• چهارشنبه / ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۰:۵۷
  • دسته‌بندی: آموزش
  • کد خبر: 1400011808655
  • خبرنگار : 71567

عملکرد سازمان سنجش در زمینه برگزاری آزمون ها ارزیابی می‌شود

عملکرد سازمان سنجش در زمینه برگزاری آزمون ها ارزیابی می‌شود

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از برگزاری همایش ملی سنجش علمی  و آزمون های ورودی آموزش عالی با هدف ارزیابی عملکرد این سازمان خبر داد و گفت: علاقه مندان تا ۲۲ خرداد ماه سال جاری فرصت دارند مقالات خود را به دبیرخانه این همایش به نشانی https://sanjeshconf.ut.ac.ir/ ارسال کنند.

فاطمه زرین آمیزی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان نهاد ملی تخصصی متولی آزمون های ورودی آموزش عالی، استخدامی وشغلی،  همواره پایش، ارزیابی وتعالی کیفی فعالیت های خود را در صدر برنامه های خود قرار داده است . بر این اساس  این سازمان با همکاری دانشگاه تهران نسبت به تدوین طرح برگزاری "همایش ملی سنجش علمی و آزمون های ورودی آموزش عالی، مبانی، چالش ها و راهکارها" اقدام نمود که بعد از تشکیل شورای سیاستگذاری در سازمان سنجش آموزش کشور درمورخ ۱۵ بهمن سال ۹۸ و تصویب کلیات طرح، اهداف آن و استقرار سازمان اجرایی همایش در قالب کمیته اجرایی وکمیته علمی در راستای مصوبات شورای سیاستگذاری، محورها و زیر محورهای همایش در کمیته علمی مورد بررسی مجدد قرار گرفت.

وی در ادامه تصریح کرد: کمیته فوق اقدام به بررسی و شناخت ابعاد و چالش های نظام ورود به دانشگاه در ایران با هدف اصلاح و بهبود، بهره گیری از ظرفیت دانشگاه ها برای شناخت و بازاندیشی در نظام ورود به دانشگاه، بهره گیری از ظرفیت آموزش و پرورش برای شناخت و بازاندیشی در نظام ورود به دانشگاه، هم افزایی دستگاه های مرتبط و مراجع سیاست گذاری در جهت بهبود نظام سنجش و پذیرش دانشگاه و بهره گیری از دانش و تجربیات بین المللی در زمینه نظام سنجش و پذیرش دانشگاه نموده است .

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: از حامیان علمی همایش می توان به وزارت خانه های بهداشت درمان وآموزش پزشکی ، آموزش وپرورش و دانشگاههای تهران، دانشگاه آزاد اسلامی و مجلس شورای اسلامی اشاره کرد.

به گفته وی، مبانی نظری سنجش در نظام ورود به آموزش عالی، آزمون سازی، تهیه آزمون ها، استاندارد سازی فرآیند برگزاری آزمون قبل اجرا، حین اجرا و بعد اجرا، پذیرش در نظام ورود به آموزش عالی ایران، جنبه های اجتماعی و روان شناختی، رابطه آموزش قبل از دانشگاه با فرایند ورود به نظام آموزش عالی  و اندیشه ها و رویکردهای جایگزین آزمون ورود به نظام آموزش عالی از محورهای این همایش است.

زرین تاکید کرد:  براساس اعلام دبیر کمیته علمی همایش ملی سنجش علمی و آزمون های ورودی آموزش عالی، مبانی، چالش ها و راهکارها، مقرر است پیش همایش این همایش در اردیبهشت سال ۱۴۰۰ برگزار شود که تاریخ دقیق آن در سایت همایش اعلام خواهد شد.

وی افزود: علاقمندان  تا ۲۲ خرداد سال جاری فرصت دارند که چکیده مقالات خود را به دبیرخانه همایش ملی سنجش علمی و آزمون های ورودی آموزش عالی، مبانی، چالش ها و راهکارها به آدرس https:// sanjeshconf.ut.ac.ir ارسال نموده و در صورت تایید توسط کمیته علمی و تا ۴ مرداد ماه فرصت خواهند  داشت تا مقاله را به صورت کامل ارائه و ارسال کنند.

انتهای پیام