تاپ سه دیدنی‌ها

 • چند نوآوری هیجان‌انگیزِ ۲۰۱۷

  ویدئو / چند نوآوری هیجان‌انگیزِ ۲۰۱۷

  پیشرفت بشر مرزهای فراوانی را درنوردیده و در سال‌های اخیر ایده‌های مختلفی که پیش‌تر شبیه آرزو و رؤیا بود، طراحی و ساخته شده است. در این ویدئو به سه نمونه از این نوآوری‌ها که در سال ۲۰۱۷ طراحی شده اشاره می‌کنیم.

 • محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در ایران

  ویدئو / محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در ایران

  شبکه‌های اجتماعی چند سالی است که پای بسیاری از افراد اعم از پیر و جوان را به فضای مجازی باز کرده‌اند و بعد از ظهور این شبکه‌ها در قالب اپلیکیشن‌های ارتباط موبایلی، این ضریب نفوذ بیشتر شده است. در این ویدئو که با مقایسه آمارهای مختلف از کاربران فعال شبکه‌های مختلف اجتماعی در ایران تهیه شده، به 10 مورد از محبوب‌ترین‌هایِ این شبکه‌ها نگاهی انداخته‌ایم.

 • jootix.ir-1634229363.jpg

  ویدئو / جشنواره بین‌المللی بالن در انگلستان

  جشنواره بین‌المللی بالن در منطقه بریستول، بزرگترین جشنواره بالن در اروپا و یکی از بزرگترین رویدادها در نوع خود در انگلستان محسوب می‌شود. این رویداد به عنوان یکی از پنچ رویداد فضای باز برتر این کشور هر ساله صدها هزار نفر را جذب خود می‌کند. در جشنواره اخیر، حدود ۱۵۰ بالن به پرواز درآمده‌اند.

 • تصادف‌های سنگین با خودروهای گران‌قیمت

  ویدئو / تصادف‌هایی که قلبتان را به درد می‌آورد!

  ویدئوی زیر نمونه‌هایی از تصادف‌های شدید با خودروهای گران‌قیمت را نشان می‌دهد؛ خودروهایی که طرفداران زیادی دارند و البته قیمتشان هم مثل تعداد طرفدارانشان، بالاست.

 • اسپینر

  ویدئو / رکوردزنی با «اسپینر»

  «اسپینر» از جمله اعتیادهای نوظهور در بین مردم سراسر جهان است؛ وسیله‌ای که می‌گویند هم برای تفریح و سرگرمی است و هم استرس را کاهش و تمرکز را افزایش می‌دهد. این‌ها حقیقت باشد یا دروغ، این وسیله کوچک به سرگرمی خیلی‌ها تبدیل شده است. در ویدئوی زیر، رکورد چرخش حدوداً 15 دقیقه‌ایِ اسپینر با یک حرکت را شاهد خواهید بود.

 • باداب سورت

  ویدئو / پنج نقطۀ ایران که حتماً باید ببینید

  بدون شک ایران یکی از دیدنی‌ترین کشورهای دنیاست. از آثار باستانی مختلف گرفته تا تنوع بالای زیست‌محیطی، مناظر طبیعی و اقلیم متنوع زیستی، موجب شده تا هر نقطۀ این سرزمین هدف مناسبی برای گردشگران باشد. در ویدئوی زیر با پنج منطقه‌ای که شاید کمتر دیده یا درباره آن شنیده باشید آشنا می‌شوید.

 • پنج فیلم پرفروش هفته

  ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۱۸ مرداد

  از میان فیلم‌های در حال اکران بر پرده سینماهای سراسر کشور، پنج فیلم توانسته‌اند رتبه‌های بالای جدول پرفروش‌ترین‌های هفته اخیر (۱۱ تا ۱۸ مرداد ۱۳۹۶) را به خود اختصاص دهند. در این ویدئو این پنج فیلم را مرور می‌کنیم.

 • پرش و چتربازی با استفاده از هلی‌شات

  ویدئو / پرش و چتربازی با پهپادِ هلی‌شات

  آنها که به دنبال خطر کردن و کسب تجربیات و رکوردهای تازه هستند، هر روز ایده خلاقانه تازه‌ای را اجرا می‌کنند. در این ویدئو، پرواز یکی از همین افراد با آویزان شدن از یک پهپاد مخصوص هلی‌شات و سپس پرش و فرود آمدن او با چتر را مشاهده خواهید کرد.

