• شنبه / ۲ تیر ۱۳۹۷ / ۱۹:۱۳
  • دسته‌بندی: توپ و تور
  • کد خبر: 97040200887
  • خبرنگار : 71580

لیگ ملت های والیبال ۲۰۱۸

پیروزی تیم ملی والیبال ایران بر بلغارستان

پیروزی تیم ملی والیبال ایران بر بلغارستان

تیم‌ملی والیبال ایران در دومین دیدارش در هفته پایانی لیگ‌ ملت های والیبال ۲۰۱۸ رو در روی بلغارستان قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، در ادامه دیدار های روز دوم هفته پنجم و پایانی لیگ ملت های والیبال تیم ملی ایران در سالن آزادی و در حضور تنها ۲ هزار تماشاگر ایرانی میزبان بلغارستان بود که در پایان موفق شد با نتیجه 3 بر یک به برتری برسد.
شاگردان کولاکوویچ با کسب ششمین پیروزیشان مجموع امتیازاتشان را به عدد ۱۹ رساندند و به رده دهم جدول ده بندی صعود کردند. بلغارها هم با پنج پیروزی و ۱۵ امتیاز در رده دوازدهم قرار گرفتند.

در این دیدار برای تیم ملی والیبال ایران سعید معروف، میلاد عبادی پور، سامان فائزی، صابر کاظمی، علی شفیعی و مرتضی شریفی وارد زمین شدند و برای بلغارستان مارینکوف، گوتسف، پنچف، اوچیکوف، سگانوف و جورجیف در ترکیب قرار داشتند.

ست نخست؛ ۲۵-۲۲ ایران
امتیاز نخست بازی را ایران پس از درخواست ویدئو چک کسب کرد و در امتیاز دوم نیز بازهم با ویدیو چک حریف اختلاف را به دو امتیاز افزایش داد. پس از وقفه طولانی در زمان درخواست ویدیو چک بلغار ها اولین امتیاز را گرفتند اما در ادامه با امتیاز سرویس مستقیم کاظمی و توپ گیری در انتهای زمین ایران ۵ بر ۱ پیش افتاد. شاگردان کولاکوویچ برخلاف بازی روز گدشته برابر کره جنوبی امروز با تمرکز و دقت بیشتری بازی کردند و توانستند در زمان نخستین استراحت فنی ۸ بر ۲ از بلغار ها جلو بیفتند تا کار برای تیم خسته حریف برای جبران نتیجه سخت تر شود.
در حالیکه بلغارستان اسیر توپ گیری و دفاع های روی تور ایران بودند فائزی با تک دفاعی دیدنی ایران را به امتیاز ۱۰ رساند تا کنستانتینوف چاره ای به جز درخواست زمان استراحت برای متوفق کردن ایران نداشته باشد. با سرویس هدفدار معروف به جلوی زمین بلغارستان و دریافت حریف با مشکل مواجه شد و همین کافی بود تا مدافعان آماده ایران نتیجه را ۱۲ بر ۶ کنند. در ادامه کولاکوویچ به محص آنکه بلغارستان دو امتیاز متوالی گرفت درخواست زمان استراحت کرد تا اختلاف حفظ شود. بازیکنان ایران تا اواسط ست نخست احازه نزدیک شدن را به حریف ندادند تا دو تیم در امتیاز ۱۶ بر ۱۲ وارد دومین زمان استراحت فنی شوند.
با وجود آن که بلغارها تمام توانشان را به کار گرفته بودند اما توپ گیری های دیدنی حضرت پور و معروف این اجازه را به حریف نداد تا بازی همچنان با برتری ۲۰ بر ۱۶ ایران در جریان باشد.
در اوخر ست نخست بازیکنان بلغارستان با تمرکز بهتر و توپ‌ گیری خوب اختلاف را به دو امتیاز کاهش دادند تا در امتیاز ۲۳ بر ۲۱ کولاکوویچ دومین زمان استراحتش را نیز بگیرد. در نهایت ایران موفق شد ست نخست را با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ از آن خود کند.

