تاپ سه دیدنی‌ها

 • مراسم اهداء جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

  ویدئو / منتخبی از لحظات به‌یادماندنی جام‌جهانی روسیه

  جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه بعد از برگزاری ۶۴ دیدار با قهرمانی تیم ملی فوتبال فرانسه به پایان رسید. در این ویدئو منتخبی از لحظات به‌یادماندنی این رویداد بزرگ ورزشی را شاهد خواهید بود؛ لحظاتی که تا چهار سال آینده و شاید تا سال‌های سال در اذهان باقی بماند.

 • ربات پرنده ای که جاده ها را تعمیر می‌کند

  ویدئو / این پهپاد، جاده‌ها را تعمیر می‌کند

  محققان دانشگاه لیدز انگلستان پهپادی طراحی کرده‌اند که قادر است حفره‌ها و خرابی‌های سطح جاده‌ها را شناسایی و با استفاده از تجهیزاتی که در آن وجود دارد، به بازسازی مسیر عبور خودروها اقدام کند.

 • 57711214.jpg

  ویدئو / ربات پرنده با قابلیت تغییر شکل

  محققان دانشگاه توکیو ربات پرنده هدایت‌پذیری با نام «دراگون» طراحی کرده‌اند که از چندین ربات هدایت‌پذیر کوچک با قابلیت تغییر شکل به هنگام پرواز تشکیل شده است. این ربات علاوه بر اینکه می‌تواند به شکل‌های مختلفی مانند مربع یا خمیده درآید، می‌تواند با توجه به فضایی که قرار است از آن عبور کند، به صورت خودکار تغییر شکل دهد. ارتقای این تکنولوژی می‌تواند برای عملیات‌های امداد و نجات کاربرد داشته باشد.

 • پرواز

  ویدئو / پرواز انسان‌های پرنده در میان ابرها

  وینگ‌ سوت یا لباس بالدار، تجربه‌ای از پرواز را به انسان هدیه می‌کند و جزو ورزش‌های خاص و بسیار پرهیجان محسوب می‌شود. وینگ سوت برای افرادی که تجربه‌اش می‌کنند حس واقعی پرنده بودن را ایجاد می‌کند؛ البته پرنده‌ای که با سرعت سرسام‌آوری حرکت می‌کند و هوا را شکافته و مسیر قابل ملاحظه‌ای را طی می‌کند و سپس با باز شدن چتر به راحتی روی زمین فرود می‌آید. در این ویدئو نمونه‌ای شگفت‌انگیز از این ورزش زیبا را خواهید دید.

 • مراسم اهدا جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

  ویدئو / اهداء مدال و جام قهرمانی ۲۰۱۸ روسیه

  مراسم اهداء مدال‌های طلا و نقره به اعضای تیم‌های ملی فوتبال فرانسه و کرواسی و اهداء جام قهرمانی به تیم ملی فرانسه، بعد از برگزاری دیدار نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برگزار شد.

 • فینال جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

  ویدئو / خلاصه دیدار نهایی جام‌جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

  دو تیم فرانسه و کرواسی در دیدار نهایی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه برابر یکدیگر به میدان رفتند که این دیدار با برتری چهار بر دو فرانسه به پایان رسید تا این تیم قهرمان این رقابت‌ها شود.

 • دیدار رده‌بندی جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه؛ دیدار تیم‌های انگلیس و بلژیک

  ویدئو / خلاصه دیدار بلژیک و انگلیس در جام ۲۰۱۸

  دو تیم بلژیک و انگلیس در دیدار رده‌بندی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه برابر هم به میدان رفتند که این دیدار با برتری دو بر صفر بلژیک به پایان رسید تا این تیم با کسب بهترین نتیجۀ خود در تاریخ جام‌های جهانی در رده سوم جهان قرار گیرد.

 • بزرگ‌ترین مجموعه تفریحی و گردشگری آکواریوم و باغ خزندگان ایران

  ویدئو/ بزرگترین آکواریوم ایران در بندر انزلی

  بزرگترین مجموعه تفریحی و گردشگری آکواریوم و باغ خزندگان ایران، اوایل تیرماه امسال در منطقه آزاد انزلی افتتاح شد. این مجموعه در زیربنایی به مساحت بیش از ۱۰ هزار متر مربع و در چهار طبقه با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی راه‌اندازی شده است. در این مجموعه بزرگترین تونل آکواریوم کشور، باغ خزندگان، شهربازی، بولینگ، سینمای چندبعدی، سوئیت اقامتی و بخش‌های تجاری و خدماتی وجود دارد. در این آکواریوم بیش از ۳۵۰ گونه از زیباترین و نادرترین ماهی‌ها از پنج قاره جهان به نمایش گذاشته شده است.

 • موسیقی فیلم؛ «داستان عامه پسند»

  ویدئو / موسیقی فیلم؛ «داستان عامه‌پسند»

  «داستان عامه‌پسند» فیلمی آمریکایی به کارگردانی «کوئنتین تارانتینو» و محصول سال ۱۹۹۴ است که توانست نخل طلای جشنواره کن در سال ۹۴ را ازآنِ تارانتینو کند و نامزد دریافت هفت جایزه اسکار شود. برای این فیلم هیچ موسیقی جدیدی ساخته نشد و تارانتینو آهنگ‌های مختلفی از موسیقی‌های عامه‌پسند سال‌های گذشته آمریکا را انتخاب کرد.

