سرویس اجتماعی اصفهان

 • اختلال تکاملی زبان در چه کودکانی وجود دارد؟

  اختلال تکاملی زبان در چه کودکانی وجود دارد؟

  دبیراجرایی همایش اختلال تکاملی زبان با بیان اینکه کودکان حدود دو تا دوسال ونیم باید حداقل بتواند ۵۰ کلمه بگویند و حتی به صورت دو کلمه ای نیز صحبت کنند، گفت: نخستین نشانه ابتلا به این اختلال در کودکان دیر حرف زدن آنها است.

 • حامی محیط‌ زیست باشیم

  حامی محیط‌ زیست باشیم

  کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شماره یک اصفهان گفت:حامیان محیط‌زیست در سبک زندگی خود به حفاظت از محیط‌زیست نیز توجه نشان می‌دهند، فراگیری این سبک زندگی می‌تواند منافع متعددی به دنبال داشته باشد.

 • پیش‌بینی هفته‌ای بارانی برای اصفهان

  پیش‌بینی هفته‌ای بارانی برای اصفهان

  کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: در طول هفته پیش رو، بعد از ظهرهای اصفهان افزایش ابر، بارش متناوب و گاهی همراه با رعد و برق را تجربه خواهد کرد.

 • غفلت از اصفهان خسارت جبران ناپذیری برای کشور خواهد داشت

  رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان:

  غفلت از اصفهان خسارت جبران ناپذیری برای کشور خواهد داشت

  رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اصفهان شهری متعلق به تمام مردم ایران و جهان شهری متعلق به تمام مردم جهان است. غفلت امروز از اصفهان می‌تواند خسارت جبران ناپذیری برای کل کشور به دنبال داشته باشد.

سرویس اقتصادی اصفهان

 • حقابه گاوخونی با ملاحظات اقتصادی و سیاسی ذبح شد

  عضو هیئت علمی مؤسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور:

  حقابه گاوخونی با ملاحظات اقتصادی و سیاسی ذبح شد

  عضو هیئت علمی مؤسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور گفت: مسئولان باید تالاب گاوخونی را ببینند که چگونه در پای ملاحظات اقتصادی و سیاسی ذبح شده است و اکنون نگران گرد نمک و ذرات به شدت آلاینده‌ای هستند که کیفیت زندگی مردم شرق اصفهان را به مخاطره انداخته است.

 • شهری که در معدن فرو می‌رود

  شهری که در معدن فرو می‌رود

  شهری که به زودی در انبوهی از نخاله ها و ضایعات معدنی فرو خواهد رفت و شمار زیادی از موجودات حیات وحش از آن بار بسته و به دنبال زیست‌بومی دیگر گریزان می شوند. این اتفاق عجیب است که تاکنون اقدام محیط زیستی در این خصوص انجام نشده و در سکوتی ویرانگر، این منطقه در معرض خطر «تخریب انسان» قرار گرفته است.

 • صادراتی که صادرکننده واقعی ندارد

  صادراتی که صادرکننده واقعی ندارد

  اگرچه اصفهان با داشتن بیش از ۹ هزار واحد صنعتی و یدک کشیدن الفاظی همچون قطب طلا، سنگ، فرش و ... توان و پتانسیل بالایی در صادرات دارد و آمارهای گمرک استان نیز حاکی از افزایش صادرات به لحاظ ارزی است، اما به گفته فعالان این حوزه در عمل هنوز نتوانسته ایم از این ظرفیت ها در راستای صادرات پایدار استان بهره ببریم.

 • برگزاری همزمان سه نمایشگاه در اصفهان

  برگزاری همزمان سه نمایشگاه در اصفهان

  نمایشگاه اصفهان طی چهار روز میزبان سه نمایشگاه همزمان خواهد بود تا فعالان حوزه در و پنجره، تجهیزات فروشگاهی و مبلمان و دکوراسیون اداری، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود را به نمایش بگذارند.

سرویس سیاسی اصفهان

سرویس علمی و آموزشی اصفهان

سرویس فرهنگی و هنری اصفهان

 • منصف باشید

  احمدی‌فر؛

  منصف باشید

  رئیس حوزه هنری اصفهان در واکنش به مصاحبه یکی از هنرمندان تئاتر، درباره فعالیت‌هایی که این نهاد در جهت حمایت از تئاتر اصفهان انجام داده توضیحاتی را بیان کرد.

 • هر گردشگر، یک سفیر صلح

  هر گردشگر، یک سفیر صلح

  یک روانشناس و متخصص بازاریابی، معتقد است که تبلیغات مناسب برای خصیصه مهمان‌نوازی ایرانیان، موجب افزایش گردشگر و در نتیجه، به نمایش گذاشتن تصویر خوبی از ایران در ذهن جهانیان می‌شود.

 • "روزها و رازها" با تاخیری 11 ساله

  "روزها و رازها" با تاخیری 11 ساله

  یک کارگردان که سریال او پس از گذشت ۱۱ سال از تلویزیون پخش‌ شده گفت: حتی اگر بهترین کار در زمان نامناسب به نمایش گذاشته شود، شکست می‌خورد.

 • برای اسکار، پیشینه مهم است نه شانس

  رهگذر؛

  برای اسکار، پیشینه مهم است نه شانس

  اشکان رهگذر، که انیمیشن «آخرین داستان» او، به فهرست ۳۲ اثر واجد رقابت در بخش انیمیشن اسکار ۲۰۲۰  راه‌یافته، توضیحاتی را درباره چندوچون این راه‌یابی بیان کرد.

سرویس ورزشی اصفهان

سرویس شهرستانها اصفهان