• مراسم اهدا جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

  تیم‌های ملی، دیگر «ملی» نیستند

  سال‌هاست که دیگر اعضای تیم‌های ملی کشورهای مختلف برای اصل و نسب پدرهایشان بازی نمی‌کنند،‌کسی از رنگ پوست و دینشان سوال نمی‌کند و اینکه از کجا آمده‌اند برای کسی مهم نیست.

تاپ سه ایسنا+

 • عادل فردوسی‌پور که خود دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی شریف است، آخرین سخنران این مراسم بود.

  جمله «زیرکانه» و «دردناک» فردوسی‌پور چه بود؟

  «عادل فردوسی‌پور جمله‌ای را بعد از تمام شدن بازی با مراکش و در میان هیاهو گفت که کمتر شنیده شد؛ جمله‌ای زیرکانه و دردناک از همان‌ها که جزئی از سبک گزارشگری اوست: «فقط در فوتبال است که ما زود به آرزوهامون می‌رسیم.» ادامه منطقی جمله می‌تواند این باشد: امروز «فقط در فوتبال است که در میان بزرگان قرار می‌گیریم و فرصت دیده‌ شدن پیدا می‌کنیم.» این مردم ما را می‌آزارد، خسته می‌کند و شادی را از ایشان می‌گیرد.»

 • دیدار ولایتی با پوتین

  معمای ۵۰ میلیارد دلاری ایران و روسیه

  در میان همه حواشی سفر علی‌اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل، به روسیه و دیدار دوساعته‌اش با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، خبر سرمایه‌گذاری ۵۰میلیارد دلاری روسیه در ایران بیش از همه خبرساز شد؛ خبری که در ابتدا موجی از شگفتی را در میان مخاطبان ایجاد کرد و سپس با واکنش سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه و وزیر انرژی این کشور بیشتر حالت معما به خود گرفت.

 • نفت سوریه میدان نفتی

  احمدی نژاد و روحانی چقدر نفت فروختند؟

  درآمد نفتی ایران از ابتدای استقرار روحانی در سال ۱۳۹۲ تا پایان سال گذشته از ۲۷۳ میلیارد دلار فراتر رفت. دولت روحانی در حالی پنجمین سال فعالیت خود را پشت سر می گذارد که فراز و نشیب های نفتی فراوانی را از سر گذرانده است .

 • 000-1-681x452.jpg

  وقتی روحانیون برای گرانی نان وگوشت قیام کردند

  در زمان مظفرالدین شاه و در جریان نهضت مشروطه، غلامرضا خان «آصف‌‏الدوله» به حکمرانی خراسان گماشته شد. متون تاریخی او را مردی مستبد و ستمکار وصف کرده‌اند، و «ناظم الاسلام کرمانی» نویسنده‌ی کتاب مشهور «تاریخ بیداری ایرانیان» صفات اخلاقی زشت و ناپسند دیگری را هم به او نسبت می‌دهد و البته عمده‌ی مفاسد را به خاطر احتکارهای او در اجناس می‌داند.

 • ماجرای بازپرسی که به اتهام سرقت بازداشت شد!

  رئیس شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران، خاطره‌ای از بازداشت یک بازپرس به اتهام سرقت را روایت کرده است.

 • شهرزاد

  تحلیل روانشناختی شخصیت «شهرزاد»

  سریال شهرزاد در حالی به پایان رسید که بدون‌شک خاطرات نوستالژیکی برای بسیاری از بینندگانش خواهد داشت. روشن است که ارزش سینمایی این اثر اعم از فیلم‌نامه، ایفای نقش‌ها، طراحی صحنه و موسیقی به حدی بوده است که استقبال عمومی از آن را به دنبال داشته باشد. با وجود موفقیت تجاری اثر، سریال شهرزاد این قابلیت را دارد که مورد بررسی روان‌شناختی نیز قرار بگیرد.

 • آرم قضایی

  جزئیاتی از حکم ناظم مدرسه غرب تهران

  ناظم متخلف مدرسه پسرانه غرب تهران با رأی قاضی شعبه 1091 دادگاه ارشاد به 10 سال حبس و 80 ضربه شلاق محکوم شد.

 • مادران چشم به راه خانه سالمندان سمنان

  سرگذشت اندوهبار پیرزنی که کابوس زندان می‌بیند

  گوشی تلفن را که برداشتم صدای گرفته و لرزان زنی سالخورده را از پشت خط شنیدم. آرام صحبت می‌کرد انگار نمی‌خواست کسی غیر از من صدایش را بشنود. با التماس گفت: «خانم تورو خدا نگذارید آبرویم بریزد».