سرویس اجتماعی مازندران

 • ۵ هزار دانشجو در کشور نابینا هستند

  مدیر کل دفتر امور مراکز توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی:

  ۵ هزار دانشجو در کشور نابینا هستند

  مدیر کل دفتر امور مراکز توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی گفت: حدود ۵ هزار نفر دانشجو از نابینایان هستند و تا زمانی که افراد خود را باور نداشته باشند نمی‌توان شاهد پیشرفت بود، اگر می‌بینم که بسیاری از روشندلان و معلولان به پیشرفت‌های خوبی رسیدند، نتیجه خودباوری است.

 • هیچ فرهنگی همانند فرهنگ اربعین نیست

  هیچ فرهنگی همانند فرهنگ اربعین نیست

  یک کارشناس مذهبی گفت: جمعیت زوار و ذوق و شوق آنان در اجتماع چند میلیونی بیانگر این است که هیچ فرهنگی همانند فرهنگ اربعین نیست.

 • منابع طبیعی مخالفتش با انتقال آب خزر را اعلام نکرده بود/ راهی به‌جز انتقال آب وجود ندارد

  معاون سازمان محیط زیست:

  منابع طبیعی مخالفتش با انتقال آب خزر را اعلام نکرده بود/ راهی به‌جز انتقال آب وجود ندارد

  درحالی‌که سازمان جنگل‌ها با انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی مخالف است، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست می‌گوید: سازمان جنگل‌ها پیش از این مخالفت خود را اعلام نکرده بود اما به هر حال بر اساس ارزیابی‌های وزارت نیرو هیچ راهکار دیگری به جز انتقال آب از دریای خزر برای جبران خشکسالی فلات مرکزی کشور وجود ندارد.

 • ویدئو/ چالش بر سر انتقال آب خزر به کویر

  ویدئو/ چالش بر سر انتقال آب خزر به کویر

  یک روز بعد از مخالفت رسمی اداره کل منابع طبیعی مازندران با طرح انتقال آب خزر به کویر، عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اجرای این طرح موافقت کرد. در نامۀ کمیته فنی اداره کل منابع طبیعی مازندران آمده است: «درصورت اجرای این طرح، بیش از ۱۱ کیلومتر از مسیر پیشنهادی انتقال لوله آب از جنگل‌های هیرکانی عبور می‌کند و تخریب زیادی برای جنگل و حیات وحش به دنبال دارد. در ادامه نمایندگان شهرهای شمالی در صحن علنی مجلس، مخالفت خود را با اجرای این طرح اعلام کرده‌اند. با این حال موافقت رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اجرای این طرح، راه انجام انتقال آب از خزر به سمنان را نشان می‌دهد.

سرویس اقتصادی مازندران

سرویس سیاسی مازندران

سرویس علمی و آموزشی مازندران

سرویس فرهنگی و هنری مازندران

 • سالن شماره ۲ سینما سپهر ساری آغاز به کار کرد

  سالن شماره ۲ سینما سپهر ساری آغاز به کار کرد

  مدیر امور سینمایی حوزه هنری مازندران سینما سپهر ساری گفت: سالن فوقانی سینما به همت موسسه «بهمن سبز حوزه هنری» بازسازی شده است و از تاریخ ۲۴ مهر ماه رسما آغاز به کار کرد.

 • ساخت فیلم کوتاه با عنوان"نقطه سر خط"در قائمشهر

  ساخت فیلم کوتاه با عنوان"نقطه سر خط"در قائمشهر

  مدیر آموزشگاه سینمایی جامعه امروز قائمشهر از ساخت فیلم کوتاه با عنوان"نقطه سر خط"در این شهرستان و ارسال آن به"جشنواره رشد"خبر داد.

 • پنجمین سمپوزیوم هنر و طبیعت با نام آخرین موج برگزار می‌شود

  پنجمین سمپوزیوم هنر و طبیعت با نام آخرین موج برگزار می‌شود

  دبیر پنجمین سمپوزیوم"بولا"از برگزاری پنجمین سمپوزیوم هنر و طبیعت در مازندران خبر داد و گفت: در روزهای ۲۱ تا ۲۴ آبان ماه ۹۸ پنجمین سمپوزیوم"بولا"را با نام آخرین موج، در پارک ساحلی جنگلی سیسنگان برگزار خواهد شد.

 • فراتر از ذهن در جنگل‌های هیرکانی

  فراتر از ذهن در جنگل‌های هیرکانی

  وقتی صحبت از آلودگی در جنگل می‌شود، ذهن‌ها تنها به سمت وجود زباله متمرکز شده که آن را هم تهدید جدی تلقی نمی‌کنند اما باید گفت این نعمت خدادادی در شمال کشور به رایگان در اختیار ما قرار داده شد تا برای نسل بعد حفظ شود و اگر از کنار همه این آلودگی‌ها به راحتی گذر کنیم به طور یقین در به شماره افتادن نفس‌های آن سهیم بوده‌ایم.

سرویس ورزشی مازندران

سرویس عکس مازندران

سرویس شهرستانها مازندران