ست دوم؛ ۲۵-۱۵ ایران
بازیکنان ایران در این ست نیز همانند ست گذشته بازی را طوفانی آغاز کردند و توانستند با کسب چند امتیاز متوالی سه بر صفر پیش بیفتند. در ادامه با امتیازی سرویس که بازیکن بلغارستان گرفت و آبشاری که عبادی پور به بیرون زد اختلاف به حداقل رسید اما این ایران بود که در نخستین زمان استراحت فنی ۸ بر ۶ از مهمانش جلو بود. پس از این وقفه فائزی با شناسایی مهاجم حریف و یک دفاع روی تور دیدنی نتیجه را ۱۰ بر ۷ به سود ایران کرد. در حالیکه بلغار ها تاکتیک خاصی برای مهار حملات متنوع ایران نداشته اند بازی ۱۴ بر ۱۰ شد تا کنستانتینوف نخستین زمان استراحتش را بگیرد. اما در ادامه باز هم عبادی پور یک امتیاز دیگر کسب کرد تا دو تیم‌در امتیاز ۱۶ بر ۱۰ به سود ایران وارد دومین زمان استراحت فنی شوند.
این پایان کار نبود و ملی پوشان ایران توانستند با وجود درخواست ویدیو چک سرمربی حریف دو امتیاز دیگر بگیرند تا در اواخر ست دوم نتیجه ۱۸ بر ۱۱ شود تا ایران در آستانه پیروزی در این ست قرار گیرد.
با ادامه امتیاز گیری ایران بازهم کنستانتینوف در امتیاز ۲۰ بر ۱۲ زمان استراحت گرفت اما این وقفه نیز برای متوقف کردن روند خوب تیمی ایران کافی نبود و باز هم ایران‌ بود که اختلاف را به ۱۰ امتیاز افزایش داد تا حساب کار ۲۲ بر ۱۲ شود. در پایان نیز والیبالیست های ایران توانستند با نتیجه قاطع ۲۵ بر ۲۰ به پیروزی برسند تا بازی در مجموع دو بر صفر شود.

ست سوم؛ ۲۳-۲۵ بلغارستان
در ست سوم بلغار ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند در دریافت اول و حمله بسیار پر اشتباه ظاهر سدند تا در همان ابتدا ایران ۴ بر صفر جلو بیفتد و همین کافی بود تا کنستانتینوف نخستین زمان استراحت را بگیرد. پس از این وقفه باز هم ایران بود که با توپ گیری های دیدنی معروف و در چند رفت و برگشت به امتیاز پنجم رسید. هرچند بلغار ها توانستند در لحظاتی بر بازی مسلط شوند اما بازیکنان ایران با ایجاد اختلاف چهار امتیازی ۸ بر ۴ از مهمانشان جلو افتادند.
بازیکنان ایران که عزمشان را برای کسب پیروزی در این دیدار جزم کرده بودند اجازه کاهش اختلاف را به حریف ننی دادند و با دفاع روی تور میرزاجانپور نتیجه ۱۲ بر ۷ به سود ایران جریان داشت. اما سپس بلغارها که دوس نداشتند دست خالی از این دیدار خارج شوند با سرویس های ریسکی دریافت عقب ایران را به مشکل انداختند  تا نتیجه ۱۲ بر ۱۱ شود و کولاکوویچ که خطر را بیخ گوشش می دید اولین زمان استراحت را درخواست کرد.
در حالی که با کاهش اختلاف از سوی حریف بازی حساس تر شده بود کاظمی با یک سرویس قدرتمند نتیجه را ۱۴ بر ۱۲ به سود ایران کرد. برتری دو امتیازی ایران تا اواسط ست سوم ادامه داشت و عبادی پور هم با آبشاری دیدنی نتیجه را ۱۸ بر ۱۵ به سود ایران کرد.
در ادامه بتزیکنان بلغارستان با سرویس های پرشی و کم اشتباه دریافت ایران را دچار مشکل کردند و در حالی که توپ ها به خوبی به معروف نمی رسید حریف دو دفاع روی تور انجام داد و بازی را در امتیاز ۱۸ به تساوی کشاند. تا کولاکوویچ دوباره زمان استراحت درخواست کند. خوشبختانه پس از وقفه به وجود آمده و توپ گیری حضرت پور، عبادی پور امتیاز ۲۰ را برای ایران کسب کرد تا اختلاف باز هم بیشتر شود. در حالی که نبرد پایاپای دو تیم در ست حساس سوم ادامه داشت  سرویس بازیکن بلعارستان به بیرون رفت تا نتیجه ۲۲ بر ۲۰ شود ولی گویا حریف که قصد باختن نداشت باز هم با سرویس های پر قدرت باعث شد تا ابشار کاظمی دفاع شود و نتیجه ۲۲ بر ۲۲ شد. در لحظات حساس پایانی به محض آن که ایران به امتیاز ۲۳ رسید کنستانتینوف زمان استراحت گرفت و پس از بازگشت به زمین بازی به تساوی رسید و با جمع کردن آبشار کاظمی به امتیاز ۲۴ رسیدند و در نهایت این بلغارستان بود که ست سوم را ۲۵ بر ۲۳ از آن خود کرد.