 • مرحله نیمه نهایی جام‌جهانی روسیه؛ دیدار تیم‌های انگلیس و کرواسی

  ویدئو / خلاصه دیدار انگلیس و کرواسی در جام ۲۰۱۸

  دیدار تیم‌های فوتبال انگلیس و کرواسی در چارچوب مرحله نیمه نهایی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸، با برد دو بر یک کرواسی و صعود این تیم به فینال پایان یافت. در این ویدئو خلاصه این دیدار را تماشا خواهید کرد.

 • فرانسه و بلژیک

  ویدئو / خلاصه دیدار فرانسه و بلژیک در جام ۲۰۱۸

  دیدار تیم‌های فوتبال فرانسه و بلژیک در چارچوب مرحله نیمه نهایی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸، با برد یک بر صفر فرانسه و صعود این تیم به فینال پایان یافت. در این ویدئو خلاصه این دیدار را تماشا خواهید کرد.

 • روسیه

  ویدئو / خلاصه دیدار روسیه و کرواسی در جام ۲۰۱۸

  دیدار تیم‌های فوتبال روسیه و کرواسی در چارچوب مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸، با نتیجه دو بر دو در وقت قانونی پایان یافت و در نهایت تیم کرواسی در ضربات پنالتی به پیروزی رسید. در این ویدئو خلاصه این دیدار را تماشا خواهید کرد.

 • مرحله یک‌چهارم جام‌جهانی روسیه؛ دیدار تیم‌های سوئد و انگلستان

  ویدئو / خلاصه دیدار سوئد و انگلیس در جام ۲۰۱۸

  دیدار تیم‌های فوتبال سوئد و انگلیس در چارچوب مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸، با برد دو بر صفر انگلیس و صعود این تیم به دور بعد پایان یافت. در این ویدئو خلاصه این دیدار را تماشا خواهید کرد.

 • جنگ ویتنام

  ویدئو / ۱۰ هزار روز جنگ - قسمت آخر

  جنگ آمریکا و ویتنام بیش از هر جنگ دیگری در قرن گذشته به طول انجامید. آمریکایی‌ها سالانه ۵۰۰ هزار تن بمب در این کشور فرریختند و جنگل‌ها را سوزاندند اما سرانجام پس از ۱۰ هزار روز با ۴۵ هزار کشته، ۳۰۰ هزار زخمی و صرف ۱۵۰ میلیارد دلار هزینه از آنجا خارج شدند. این ویدئو قسمت آخر مستند «ویتنام؛ ۱۰ هزار روز جنگ» است که در شبکه CBC ساخته شده و گزیده آن بصورت دوبله‌شده از شبکه مستند بازپخش شده است.

 • دیدار تیم‌های برزیل و بلژیک

  ویدئو / خلاصه دیدار برزیل و بلژیک در جام ۲۰۱۸

  دیدار تیم‌های فوتبال برزیل و بلژیک در چارچوب مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸، با برد دو بر یک بلژیک و صعود این تیم به دور بعد پایان یافت. در این ویدئو خلاصه این دیدار را تماشا خواهید کرد.

 • فرانسه

  ویدئو / خلاصه دیدار اروگوئه و فرانسه در جام ۲۰۱۸

  دیدار تیم‌های فوتبال اروگوئه و فرانسه در چارچوب مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸، با برد دو بر صفر فرانسه و صعود این تیم به دور بعد پایان یافت. در این ویدئو خلاصه این دیدار را تماشا خواهید کرد.

 • موسیقی فیلم؛ «فهرست شیندلر»

  ویدئو / موسیقی فیلم؛ «فهرست شیندلر»

  «فهرست شیندلر» فیلمی به کارگردانی «استیون اسپیلبرگ» و محصول سال ۱۹۹۳ است. این فیلم توانست چند جایزه اسکار از جمله برای بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را به دست بیاورد. موسیقی این اثر ساخته «جان ویلیامز»، آهنگساز، رهبر ارکستر و پیانیست آمریکایی و از سرشناس‌ترین چهره‌های دنیای موسیقی فیلم است.

 • مناظره میان انسان و حیوان

  ویدئو / وقتی کامپیوتر با انسان مناظره می‌کند

  مشکلات جهان بیشتر وقت‌ها دلایل مشخصی ندارند، در غیر اینصورت انسان‌ها به بحث با یکدیگر نمی‌پرداختند. چیزی که سعی داریم به آن برسیم این است که نشان دهیم انسان و ماشین می‌توانند با یکدیگر یک بحث منطقی و ارزشمند داشته باشند. این ویدئو در حقیقت نشان می‌دهد که یک سیستم کامپیوتری می‌تواند به گفت‌وگوی ما نکاتی اضافه کند یا با ارائه حقایق و نوع متفاوتی از گفت‌وگو، در تصمیم‌گیری‌ها به ما کمک کند.

 • کلمبیا

  ویدئو / خلاصه دیدار کلمبیا و انگلیس در جام ۲۰۱۸

  دیدار تیم‌های فوتبال کلمبیا و انگلیس در چارچوب مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸، با نتیجه یک بر یک در وقت قانونی پایان یافت و در نهایت تیم انگلیس در ضربات پنالتی به پیروزی رسید. در این ویدئو خلاصه این دیدار را تماشا خواهید کرد.

 • بلژیک

  ویدئو / خلاصه دیدار ژاپن و بلژیک در جام ۲۰۱۸

  دیدار تیم‌های فوتبال ژاپن و بلژیک در چارچوب مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸، با برد سه بر دو بلژیک و صعود این تیم به دور بعد پایان یافت. در این ویدئو خلاصه این دیدار را تماشا خواهید کرد.