خبری

 • کلینیک سینا اطهر

  کلینیک سینا اطهر

  منا هوبه‌فکر

  سه شنبه ۱۰ تیر در کلینیک درمانی سینا اطهر واقع در خیابان شریعتی، پایین‌تر از میدان قدس با انفجار دوسیلندر گاز بزرگ و چهار سیلندر گاز کوچک دچار حریق شد، که ساختمان این درمانگاه آسیب جدی دید. در این حادثه ۱۹ تن در دم جان باختند و ٩ نفر نیز دچار مصدومیت شدند.

 • اجلاس سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه

  اجلاس سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه

  شیما مسجدی

  اجلاس فوق العاده سران روند آستانه ظهر امروز (چهارشنبه - ۱۱ تیر) به میزبانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. در این نشست سه‌جانبه مجازی جمهوری اسلامی ایران ، فدراسیون روسیه و جمهوری ترکیه، پس از سخنرانی روسای جمهوری سه کشور، بیانیه اجلاس اعلام و منتشر شد. سه کشور ضامن صلح آستانه در این نشست مجازی به تبادل نظر درباره راه‌های برقراری و تقویت صلح پایدار در سوریه پرداختند.

 • دادگاه متهمان پرونده پخش فرآورده‌های نفتی مرودشت

  دادگاه متهمان پرونده پخش فرآورده‌های نفتی مرودشت

  محمدرضا دهداری

  دومین جلسه رسیدگی به پرونده سه متهم اصلی پخش فرآورده‌های نفتی مرودشت، در شعبه ویژه رسیدگی به جرائم اخلال در نظام اقتصادی دادگاه انقلاب شیراز صبح چهارشنبه ۱۱ تیر آغاز شد. در این جلسه به اتهام آقایان علی خادمیان، رضا چنگیزی و محسن کمالی مبنی بر اخلال در امر توزیع نیازهای روز جامعه در حوزه سوخت با حضور خبرنگاران و عکاسان و به شکل علنی رسیدگی شد. اتهام متهمان، اقدام به اخلال در حوزه سوخت و ضرر و زیان بیش از ٣٠٨ میلیارد ریالی است.

 • وضعیت بخش مراقبت های ویژه بیمارستان شهید محمدی بندرعباس

  وضعیت بخش مراقبت های ویژه بیمارستان شهید محمدی بندرعباس

  این روزها که هرمزگان در وضعیت قرمز کرونایی، آمار مبتلایان به کرونایش در وضعیت بحرانی و تعداد جان باختگان کرونا در این استان به عدد ۳۰۰ نزدیک می شود، کادر درمان با تمامی سختی ها در راه خدمت به شهروندان از هیچ تلاشی فروگذاری نمی کنند. از ابتدای همه‌گیری کرونا تاکنون ۳۸ هزار و ۸۸ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در استان و بیش از ۴۰ هزار آزمایش تشخیص کرونا در استان گرفته‌شده که ۲۲ درصد بیشتر از متوسط کشوری است. این گزارش بخش از مراقبت های ویژه بیمارستان شهید محمدی بندرعباس واقع در مجتمع آموزشی درمانی پیامبر اعظم(ص) با دارا بودن ۲۶ تخت از وضعیت بیماران کرونایی و شرایط خدمت کادر درمانی است.

ایران

 • جدال شهر با طبیعت - ۶

  زنگ خطر برای ایران زمین!

  جدال شهر با طبیعت - ۶

  پوریا پاکیزه

  همدان شهری است که از گذشته های دور به «باغ شهر» معروف بوده به طوریکه دور تا دور این شهر کوچک را باغات سرسبز احاطه کرده بود به ویژه جنوب و جنوب شرق و غرب این شهر یعنی دامنه های الوند از گنجنامه گرفته تا دره مرادبیگ، پردیس و اعتمادیه و از عباس آباد تا طبیعت زیبای حیدره همواره با انبوه درختان سرسبز و باغات میوه پوشیده شده بود.

 • ایران زیباست؛ ارتفاعات شاه‌کوه

  ایران زیباست؛ ارتفاعات شاه‌کوه

  محمد قجر

  متابق همیشه در فصل تابستان گرمای هوا بر لطافت این فصل غلبه می‌کند، هر چه از سطح زمین بالاتر رویم به علت فشار کم هوا در ارتفاعات، هوا خنک‌تر شده و کاهش چند درجه‌ای دما کاملا محسوس است. ارتفاعات رشته کوه کهکشان یا گاوکشان (شاهکوه) در استان گلستان که در امتداد شرقی رشته کوه البرز قرار دارد که با قله‌هایی به ارتفاع بالای ۳۰۰۰ متر از سطح دریا باعث شده که مناطقی بسیار زیبا و چشم نواز، مراتعی سرسبز و خنک همراه با چشمه های فراوان درآن به وجود آید. برای دیدن این زیبایی‌ها می‌توان در مسیر گرگان به شاهرود و در جاده زیبای توسکستان، با گذشت فاصله تقربی ۶۰ کیلومتر به این مناطق دسترسی پیدا کرد.