سرویس اجتماعی اصفهان

سرویس اقتصادی اصفهان

سرویس سیاسی اصفهان

سرویس علمی و آموزشی اصفهان

سرویس فرهنگی و هنری اصفهان

 • موسیقی، ادبیات و خطر گسستگی فرهنگی

  موسیقی، ادبیات و خطر گسستگی فرهنگی

  یک مدرس دانشگاه گفت: در گذشته پیوستگی هنرها به‌ویژه در شاخه موسیقی زیاد بود و به همین دلیل امثال نواب صفا، کنار بنان و تجویدی، در یک بافت فرهنگی فعالیت می‌کردند تا کاری منسجم به مخاطب ارائه کنند اما متأسفانه یکی از مشکلات امروز ما گسستگی فرهنگی در شاخه‌های مختلف هنری به‌ویژه، موسیقی و ادبیات است.

 • چرا جایزه نوبل به نویسندگان ایرانی نمی‌رسد؟

  چرا جایزه نوبل به نویسندگان ایرانی نمی‌رسد؟

  مدیر جایزه ادبی «مهرگان» با اشاره به اهمیت جوایز ادبی معتبر بین‌المللی مثل نوبل، دلیل ناکامی نویسندگان ایرانی را در این عرصه تشریح کرد.

 • ماجراهای "بهارستان"

  ماجراهای "بهارستان"

  بابک بهداد، کارگردان مستند «بهارستان خانه ملت» در نشست نقد این فیلم، ضمن بیان توضیحاتی درباره آن، از ساخت مستند جدید خود درباره تاریخ بندر انزلی نیز خبر داد.

 • اربعین در راه است

  اربعین در راه است

  بیست‌وسه سال است که آستان امامزاده جعفر (ع) تجلی‌گاه ابراز ارادت به ساحت مقدس مصباح هدایت و میعادگاه عزادارانی است که قدم‌های خود را نذر ظهور بقیه‌الله (عج) کرده‌اند.

سرویس ورزشی اصفهان

سرویس عکس اصفهان

سرویس شهرستانها اصفهان

 • 230 پروژه آموزشی نیمه تمام در استان اصفهان

  230 پروژه آموزشی نیمه تمام در استان اصفهان

  مدیرکل اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان گفت: ۲۳۰ پروژه احداث مراکز آموزشی ناتمام در استان وجود دارد که باید این پروژه های نیمه تمام هر چه سریع تر به پایان برسند.

 • خشت می مالم که اینجا را حسینیه کنم

  خشت می مالم که اینجا را حسینیه کنم

  مردم محلی بر این باورند که مکان حسینیه "گارسله" زمین بایری بوده است و شخصی به نام "رمضان" که کور مادرزاد بوده شبی خوابی می بیند و بر اساس این خواب در این زمین شروع به خشت مالیدن می کند. یکی از خان های محل دلیل کار وی را جویا می شود و وی می گوید: خشت می مالم که اینجا را حسینیه کنم.

 • خدمات دهی 6 موکب از شاهین‌شهر به زائران اربعین حسینی

  خدمات دهی 6 موکب از شاهین‌شهر به زائران اربعین حسینی

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شاهین‌شهر و میمه گفت: شهرستان شاهین‌شهر و میمه از زائران اربعین حسینی(ع) با شش موکب مستقر در کربلا و کاظمین پذیرایی می‌کند.

 • وحدت، استراتژی جمهوری اسلامی است

  وحدت، استراتژی جمهوری اسلامی است

  امروز همزمان با سراسر کشور، نماز عبادی و سیاسی جمعه در شهرستان های استان اصفهان برگزار شد و ائمه جمعه به موضوعاتی همچون لزوم وحدت در جامعه، بها دادن به جوانان، بزرگداشتن اربعین و اوضاع اقتصادی اشاره کردند.