سرویس اجتماعی اصفهان

سرویس اقتصادی اصفهان

 • تقاضایی برای سکه و طلا در ایران نداریم

  رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان:

  تقاضایی برای سکه و طلا در ایران نداریم

  رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان گفت: با وجودی که بازار طلای جهانی تحت تاثیر نگرانی های بین المللی درباره وضعیت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا با افزایش روبرو شده است، اما در بازار ایران قیمت طلا و سکه رو به کاهش رفته و ارزانتر از بازار جهانی شده است.

 • سراب گاوخونی

  سراب گاوخونی

  اگرچه مطابق مصوبه شورای عالی آب، نیاز زیست محیطی رودخانه‌ها و تالاب‌ها بعد از آب شرب در اولویت است، اما در سال‌های گذشته با بی‌توجهی به این مصوبه، قانون را زیرپا گذاشته‌ایم و نه تنها زاینده‌رود بلکه تالاب گاوخونی را از حقابه خود محروم کرده ایم.

 • مردم تمایل کمتری به خرید گوشت‌های وارداتی دارند

  رئیس اتحادیه گوشت قرمز اصفهان:

  مردم تمایل کمتری به خرید گوشت‌های وارداتی دارند

  رئیس اتحادیه گوشت قرمز اصفهان گفت: گوشت‌های وارداتی در تنظیم بازار این محصول تاثیرگذار است، اما به دلیل اینکه کیفیت گوشت کشتارگاه ایران با خارج متفاوت است، مردم تمایل به خرید گوشت کشتار داخل دارند.

 • گاوخونی لب تَر کرد؛ آبگیری نکرد

  گاوخونی لب تَر کرد؛ آبگیری نکرد

  ۲۶ سال پیش در سال ۱۳۷۲ آخرین باری بود که حقابه تالاب گاوخونی به صورت کامل داده و سیراب شد، اما طی سال‌های گذشته حقابه زاینده رود و تالاب بین‌المللی گاوخونی داده نشد و به گفته حشمت‌الله انتخابی اگرچه امروز اندک حقابه ای برای گاوخونی رها شده است، اما وزارت نیرو از سال ۱۳۸۶ به بعد به زاینده‌رود و گاوخونی بدهکار است.

سرویس سیاسی اصفهان

سرویس علمی و آموزشی اصفهان

سرویس فرهنگی و هنری اصفهان

 • حال و هوای حرم یار + فیلم

  حال و هوای حرم یار + فیلم

  این داغ، آن قدر تازه است که می‌توان گفت فقط چهل روز از روزی که اباعبدالله (ع)، در گودال قتلگاه جان به جانان سپرد گذشته است.

 • چرا نیویورک‌تایمز هنوز زنده است؟

  چرا نیویورک‌تایمز هنوز زنده است؟

  مثل همه رسانه‌های چاپی ایران، نیویورک‌تایمز نیز زمانی با تهدید تعطیلی روبرو بود اما با به‌کارگیری ترفندهایی توانست از پس این مشکلات بربیاید.

 • یادی از یک خوشنویسِ زنده‌یاد

  یادی از یک خوشنویسِ زنده‌یاد

  هم‌زمان با هفته ملی خوشنویسی، نمایشگاهی از آثار زنده‌یاد علی باطنی در گالری نقش‌خانه برپاشده است.

 • قیام هنر علیه سرطان

  قیام هنر علیه سرطان

  گالری دیدار، به بهانه ماه جهانی آگاهی‌بخشی درباره سرطان سینه، میزبان نمایشگاهی به نام «چنگار» با آثاری از کتایون زاهدیان است.

سرویس ورزشی اصفهان

سرویس عکس اصفهان

 • مراسم تعزیه روز اربعین در امامزاده شاه کرم اصفهان

  مراسم تعزیه روز اربعین در امامزاده شاه کرم اصفهان

  مراسم تعزیه روز اربعین شنبه ۲۷ مهرماه با حضور هزاران نفر از عزاداران حسینی در امامزاده شاه کرم اصفهان برگزار شد.

 • آبگیری تالاب «گاوخونی»

  آبگیری تالاب «گاوخونی»

  تالاب گاوخونی یکی از تالاب‌های مشهور جلگه مرتفع مرکزی ایران است. گاوخونی با داشتن منابع زیستی غنی، در گذشته‌های نه چندان دور پناهگاه پرندگان مهاجر بود، اما به دلیل خشکسالی و نبود مدیریت صحیح در این سال‌ها از حقابه خود محروم ماند. البته در سیل ابتدای امسال میزان اندکی آب به گاوخونی رسید، اما خشکی این تالاب و غبار ریزگردهای آن همچنان رخ نمایی می‌کرد. اما بالاخره مهرماه امسال عزمی از سوی مدیران برای تحویل حقابه تالاب ایجاد شد و از دوم تا ۲۰ مهرماه جاری حجم آبی به میزان دو میلیون و ۲۴۱ هزار مترمکعب از بند شاخ کنار روانه تالاب گاوخونی شد.

 • منطقه حفاظتی «یخاب»
 • دیدار تیم‌های فوتبال سپاهان و ذوب آهن

  دیدار تیم‌های فوتبال سپاهان و ذوب آهن

  از هفته ششم لیگ برتر فوتبال، تیم‌های سپاهان و ذوب آهن، عصر جمعه ۱۲ مهرماه، در ورزشگاه نقش جهان به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه دو بر صفر به سود تیم سپاهان به پایان رسید.

سرویس شهرستانها اصفهان

 • اریسمان میزبان برگزاری"روایت نینوا"

  اریسمان میزبان برگزاری"روایت نینوا"

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نطنز گفت: هجدهمین مراسم آئینی «روایت نینوا» بعدازظهر روز اربعین در روستای تاریخی اریسمان از توابع بخش امامزاده آقا علی عباس(ع) شهرستان نطنز برگزار می‌شود.

 • جنگ امروز، جنگ اراده‌هاست

  جنگ امروز، جنگ اراده‌هاست

  امروز هم‌زمان با سراسر کشور، نماز عبادی سیاسی جمعه در شهرستان‌های استان اصفهان برگزار شد و ائمه جمعه به موضوعاتی همچون دستگیری روح‌الله زم، دستاوردهای سپاه پاسداران، اهمیت مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی و شکست طرح‌های دشمنان اشاره کردند.

 •  بانوان ورزشکار از مردان جلو زدند

   بانوان ورزشکار از مردان جلو زدند

  رئیس اداره ورزش و جوانان اردستان گفت: بانوان ورزشکار اردستان نسبت به مردان فعال‌تر هستند و مدال‌های بیشتری را در مسابقات استانی و کشوری کسب کرده‌اند.

 • قیمت هر کیلو مرغ بالای 13500 تومان تخلف است

  مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان:

  قیمت هر کیلو مرغ بالای 13500 تومان تخلف است

  مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: قیمت مرغ کیلویی 12900 تومان است و با توجه به هزینه‌های جانبی نهایت هر کیلو به مبلغ 13500 تومان به مصرف کننده می‌رسد. قیمت بیشتر از این مبلغ تخلف صنفی است و برخورد و کنترل آن در حوزه وظایف سازمان صنعت، معدن و تجارت قرار دارد.