ست چهارم؛ ۲۵-۱۴ ایران
در حالیکه ایران برای پیروزی بر کل بازی و بلغار ها برای کشاندن بازی به ست پنجم در تلاش بودند تا این ست را از آن خود کنن بازی تا امتیاز ۳ برابر پیش رفت اما در ادامه بازیکنان ایران با استفاده از اشتباهات فردی حریف ۸ بر ۴ پیش افتادند. در ادامه با توپ گیری دریافت کنندگان ایران و پاسی که به کاظمی رسید او ایران ۹ بر ۵ پیش انداخت‌. با درخشش شریفی جوان در ست چهارم و عملکرد موفق او در توپ های برگشتی ایران توانست ۱۲ بر ۷ از بلغارستان جلو بیفتد و با خیال راحت تری بازی را ادامه دهد.
در اوسط ست چهارم کاظمی که آمار موفق در سرویس داشت باز هم توانست مس از برخود توپ به تور یک امتیاز مستقیم سرویس بگیرد تا نتیجه ۱۴ بر ۸ شود تا ایران بسیار به پیروزی در این بازی نزدیک شود. با تسلط کامل بازیکنان ایران بر جریان بازی اختلاف شش امتیازی تا دومین زمان استراحت فنی پابرجا ماند. پس از وقفه ایجاد شده بازهم شاگردان کولاکوویچ توانستند اختلاف را به هفت امتیاز افزایش دهند تا سرمربی بلغارستان را مجبور به گرفتن زمان استراحت کنند.
دریافت های عالی بازیکنان ایران و نیز جا خالی دیدنی معروف باعث شد تا نتیجه ۱۹ بر ۱۱ شود و ایران در آستانه پیروزی بر بازی قرار بگیرد. با دو آبشاری که مهاجمان بلغارستان به بیرون زدند حساب کار ۲۲ بر ۱۳ شد تا ایران با کسب ششمین بردش فاصله چندانی نداشته باشد. در پایان نیز تیم ملی والیبال ایران با برتری ۲۵ بر ۱۴ در ست چهارم موفق شد در مجموع سه بر یک از سد بلغارستان بگذرد و به رده دهم جدول رده بندی صعود کند.

تیم ملی والیبال ایران فردا(شنبه) در آخرین دیدارش در لیگ ملت های والیبال ۲۰۱۸ باید از ساعت ۱۸:۳۰ از آلمان میزبانی کند.
نتایج دیدار های روز دوم هفته پنجم لیگ ملت های والیبال به شرح زیر است:
استرالیا ۱ - آرژانتین ۳(۲۰-۲۵، ۱۹-۲۵، ۲۵-۲۰ و ۲۱-۲۵)
ژاپن ۱ - صربستان ۳(۲۶-۲۸، ۳۵-۳۳، ۲۱-۲۵ و ۱۸-۲۵)
برزیل ۳ - لهستان ۱(۲۵-۲۲، ۲۵-۲۳، ۲۳-۲۵ و ۲۵-۲۳)
آلمان ۳ - کره جنوبی صفر(۲۵-۲۳، ۲۵-۱۸ و ۲۵-۱۹)
چین صفر - کانادا ۳(۲۱-۲۵، ۲۳-۲۵ و ۲۲-۲۵)
ایران - بلغارستان()
آمریکا - روسیه(ساعت ۲۰)
ایتالیا - فرانسه(ساعت ۲۳)
انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.