تاپ سه خبر

 • گل‌های هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال

  ویدئو / گل‌های هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال ایران

  هفته پانزدهم هجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال کشورمان با برگزاری هشت دیدار طی روزهای پنجشنبه تا شنبه (۱۵ تا ۲۴ آذر) به پایان رسید. در این ویدئو گل‌های هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال (جام خلیج فارس) را می‌بینید.

 • ازدحام ایمن، سیستمی ایمنی جاده‌ای

  ویدئو / راهی نوین برای ایمنی بیشتر و ترافیک کمتر

  شرکت هوندای ژاپنی با معرفی یک فناوری جدید می‌تواند مشکل سنگینی ترافیک را یک بار برای همیشه حل کرده و ایمنی جاده‌ها را به طور قابل ملاحظه‌ای تقویت کند. این سیستم ایمنی جاده‌ای که «ازدحام ایمن» نام گرفته، از ارتباطات بین وسایل نقلیه استفاده می‌کند و هدف آن بهبود ترافیک و ایمنی در خیابان‌ها و جاده‌هاست. این طرح مفهومی نشان می‌دهد که ارتباط خودرو به خودرو چگونه می‌تواند جریان ترافیک و ایمنی را در شرایط مختلف بهبود بخشد.

 • مجروح شدن خبرنگار العالم در حین پوشش خبری در نوار غزه

  ویدئو / زخمی‌شدن یک خبرنگار در حین پوشش خبری در غزه

  «اسراء البحیصی»، خبرنگار شبکه خبری العالم در شرق غزه، بر اثر شلیک گلوله پلاستیکی از سوی نظامیان رژیم صهیونیستی مجروح شد. این اتفاق در زمان ارتباط زنده البحیصی با تهران و پوشش خبری تظاهرات «جمعه بازگشت» رخ داد. نظامیان صهیونیست سعی کردند با هدف گرفتن تیم خبری مستقر در محل تظاهرات، پوشش خبری این رویداد را با اخلال مواجه کنند.

 • کشف فرآیندهای یادگیری و فراموش کردن در مغز

  ویدئو / مغز چطور یاد می‌گیرد و چطور فراموش می‌کند؟

  دانشمندان در سال‌های اخیر متوجه شده‌اند مغز انسان برای اینکه خاطرات جدید را ثبت کند، گاه اطلاعات و خاطرات قدیمی‌ را حذف می‌کند. برای نخستین‌بار تیمی از «مؤسسة پژوهشی اسکریپس» نحوة عملکرد فیزیولوژی مغز هنگام شکل‌گیری و فراموش کردن خاطرات و اطلاعات را کشف کرده است. محققان متوجه شده‌اند «نورون دوپامین» که جزو نورون‌های پرتابی در مغز است، هم مسئولیت فرآیند یادگیری و هم خارج کردن خاطرات از ذهن را بر عهده دارد. وقتی نورون دوپامین خاطره جدیدی را ثبت می‌کند، همزمان فرآیند حذف خاطرات قدیمی‌تر را انجام می‌دهد که این فرآیند مانع از پر شدن بیش از حد ذهن می‌شود.

 • 6981.jpg

  ویدئو / اختتامیه هفتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی

  هفتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان ایران که به همت جهاد دانشگاهی برگزار شد و دانشگاه علم و فرهنگ میزبان مرحله نهایی آن بود، ظهر سه‌شنبه (۲۰ آذر) با برپایی مراسم اختتامیه به پایان رسید.

 • ش

  ویدئو / مناظرۀ پایانی بر سر بستن تنگه هرمز

  واپسین مناظرۀ مرحله پایانی هفتمین دوره مسابقه ملی مناظره دانشجویان ایران، صبح سه‌شنبه (۲۰ آذر) از سوی جهاد دانشگاهی، در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد. موضوع مناظره نهایی، این پرسش بود که «آیا تهدید به بستن تنگه هرمز، سیاست مؤثری در برابر فشارهای بین‌المللی و تهدیدات خارجی است؟» مناظره نهایی بین تیم‌های «راه سبز امید» از استان اصفهان و «جیم» برگزار شد که در نهایت گروه جیم به مقام نخست دست یافت.

 • سخنان روحانی پس از نشست سران سه قوه

  ویدئو / سخنان روحانی پس از نشست سران سه قوه

  حسن روحانی، رییس‌جمهور پس از نشست مشترک سران سه قوه که - سه‌شنبه ۲۰ آذر- برگزار شد، اظهار کرد: در بخش اقتصاد در هفته‌های گذشته چارچوبی را تنظیم کرده بودیم که سیاستهای این چارچوب به نحوی مسأله بودجه سال آینده را هم در بر می‌گرفت.

 • 4168.jpg

  ویدئو / حد و حدود دخالت دانشگاه در نحوه پوشش دانشجویان

  پنجمین و آخرین مناظرۀ روز دوم مرحله پایانی هفتمین دوره مسابقه ملی مناظره دانشجویان ایران، بحث بر سر این موضوع بود که «آیا مسئولان دانشگاه باید در نحوه پوشش دانشجویان در محیط دانشگاه دخالت کنند یا خیر؟» دو گروه از دانشجویان موافق و مخالفِ این موضوع، درباره آن مناظره کردند.

 • 6847.jpg

  ویدئو / برخورد نیروی انتظامی با کولبران چگونه باشد؟

  برخورد نیروی انتظامی با کولبری باید همانند سایر مظاهر قاچاق باشد؟ این پرسشی است که دو گروه از دانشجویان، در چهارمین مناظرۀ دومین روز مرحله پایانی هفتمین دوره مسابقه ملی مناظره دانشجویان ایران بر سر آن بحث کردند.

