تاپ سه دیدنی‌ها

 • دایمکسین ۱۹۳۳

  ویدئو / اسرارآمیزترین خودروهای تاریخ - قسمت دهم

  «خودروهای اسرارآمیز» نام مجموعه‌ای است که به تاریخچۀ تولید برخی خودروهای ماندگار در تاریخ این صنعت می‌پردازد. در دهمین قسمت از این مستند، به تاریخچه تولید دو خودروی «دایمکسین ۱۹۳۳» و «رودستر لاسن ۱۹۵۵» اشاره شده است.

 • ربات باغبان، باغچه شما را زیباتر می‌کند

  ویدئو / ربات باغبان، باغچه شما را زیباتر می‌کند

  محققان موفق به توسعه یک دستگاه رباتیک شدند که نقش باغبان را به خوبی ایفا می‌کند. این ربات به طور خودکار بر روند آبیاری نظارت کرده و از گیاهان محافظت می‌کند.

 • فانتوم کورسر مدل 1938

  ویدئو / اسرارآمیزترین خودروهای تاریخ - قسمت نهم

  «خودروهای اسرارآمیز» نام مجموعه‌ای است که به تاریخچۀ تولید برخی خودروهای ماندگار در تاریخ این صنعت می‌پردازد. در نهمین قسمت از این مستند، به تاریخچه تولید دو خودروی «فانتوم کورسر ۱۹۳۸» و «پنتر پاکارد ۱۹۵۴» پرداخته شده است.

 • پنج فیلم پرفروش هفته - ۲۶ مهر

  ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۲۶ مهر

  از میان فیلم‌های در حال اکران بر پرده سینماهای سراسر کشور، پنج فیلم توانسته‌اند رتبه‌های بالای جدول پرفروش‌ترین‌های هفته اخیر (۱۹ تا ۲۶ مهر ۱۳۹۶) را به خود اختصاص دهند. در این ویدئو این پنج فیلم را مرور می‌کنیم.

 • ۱۸ اکتبر، سالگرد درگذشت ادیسون

  ویدئو / ۱۸ اکتبر، سالگرد درگذشت ادیسون

  ۱۸ اکتبر، سالگرد درگذشت توماس ادیسون است؛ دانشمندی که اختراعات زیادی را برای زندگی بهتر بشر به ثبت رساند. او در سن ۸۴ سالگی در حالی که منتظر ثبت آخرین اختراعش بود، در آمریکا درگذشت.

 • باندیت بیتنینگ

  ویدئو / اسرارآمیزترین خودروهای تاریخ - قسمت هشتم

  «خودروهای اسرارآمیز» نام مجموعه‌ای است که به تاریخچۀ تولید برخی خودروهای ماندگار در تاریخ این صنعت می‌پردازد. در هشتمین قسمت از این مستند، تاریخچه تولید دو خودروی «نیوپورت کرایسلر» و «رودستر تاندربورن لبرون» هر دو مدل ۱۹۴۱ و خودروی «باندیت بیتنینگ» مدل دهه ۱۹۶۰ مرور می‌شود.

 • گروه موسیقی «شورآفرینان»

  ویدئو / شورآفرینی نابینایان، روی سن

  گروه موسیقی «شورآفرینان» در سال 1390 به ثبت رسید؛ گروهی که عمدتاً از افراد نابینا و کم‌بینا تشکیل شده است. نمونه‌ای از اجرای این گروه را در این ویدئو ببینید.

 • کودکان و مارها

  ویدئو / شجاعت کودکانه در مواجهه با مار

  با وجود اینکه ترس از مارها یکی از سه ترس رایج بشر در دنیا محسوب می‌شود، اما تصاویری از بازی خردسالان با مارها نشان می‌دهد که آنها ترسی از این موجودات خزنده ندارند. برخی محققان معتقدند از این الگو می‌توانیم برای مواجهه با ترس‌هایمان، بیاموزیم.

 • بدترین اشتباه یک دروازه‌بان

  ویدئو / بدترین اشتباه یک دروازه‌بان

  دروازه‌بانان فوتبال گاه مرتکب اشتباهات مهلک و گاه جبران‌ناپذیری می‌شوند؛ اشتباهاتی که می‌تواند سرنوشت یک تیم را عوض کند. در این ویدئو ۱۰ مورد از بدترین اشتباهات دروازه‌بانان فوتبال را مرور می‌کنیم.

 • 1958-Chevrolet-Corvette-01.jpg

  ویدئو / اسرارآمیزترین خودروهای تاریخ - قسمت هفتم

  «خودروهای اسرارآمیز» نام مجموعه‌ای است که به تاریخچۀ تولید برخی خودروهای ماندگار در تاریخ این صنعت می‌پردازد. در هفتمین قسمت از این مستند، با تاریخچه تولید دو خودروی «شورولت کوروت فنسی‌فری ۱۹۵۸» و «پاکار پردیکتور ۱۹۵۶» آشنا خواهید شد.

 • CHRYSLER_AIRFLOW.jpg

  ویدئو / اسرارآمیزترین خودروهای تاریخ - قسمت ششم

  «خودروهای اسرارآمیز» نام مجموعه‌ای است که به تاریخچۀ تولید برخی خودروهای ماندگار در تاریخ این صنعت می‌پردازد. ششمین قسمت از این مستند، شما را با تاریخچه تولید خودروی «کرایسلر تریتان ۱۹۳۲» و خودروی برقی «وستینگهاوس ۱۹۶۷» آشنا می‌کند.