 • 17_20110329_1772520604.jpg

  ویدئو / «نور» را بیشتر بشناسید

  «نور» یکی از پر رفت‌وآمدترین شهرهای شمال کشور است و در طول سال میزبان گردشگران زیادی از داخل و خارج کشور است. جنگل نور، جنگل‌های چمستان، پارک ملی رویان، ساحل وسیع دریای خزر و آثار باستانی مختلف، از جمله دیدنی‌های نور و حوالی آن در مرکز و غرب استان مازندران است.

 • شاهکار دیگری از «اپل»

  ویدئو / شاهکار دیگری از «اپل»

  «اپل» شاهکار دیگری را رونمایی خواهد کرد؛ پروژه‌ای با عنوان پارک اپل (Apple Park) که از ماه‌ها قبل ساخت آن در کالیفرنیا آغاز شده و در حال تکمیل است. این بنا به شکل سفینه فضایی خواهد بود و پیشرفته‌ترین فناوری‌ها برای طراحی و احداث آن بکار گرفته شده است.

 • موزه‌ای شگفت‌انگیز در زیر آب

  ویدئو / موزه‌ای شگفت‌انگیز در زیر آب

  موزه‌ای در عمق آب‌های نزدیک به سواحل لانزاروته متعلق به کشور اسپانیا قرار دارد که آثاری از هنرمند انگلیسی، جیسون دکرس تیلور را در خود جای داده است. در این موزه که در عمق 12 تا 14 متری زیر آب قرار دارد، مجسمه‌هایی از انسان‌ها در حالات روزمره مانند قدم زدن، کار کردن با موبایل و تماشای تلویزیون قرار دارد. این پروژه به منظور افزایش گونه‌های مختلف دریایی و محافظت از زیست‌بوم آبی در محدوده حفاظت‌شدۀ یونسکو طراحی شده است.

 • 3.jpg

  ویدئو / رقص آب و رنگ بر روی کاغذ

  یک حس رؤیایی، تخیلی و خواب‌گونه در نقاشی با آبرنگ وجود دارد و رؤیاهای شما را به واقعیت تبدیل می‌کند. این جمله‌ای است که یکی از هنرمندان نقاشی با آبرنگ، برای توصیف هنرش به کار می‌برد. در این ویدئو با این هنر لطیف بیشتر آشنا می‌شوید.

 • SARDIN HA IMG.png

  ویدئو / نقش «ساردین» در زنجیره غذایی ماهی‌ها

  ماهی «ساردین» را فقط انسان‌ها نمی‌خورند، بلکه ماهی‌های کوچک و بزرگ زیادی هستند که از این نوع ماهی تغذیه می‌کنند. ساردین‌ها به صورت دسته‌های بزرگ حرکت می‌کنند.

 • عکاسان هیات دولت

  ویدئو / در حیاط ساختمان دولت چه خبر است؟

  روز چهارشنبه آخرین جلسه هیأت دولت یازدهم، به ریاست حسن روحانی برگزار شد. به رسم اغلب جلساتِ چهارشنبه، وزرا و دیگر اعضای هیأت دولت پس از ورود به حیاط ساختمان دولت، با خبرنگاران گفت‌وگو و برخی هم بدون حرف و سخنی از آنجا عبور کردند. این ویدئو، به حدود یک ساعت حضور اعضای دولت و نمایندگان رسانه‌ها در پایان این جلسه نگاهی کوتاه انداخته است.

 • تأثیر شگفت‌انگیز صوت بر ماده

  ویدئو / تأثیر شگفت‌انگیز صوت بر ماده

  در ویدئوی زیر، تأثیر شگفت‌انگیز صوت بر ماده را مشاهده خواهید کرد. این آزمایش توسط یک گروه موسیقی انجام شده و تمام اتفاقاتی که در آن خواهید دید، واقعی و بدون جلوه‌های ویژه است.

 • پنج فیلم پرفروش هفته

  ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته

  از میان فیلم‌های در حال اکران بر پرده سینماهای سراسر کشور، پنج فیلم توانسته‌اند رتبه‌های بالای جدول پرفروش‌ترین‌های هفته اخیر را به خود اختصاص دهند. در این ویدئو این پنج فیلم را مرور می‌کنیم.