سرویس اجتماعی اصفهان

 • اختلال تکاملی زبان در چه کودکانی وجود دارد؟

  اختلال تکاملی زبان در چه کودکانی وجود دارد؟

  دبیراجرایی همایش اختلال تکاملی زبان با بیان اینکه کودکان حدود دو تا دوسال ونیم باید حداقل بتواند ۵۰ کلمه بگویند و حتی به صورت دو کلمه ای نیز صحبت کنند، گفت: نخستین نشانه ابتلا به این اختلال در کودکان دیر حرف زدن آنها است.

 • حامی محیط‌ زیست باشیم

  حامی محیط‌ زیست باشیم

  کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شماره یک اصفهان گفت:حامیان محیط‌زیست در سبک زندگی خود به حفاظت از محیط‌زیست نیز توجه نشان می‌دهند، فراگیری این سبک زندگی می‌تواند منافع متعددی به دنبال داشته باشد.

 • پیش‌بینی هفته‌ای بارانی برای اصفهان

  پیش‌بینی هفته‌ای بارانی برای اصفهان

  کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: در طول هفته پیش رو، بعد از ظهرهای اصفهان افزایش ابر، بارش متناوب و گاهی همراه با رعد و برق را تجربه خواهد کرد.

 • غفلت از اصفهان خسارت جبران ناپذیری برای کشور خواهد داشت

  رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان:

  غفلت از اصفهان خسارت جبران ناپذیری برای کشور خواهد داشت

  رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اصفهان شهری متعلق به تمام مردم ایران و جهان شهری متعلق به تمام مردم جهان است. غفلت امروز از اصفهان می‌تواند خسارت جبران ناپذیری برای کل کشور به دنبال داشته باشد.

سرویس اقتصادی اصفهان

 • صادراتی که صادرکننده واقعی ندارد

  صادراتی که صادرکننده واقعی ندارد

  اگرچه اصفهان با داشتن بیش از ۹ هزار واحد صنعتی و یدک کشیدن الفاظی همچون قطب طلا، سنگ، فرش و ... توان و پتانسیل بالایی در صادرات دارد و آمارهای گمرک استان نیز حاکی از افزایش صادرات به لحاظ ارزی است، اما به گفته فعالان این حوزه در عمل هنوز نتوانسته ایم از این ظرفیت ها در راستای صادرات پایدار استان بهره ببریم.

 • برگزاری همزمان سه نمایشگاه در اصفهان

  برگزاری همزمان سه نمایشگاه در اصفهان

  نمایشگاه اصفهان طی چهار روز میزبان سه نمایشگاه همزمان خواهد بود تا فعالان حوزه در و پنجره، تجهیزات فروشگاهی و مبلمان و دکوراسیون اداری، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود را به نمایش بگذارند.

 • تصمیم‌گیری برای زاینده‌رود تا نیمه آبان

  معاون شرکت آب منطقه‌ای اصفهان اعلام کرد:

  تصمیم‌گیری برای زاینده‌رود تا نیمه آبان

  معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: به زودی وزارت نیرو پیش از نیمه آبان ماه در خصوص کشت پاییزه کشاورزان اصفهان تصمیم‌گیری خواهد کرد.

 • برج مراقبت از جان میلیون‌ها انسان

  برج مراقبت از جان میلیون‌ها انسان

  به واسطه تکنولوژی، برقراری ارتباط در اقصی نقاط جهان، با نقاط دیگر، به سادگی خوردن یک لیوان آب است، به اقتضای همین شرایط، حضور فیزیکی افراد در کیلومترها دورتر از محل خود، نیاز ضروری به حساب می‌آید که شتر، ماشین، اتوبوس و قطار، توان برطرف کردنش را ندارند.

سرویس سیاسی اصفهان

سرویس علمی و آموزشی اصفهان

سرویس فرهنگی و هنری اصفهان

سرویس ورزشی اصفهان

سرویس شهرستانها اصفهان

سرویس عکس اصفهان

 • روز جهانی برج مراقبت و کنترل‌کننده‌های ترافیک هوایی

  روز جهانی برج مراقبت و کنترل‌کننده‌های ترافیک هوایی

  یکی از اقتضائات زندگی بشر، در عصر سرعت و تکنولوژی امکان سفر و جابجایی سریع است. هواپیما این مهم را از سال‌های دوری مهیا کرده است. برج مراقبت پرواز، یک تضمین برای اعتماد به سفرهای هوایی، جایی که از لحظه برخاستن تا نشستن هر کدام از این غول‌های پرنده، شرایط مرتبط با سفر را تحت کنترل دارد و ایمنی پرواز را مرتب چک می‌کند. ۲۰اکتبر، روز جهانی برج مراقبت و کنترل‌کننده‌های ترافیک هوایی است.

 • مراسم تعزیه روز اربعین در امامزاده شاه کرم اصفهان

  مراسم تعزیه روز اربعین در امامزاده شاه کرم اصفهان

  مراسم تعزیه روز اربعین شنبه ۲۷ مهرماه با حضور هزاران نفر از عزاداران حسینی در امامزاده شاه کرم اصفهان برگزار شد.

 • آبگیری تالاب «گاوخونی»

  آبگیری تالاب «گاوخونی»

  تالاب گاوخونی یکی از تالاب‌های مشهور جلگه مرتفع مرکزی ایران است. گاوخونی با داشتن منابع زیستی غنی، در گذشته‌های نه چندان دور پناهگاه پرندگان مهاجر بود، اما به دلیل خشکسالی و نبود مدیریت صحیح در این سال‌ها از حقابه خود محروم ماند. البته در سیل ابتدای امسال میزان اندکی آب به گاوخونی رسید، اما خشکی این تالاب و غبار ریزگردهای آن همچنان رخ نمایی می‌کرد. اما بالاخره مهرماه امسال عزمی از سوی مدیران برای تحویل حقابه تالاب ایجاد شد و از دوم تا ۲۰ مهرماه جاری حجم آبی به میزان دو میلیون و ۲۴۱ هزار مترمکعب از بند شاخ کنار روانه تالاب گاوخونی شد.

 • منطقه حفاظتی «یخاب»