌طباطبایی خبری مبنی بر ممنوع‌الخروجی برخی اعضای خانواده آیت‌الله هاشمی اعلام کرده بود، اما یاسر هاشمی اعلام کرد که «اطلاعات آقای علیزاده‌طباطبایی به‌روز نیست و این اطلاعات صحت ندارد». این در حالی است که خود علیزاده هم در توضیحات بیشتری گفـت: یاسر هاشمی به او گفته است با پیگیری‌هایی که خودشان انجام داده‌اند، ممنوع‌الخروجی آنها رفع شده است.

 • هانیه، قهرمان نوجوان شب زلزله

  هانیه دختر نوجوانی است که شب زلزله ۲۱ آبان درکرمانشاه، پس از ویران شدن خانه‌شان، دراوج فداکاری وایثاربه داخل خانه نیمه ویران دوید وخواهر ۳ ساله‌اش را از زیر آوار نجات داد اماهنگام خروج خودش دچار قطع نخاع شد. دختر ۱۴ ساله و برادرش اکنون در بیمارستان همدان بستری هستند و مادرآنها در تهران بستری است.

 • بنزین

  زنگنه احتمال افزایش قیمت بنزین را تکذیب نکرد

  وزیر نفت با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین در بودجه سال ۹۷ دیده شده است، افزود: زمان و چگونگی افزایش قیمت بنزین هنوز مشخص نیست.

 • علی متقیان

  بلوغ جاودانگی ایسنا

  مدیرعامل ایسنا آغاز نوزدهمین سال فعالیت خبرگزاری دانشجویان ایران را «بلوغ جاودانگی» آن عنوان کرد.

 • Capture.JPG

  گزارشی از حضور مسوولان در شبکه‌های اجتماعی

  به جای توئیت‌بازی پاسخگوی مردم باشید

  «دوستان یکی به محمود صادقی بگه که به خدا ما کاره‌ای نیستیم، حداقل این سؤال‌ها را همون مجلس مطرح کنه شاید کسی جوابشو بده.»؛ این انتقاد و موارد مشابه را بارها کاربران شبکه‌های اجتماعی نسبت به نوشته‌های مسئولان و منتخبان مردم بیان کرده‌اند و به نظر می‌آید نوع فعالیت این افراد، با انتقادات فراوانی روبه‌رو است.

 • داربی و فرهاد مجیدی

  روایت عابدینی از مذاکره مجیدی با پرسپولیس

  مدیرعامل سابق پرسپولیس روایتی از مذاکره این باشگاه با فرهاد مجیدی بازگو کرد.

 • استقبال از تیم ملی والیبال در فرودگاه امام خمینی(ره)

  مردم کشورهای دیگر چقدر عوارض خروج می‌دهند؟

  حسن روحانی، رئیس‌جمهور لایحه بودجه «هزار و ۱۹۴ هزار میلیارد تومانی» سال ۱۳۹۷ را تقدیم مجلس کرد؛ بودجه‌ای که او آن را فراتر از سند دخل‌وخرج کشور، بلکه «برشی از برنامه چهار ساله دولت» دانست.

 • رئیس هیات تحقیق و تفحص از بنیاد شهید:

  «غارت‌گران» بانک دی، «اختلاس‌گران»بانک سرمایه

  رئیس هیات تحقیق و تفحص از بنیاد شهید گفت: افرادی که بانک دی را غارت کردند،‌ همان‌هایی هستند که در بانک سرمایه‌ هم اختلاس کردند. این ۳۱ نفر به تمام بانک‌ها دست‌ انداخته‌اند. یکی از مبالغ اختلاس در بانک سرمایه ۱۱۰۰ میلیارد تومان بوده که به اسم یک شرکت، زمینی که ارزش آن ۱۰۰ میلیارد بود را به عنوان وثیقه، سندسازی کردند و روی آن ۱۱۰۰ میلیارد تومان وام گرفتند. این مبلغ دیگر غیرقابل وصول است و این ۳۱ نفر باید هر چه زودتر تعیین تکلیف شود.

 • چهره سال تایم 2017

  زن‌هایی که می‌خواهند دنیا را تغییر دهند، کمک لازم دارند

  این یکی قسمت تازه از سریالی است که پنجاه سال پیش شروع شده است؛ مبارزه برای تغییر دنیا،‌ جوری که برای نصف دیگر مردمش هم جا داشته باشد.