 • Studewoodie.jpg

  ویدئو / اسرارآمیزترین خودروهای تاریخ - قسمت پنجم

  «خودروهای اسرارآمیز» نام مجموعه‌ای است که به تاریخچۀ تولید برخی خودروهای ماندگار در تاریخ این صنعت می‌پردازد. در پنجمین قسمت از این مستند، با تاریخچه تولید دو خودروی «استیشن واگن وودی استودبیکر ۱۹۴۷» و «بیوک وایلدکت ۱۹۵۳» آشنا می‌شوید.

 • 3158748.jpg

  ویدئو / پنج جنگنده قدرتمند جهان

  رقابت کشورهای مختلف در عرصه تولید تجهیزات و ادوات نظامی سال‌هاست که شکل گرفته و بویژه دو کشور آمریکا و شوروی - سابق - از دوران جنگ سرد در این زمینه وارد رقابت شده‌اند. پس از فروپاشی شوروی، روسیه این مسابقه را با رقیب دیرینه‌اش پی گرفته است. در این ویدئو، پنج جنگندۀ قدرتمند این دو کشور را معرفی می‌کنیم.

 • 2545.jpg

  ویدئو / اسرارآمیزترین خودروهای تاریخ - قسمت چهارم

  «خودروهای اسرارآمیز» نام مجموعه‌ای است که به تاریخچۀ تولید برخی خودروهای ماندگار در تاریخ این صنعت می‌پردازد. در چهارمین قسمت از این مستند، با تاریخچه تولید دو خودروی «فورد سدان مدل ۱۹۳۶» و «کرایسلر اسپشیال مدل ۱۹۵۳» آشنا می‌شوید.

 • بی.ام.و i3 اینگونه تولید می‌شود

  ویدئو / «بی.ام.و i3» اینگونه تولید می‌شود

  شرکت خودروسازی «بی.ام.و» مدل‌هایی را در طول چند دهه اخیر تولید کرده که بسیاری از آنها از محبوب‌ترین و باکیفیت‌ترین خودروهای جهان محسوب می‌شوند. این شرکت در تولید موتورسیکلت، موتور هواپیما و برخی حوزه‌های دیگر صنعتی نیز فعالیت‌های قابل توجهی داشته و دارد. از چند سال قبل که این شرکت به عرصه تولید خودروهای برقی و هیبریدی وارد شد، چند مدل را تولید کرده که تقریباً همگی پاسخ خوبی از کارشناسان و مشتریان دریافت کرده است. یکی از این مدل‌ها، i3 است که مراحل تولید آن را به صورت کوتاه در این ویدئو خواهید دید.

 • مسی و رونالدو

  ویدئو / ۲۵ گل فراموش‌نشدنی فوتبال

  فوتبال از جمله ورزش‌هایی است که هیجان بالایی دارد و همین امر موجب شده تا طرفداران زیادی در دنیا برای خود دست و پا کند. یکی از اصلی‌ترین بخش‌های این ورزش که بر این هیجان می‌افزاید، گل‌هایی است که در بازی‌های مختلف به ثمر می‌رسد. در این ویدئو ۲۵ گل فراموش‌نشدنی تاریخ فوتبال جهان را می‌بینید.

 • قهوه

  ویدئو / داستان قهوه

  قهوه یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌های دنیا محسوب می‌شود. دوستداران قهوه که عمدتاً به صورت گرم سِرو می‌شود، می‌دانند که این نوشیدنی تنوع زیادی دارد. این تنوع، هم به نوع درست کردن و دم کردن قهوه مربوط می‌شود و هم به نوع دانه‌های قهوه. در این ویدئو با مهمترین انواع میوه یا همان دانه قهوه آشنا خواهید شد.

 • خودروی مفهومی «سدان تاکر»

  ویدئو / اسرارآمیزترین خودروهای تاریخ - قسمت سوم

  «خودروهای اسرارآمیز» نام مجموعه‌ای است که به تاریخچۀ تولید برخی خودروهای ماندگار در تاریخ این صنعت می‌پردازد. در سومین قسمت از این مستند، با تاریخچه تولید دو خودروی مفهومی «سدان تاکر» و «بندیکس SWC» آشنا می‌شوید.

 • مهمترین بنادر جنوبی ایران

  ویدئو / مهمترین بنادر جنوبی ایران

  مهمترین بنادر تجاری ایران، در جنوب کشور یعنی حاشیه خلیج فارس تا مرز آب کشور در دریای عمان (سواحل مکران) قرار دارد. میلیاردها دلار از صادرات و واردات کشور از طریق همین بنادر جابجا می‌شود. در این ویدئو، چند بندر جنوبی کشورمان نظیر بوشهر، خرمشهر، آبادان، شهید باهنر و چابهار معرفی خواهند شد.

 • تفاوت‌های گرافیکی «فیفا ۱۷» و «فیفا ۱۸»

  ویدئو / تفاوت‌های گرافیکی «فیفا ۱۷» و «فیفا ۱۸»

  بازی محبوب «فیفا ۲۰۱۸» که رونمایی و نسخه‌های کامپیوتری و مخصوص کنسول‌های بازی ارائه شده، تفاوت‌های گرافیکی آشکاری با نسخه قبلی آن دارد. مواردی نظیر فواصل دوربین از سوژه، نسبت ابعاد زمین و ورزشگاه، دقت ضربات بازیکنان به توپ و رعایت جزئیات در طراحی چهره‌ها، واقعی‌تر از گذشته شده است. در این ویدئو، با برخی از تفاوت‌های دو نسخۀ بازی «فیفا ۱۷» و «فیفا ۱۸» آشنا خواهید شد.