سرویس اجتماعی مازندران

سرویس اقتصادی مازندران

سرویس سیاسی مازندران

سرویس علمی و آموزشی مازندران

 • بارندگی پاییزی پر از اما و اگر در مازندران!

  بارندگی پاییزی پر از اما و اگر در مازندران!

  شدت بارش باران در شمال ابتدا در فصل پاییز و سپس در فصل زمستان رخ می‌دهد و در فصل بهار بارندگی‌ها به نسبت دیگر فصول کمتر خواهد چراکه در این فصل هوا گرمتر و شرایط آب و هوایی به سمتی می‌رود تا زمین‌ها آماده کشت برنج و دیگر محصولات زراعی شود و رشد میوه‌ها را شاهد هستیم.

 • چرا یادگیری زبان انگلیسی ضرورتی مهم برای دانش آموزان است؟

  چرا یادگیری زبان انگلیسی ضرورتی مهم برای دانش آموزان است؟

  یک کارشناس حوزه علوم آموزشی و تربیتی معتقد است: دانش‌آموزان با مسلط شدن در یادگیری، خواندن و نوشتن در پایه سوم ابتدایی باید زبان انگلیسی را یاد بگیرند و اگر قانون حذف زبان انگلیسی در مدارس اعمال شود، ضربه بزرگی به تعلیم و تربیت کشور خواهد زد.

 • چه نوع لبنیاتی مصرف کنیم؟

  چه نوع لبنیاتی مصرف کنیم؟

  معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: لبنیات سنتی تنها یک محصول را در اختیار افراد با نیازها وخواسته‌های متفاوت قرار می‌دهد و این روند را برای سلامت مصرف کنندگان نامناسب است چراکه در جامعه براساس باورهای غلط لبنیات محلی نسبت به نوع صنعتی مفید تشخیص داده می‌شود.

 • بهره‌برداری چند باره از اراضی کشاورزی چالش برانگیز است

  بهره‌برداری چند باره از اراضی کشاورزی چالش برانگیز است

  عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور مازندران گفت: فرآیند کشت دوم تبعات جدی را در اراضی کشاورزی به وجود می‌آورد اما استقبال گسترده‌ای که در کشور ما از کشت دوم شد، در جاهای دیگر دنیا نشده و کشورهایی که اقدام به کشت دوم می‌کنند از نظر اقلیمی با کشور ایران تفاوت دارند.

سرویس فرهنگی و هنری مازندران

سرویس ورزشی مازندران

سرویس شهرستانها مازندران