 • Debate 6.jpg

  ویدئو / بحث درباره خروج یا عدم خروج ایران از برجام

  در سومین مناظره از دومین روز مرحله پایانی هفتمین دوره مسابقه ملی مناظره دانشجویان ایران، دو گروه از دانشجویان بر سر این موضوع که در صورتی که اروپا قادر به جبران زیان‌های ناشی از خروج آمریکا از برجام نباشد، آیا ایران باید از برجام خارج شود یا خیر، مناظره کردند.

 • 6874168.jpg

  ویدئو / انتقاد صریح روحانی از منتقدان FATF

  جلسه رئیس‌جمهور با وزیر، معاونان و مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی، صبح دوشنبه - ۱۹ آذر - در ساختمان این وزارتخانه برگزار شد. حسن روحانی در بخشی از سخنان خود گفت: یک نفر از یک گوشه‌ای که نمی‌دانیم کجاست، مردم را تحریک می‌کند که اگر FATF امضا شود یا با گروه اقدام مالی کار کنیم، اسلام از دست می‌رود. ای‌کاش اسلام را می‌فهمید، بعد می‌گفت اسلام از دست می‌رود.

 • Debate 5.jpg

  ویدئو / دلیل اصلی تضعیف اخلاق حرفه‌ای اساتید و دانشجویان

  در دومین مناظرۀ روز دوم مرحله پایانی هفتمین دوره مسابقه ملی مناظره دانشجویان ایران، دو گروه از دانشجویان بر سر این موضوع مناظره کردند که آیا اصلی‌ترین علت تضعیف اخلاق حرفه‌ای اساتید و دانشجویان در دانشگاه‌ها، کمّی‌گرایی است؟

 • Debate4.jpg

  ویدئو / استقلال مالی دانشگاه‌ها، آن‌ها را توسعه می‌دهد؟

  استقلال مالی دانشگاه‌ها لازمۀ توسعه علمی آن‌هاست. این گزاره‌ای است که دو گروه از دانشجویان موافق و مخالف در نخستین مناظرۀ دومین روز از مرحله پایانی هفتمین دوره مسابقه ملی مناظره دانشجویان ایران درباره آن بحث کردند.

 • آموزش مربوط به آسیب‌های جنسی

  ویدئو / آموزش مربوط به آسیب‌های جنسی از چه سِنی آغاز شود؟

  در ششمین و آخرین مناظرۀ روز نخست مرحله پایانی هفتمین دوره مسابقه ملی مناظره دانشجویان ایران، دو گروه از دانشجویان مازندران و اصفهان بر سر این موضوع مناظره کردند که آیا برای جلوگیری از آسیب‌های جنسی، باید آموزش‌های مربوط به این حوزه از سنین کودکی آغاز شود؟

 • مناظره آزادی بیان

  ویدئو / بحث موافقان و مخالفان بر سر آزادی بیان

  مهمترین مانع کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها، احساس نبود آزادی بیان است؟ این موضوعی است که دو گروه از دانشجویان قزوین و البرز، در پنجمین مناظرۀ مرحله پایانی هفتمین دوره مسابقه ملی مناظره دانشجویان ایران بر سر آن بحث کردند.

 • هفتمین مسابقات ملی مناظره دانشجویان - رابطه خصوصی‌سازی با رانت و فساد

  ویدئو / رابطه خصوصی‌سازی با گسترش رانت و فساد

  مرحله پایانی هفتمین دوره مسابقه ملی مناظره دانشجویان ایران با مناظره دو گروه از دانشجویان تهران و هرمزگان ادامه یافت. موضوع این مناظره، بحث موافقان و مخالفانِ این گزاره بود که «خصوصی‌سازی در کشورهایی مانند ایران موجب گسترش رانت و فساد اقتصادی می‌شود».

 • 69146.jpg

  ویدئو / نقش انقلاب اسلامی در قدرت منطقه‌ای ایران

  سومین مناظرۀ مرحله پایانی هفتمین دوره مسابقه ملی مناظره دانشجویان ایران، با بحث درباره اینکه آیا «انقلاب اسلامی، ایران را به یک قدرت منطقه‌ای مستقل تبدیل کرد یا خیر؟» برگزار شد و دو گروه از دانشجویان دانشگاه‌های شهید بهشتی و خراسان رضوی بر سر این موضوع مناظره کردند.

 • 6874168.jpg

  ویدئو / برای مدیریت بحران آب باید کشاورزی را محدود کرد؟

  در دومین مناظرۀ مرحله پایانی هفتمین دوره مسابقه ملی مناظره دانشجویان ایران، دو گروه از دانشجویان گیلان و فارس بر سر این موضوع مناظره کردند که در شرایط فعلی و با امکانات موجود، آیا اولویت نخست برای مدیریت بحران آب، محدود کردن کشاورزی است؟

 • monazereh.jpg

  ویدئو / بیداری اسلامی متأثر از انقلاب اسلامی ایران بود؟

  در یکی از مناظره‌های مرحله پایانی هفتمین دوره مسابقه ملی مناظره دانشجویان ایران، دو گروه از دانشجویان خراسان رضوی و کرمانشاه بر سر این موضوع که آیا بیداری اسلامی منطقه متأثر از انقلاب اسلامی ایران بوده است یا خیر، مناظره کردند.

 • 58458.jpg

  ویدئو / افتتاح مراحل پایانی مناظره دانشجویی

  هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران که از سوی جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود، از فردا (یکشنبه) وارد مرحله پایانی خواهد شد. مراسم افتتحایه این دوره، عصر شنبه (۱۷ آذر) در محل خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) برگزار شد.